Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Маленька казочка про велику політику

Андріян Фітьо | 8.11.2009 18:15

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
3

Давно це було, дуже давно. В одній державі, високо в горах, серед стрімких смерек і колоновидних буків, миловидних полонин та кам'яних глиб жив лютий змій.

Жив у замку, кімнати якого вщент були наповнені золотом, сріблом, діамантами, акціями, облігаціями та ще якимись деривативами. І завжди йому було мало, очі заливались червоною рідиною, коли бачив щось блискуче, шарудливе та дзвінке. Споглядаючи усі ці скарби зіниці в нього ставали немов велике соковите яблуко.

Він годинами просиджував, споглядаючи свої багатства та коштовності. Ігривий блиск незліченних багатств змушував його шаленіти. Встановив непомірні податки, довівши народ до нестерпного бідування. Все йому було мало.

І ось знайшовся юнак, що наважився здолати цього лихого змія та звільнити свій народ від ганебного гніту, а багатства роздати людям. А щоб йому щастило, почепив він пов'язку червону, біло-блакитну, помаранчеву та ще й з сердечком. Скинувся люд йому на дорогу, хто що мав. Хто свитину, хто сорочину, хто часник а хто цибулину. Багато було таких, що віддали останнє. На прощання юнак мовив: "Я переможу змія і повернусь до вас".

Вирушив він до того замку, взявши з собою чоловіків сто. Зав'язався бій з охороною, а юнак непомітно пробрався у палати до змія. І відчув змій що настає кінець його пануванню. І благав, щоб хоробрий воїн не вбивав його, бо вони зможуть домовитись. Вмовляв, що разом вони зможуть зробити висновки з минулих прорахунків, а бандити неодмінно будуть сидіти в тюрмах. Та юнак не вагаючись вбив змія і став розглядати незліченні багатства. Аж тут вбігла варта та мовила: "Шановний зміє, на нас напали селяни, мури зруйновано, вся охорона перебита, народ вже починає святкувати перемогу".

Новоспечений змій миттєво наказав: "Заколотників вбити, полагодити та зробити вищою огорожу, пройтись по селах і всім − дітям і дорослим − по 50 батогів, збільшити податки вдвічі".

Варта кинулась виконувати наказ зі словами, який крутий наш господар – молодий змій і що головне, такий рішучий. Юнак підійшов до дзеркала і замість свого обличчя побачив голову змія.

Біда знову, немов туман огорнула простий люд. Люди падали зморені голодом, та й ще якимись невідомими хворобами. В аптеках не було навіть елементарних ліків та пов'язок.

Але змію було вже не до того. В нього було все і досвідчені лікарі, і старанні кухарі, і гарні молоді дівчата серед прислуги. Молодий правитель-змій став розумітися на підкилимному спілкуванні та підкупі. По селах було визначено лизогубів-підлабузників, яким діставались то яблучко, то грушка, то мішечок гречки в обмін на прославляння ката-змія.

Та в тих ж горах жив старець, який пам'ятав ще ті часи, коли було два сонця. Він мав мудрі думки, але вже не залишилось тих, хто міг їх вислухати. Простий люд вимер. Змій разом зі своїми губолизами загинули при землетрусі під час якогось святкування річниці офіційного вступлення на трон.

(Кінець першої частини казочки)

Минуло багато-багато віків, і ті, хто прийшли на цю землю, знайшли скрижалі самотнього схимника. Слова були дуже нерозбірливі, але дещо, всього дуже-дуже мало, вдалось відновити. Дослідникам вдалось зібрати збірку з п'яти законів, що наводиться нижче.

Ці закони стосуються тих, розумом кого керують тваринні інстинкти і не тільки. Але там були ще й інші закони та притчі, які ще необхідно розшифрувати. Можливо вони також колись дійдуть до людей.

Закони самотнього схимника.

Закон перший

Будь-хто − змій, воїн чи проста людина намагається максимізувати свої вигоди та блага, водночас мінімізувавши свої втрати.

Закон другий

Будь-кому − змію, воїну чи простій людині для забезпечення своєї життєдіяльності необхідні мінімальні ресурси (їжа, світло, тепло).

Закон третій

Будь-хто − змій, воїн чи проста людина буде намагатись захопити максимально можливий життєвий простір та блага, переважно користуючись для цього брехнею, підкупом та зрадою.

Закон четвертий

Змій разом з воїнами завжди будуть впливати на діяльність простих людей з метою обмеження надходження для останніх мінімально необхідного обсягу ресурсів, навіть якщо це не впливає на розширення благ та життєвого простору змія та воїнів.

Закон п'ятий

Коли простому люду стає нестерпно, то в будь-який час змій може бути вбитий, але вбивця неодмінно перетворюється на змія. Перетворення може тривати місяць, або два, або три, але опісля настають ще гірші часи ніж ті що були перед тим.

Від так починай дивись з закону першого.

(Кінець другої частини, але не казочки).


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua