Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Пахарь – продавець надії

Аркадій Топов | 25.09.2009 00:00

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

"Я буду пахати, як не пахав жоден Президент України!"
Арсеній Яценюк


Гарні гасла

23 вересня в Одесі у Вірменському культурному центрі ввідбувся запис політичного ток-шоу одного з центральних телеканалів, головним гостем був Арсеній Яценюк (що ще більше заплутало охочих докопатись до його національності). Свідком явлення кандидата одеському народу був і ваш покірний слуга.

Все було побудовано у форматі питання – відповідь. Крім глядачів питання також задавали три запрошені експерти: Віктор Шлимчак, Олександр Палій, Анатолій Федірко, які в основному лояльно відносились до головного гостя. В основному можна охарактеризувати відповіді Арсенія Яценюка на більшість стандартних запитань, як критикуваня "влади" та декларування доволі привабливих і вже знайомих гасел для більшості ("нова індустріалізація", "багате село", "сильна армія", "державний контроль над стратегічними підприємствами" та ін.). Від спірних питань, такі як вступ до НАТО чи ЕС, статус російської мови, він ухилявся чи маневрував намагаючись сподобатись всім, що теж можна було передбачити. Що реально та конкретно приховується за всіма "мереживами" розгледіти так і не вдалось.

Зміна політичної еліти? Досі не зрозуміло хто саме буде входити у команду майбутнього президента якщо його оберуть. Подолання економічної кризи одночасно пропонуючи розширювати внутрішній ринок за рахунок заходів зі сприяння кредитування населення та припинити соціальні феєрверки? Хоча світова криза й почалась з краху кредитної системи США, а соціальні феєрверки останніх років саме були спрямовані на розширення внутрішнього ринку, але призвели вони лише до інфляції та збільшенні імпорту. Сьогоднішня криза – це криза насамперед суспільства споживання і стимулюючи це споживання подолати її на мій погляд не можливо. І так далі, продовжувати можна довго.

Пахати, пахати і ще раз пахати

Хоча були і не дуже приємні питання, як наприклад про відсутність фінансування операцій для смертельно хворих дітей (нагадаємо, що Арсеній Петрович є членом комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я). Одна глядачка настійливо вимагала профінансувати ці операції чи вплинути на виділення грошей з держбюджету, у відповідь було чути, що кандидат у президенти не хоче обіцяти того, чого напевне не зможе зробити, гарний хід враховуючи втомленість народу від обіцянок, які не виконуються.

Взагалі це було одним з лейтмотивів даної зустрічі: мінімум обіцянок – більше гарних фраз. Єдиною і найвагомішою обіцянкою з уст Арсенія Петровича було: "Я буду пахати, як не пахав жоден Президент України!". Народ звичайно у захваті, пісні співали, лопатою пожежі гасили, деревця садили, та щоб так самому впрягтись на це ще жоден не зголошувався.

Надія: продається

І якщо зовсім відверто, то саме дійство залишило непогані враження. Все було доволі динамічно, виступи Яценюка не нагадували ефект дії від снодійного. Але намагання сподобатись всім, обійти гострі вугли, "підняти електорат" оригінальними і не дуже, та все одно популістськими гаслами за якими не видно як саме він буде поводити себе у кріслі президента, добавляє багато темних, сірих плям у загальну картину від побаченого та почутого.

Головним козирем Арсенія Яценюка все ж є надія – останнє в що може вірити пересічний українець. Саме надія на те, що щось може змінитись в нашій країні на краще. Ні Віктор Янукович, ні Юлія Тимошенко не можуть цього дати адже вони вже показали на що вони здатні. Головним питанням залишається чи не помре ця надія одразу після того як кандидат стане президентом. Адже новітня історія України доводить надія – продукт який швидко псується. Як буде цей раз спрогнозувати я не візьмусь. А ви...?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua