Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/4acb2beec11e6/

Змусь політиків виконувати обіцяне!

Дмитро Сінченко | 6.10.2009 14:37

Громадянська кампанія "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" – це спроба здійснити над завдання. Показати суспільству – необхідність відповідальності, та показати політикам – запит на цю відповідальність з боку суспільства.

Я не відкрию нікому "Америки", якщо скажу просту істину – "Україна – велика держава". Ми маємо все, що для цього необхідно: чорноземи і корисні копалини, ліси і степи, гори і рівнини, річки і моря, природні багатства і економічний потенціал, велику історію і, що найголовніше, надзвичайно працьовитий, освічений, гарний народ. Чому ж ми не задоволені своїм буттям? Чого нам бракує?

В нашій державі склалась ситуація, коли система державної влади перетворилась на систему колективної безвідповідальності. Президент, уряд, 450 народних депутатів, безліч спеціальних органів, установ і відомств – всі вони мають величезну кількість повноважень, однак не мають головного – відповідальності. Там, де відповідає більше одного – не відповідає ніхто. В нас же широкого поширення набуло прийняття рішень колективними органами влади – ідеальна форма уникнення будь-якої відповідальності. Політики, йдучи на вибори, безсоромно обіцяють неможливе, навіть не збираючись його виконувати, а потім, прийшовши до влади, успішно про все обіцяне забувають.

Забувають, адже їм про ці обіцянки ніхто не нагадує. Високо посадовці – лише віддзеркалення суспільства, і вони роблять лише те, що ми їм дозволяємо. А дозволяємо ми їм саме те, що вважається нормальним для нас самих. Останнім часом для нас є чомусь нормою запізнитись на зустріч, розірвати домовленість, забути про обіцянку, не повернути борг... це стало для нас буденністю і ми цього часто-густо навіть не помічаємо. Тому і зміни необхідно розпочинати з таких, здавалось би, дрібниць.

Заклики щодо омолодження влади як панацеї від усіх бід – це лише міф. Прихід до влади молоді сам по собі нічого не змінить. Ми маємо безліч прикладів, коли молоді люди, отримавши владні повноваження, діяли старими методами, але ще цинічніше та зухваліше.

Вихід – змінити навіть не систему. Ні. Складніше – змінити світогляд! На даний момент молодіжний рух вже почав вирішувати згадану проблему шляхом створення Всеукраїнської громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" (детально на сайті http://mvarta.org.ua). В ході діяльності кампанії проведено достатньо велику ділянку роботи – систематизовані передвиборчі обіцянки політичних сил, що потрапили до Верховної Ради України, було проведено аналіз розбіжностей між текстом коаліційної угоди та передвиборчими обіцянками передвиборчих сил, що сформували коаліцію, було надіслано міністерствам та керівнику уряду пропозиції щодо включення передвиборчих зобов'язань перед молоддю у текст Програми діяльності уряду, сформовано мережу регіональних комітетів, проводиться постійний моніторинг діяльності вищих органів державної влади на предмет виконання ними передвиборчих програм своїх політичних сил. На сьогодні стоїть питання виконання діючими політиками своїх зобов'язань перед молоддю, зокрема в аспекті трьох найактуальніших питань, а саме: житла, працевлаштування та освіти. Оскільки переважна більшість кандидатів у Президенти представляють політичні сили, що вже мають певні зобов'язання перед молоддю, необхідно не лише нагадати про них кандидатам, але й змусити їх зафіксувати максимально конкретні положення щодо вирішення молодіжних проблем у своїх передвиборчих програмах.

Громадянська кампанія "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" – це спроба здійснити над завдання. Показати суспільству – необхідність відповідальності, та показати політикам – запит на цю відповідальність з боку суспільства.

Це стосується і кожного з нас. Ми маємо подолати свою лінь, страх, пасивність, байдужість, і взяти на себе відповідальність за власну долю і власну країну.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua