Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про Кіріла, "третій Рим" і канал "Інтер"

FidelKaryj | 2.08.2009 10:34

16
Рейтинг
16


Голосів "за"
17

Голосів "проти"
1

Ціль візиту патріарха Кирила найкраще описує одна з його фраз – "сердце украинского народа лежит здесь, в лоне НАШЕЙ церкви". Під українським народом Кіріл розуміє усіх православних християн, а під "нашою церквою" – Московський Патріархат.

Про Кіріла, ''третій Рим'' і канал ''Інтер''
Але вибачте шановний, мене якось у ваше лоно не тягне, як і мільйони віруючих греко-католиків, православних Київського Патріархату чи Автокефальної Церкви. Звісно що Кіріл жодну з цих церков не визнає, вважаючи їх за відступників, тому у цого короткій фразі можна прочитати і його мету – затвердження кордонів і експансія так званого "третього Риму".

Про "третій Рим"

Як відомо, на сьогодні є 14 (за іншими джерелами 15) автокефальних православних церков, найстарша і найшановніша з яких – Константинопольського патріархату. Усі церкви діють на території своєї країни, Грузинська в Грузії, Сербська в Сербії і тд. (за винятком деяких). Проте проблема виникає з Московським патріархатом, який довший час діяв по всій території Російської імперії, а згодом і в усіх країнах соціалістичного блоку і вважає ці території "своїми".

Перший скандал з цього приводу виник у 1922 році, коли Патріарх Константинопольський Мелетій IV прийняв Естонську Православну Церкву на правах автономії, що викликало різкий спротив з боку ПЦ МП. Конфлікт між Константинополем та Москвою загострився знову у 1996 році, коли Синод Константинопольського Патріарха відновив томос (грамоту) ЄПЦ. Після розпаду Радянського Союзу з'явилися нові держави і згідно з канонічними приписами православ'я, новоутворені країни мають право створити свою церкву, що і сталося і в нас – у жовтні 1990-го Київський патріархат знову отримав незалежність (ця історія теж дуже цікава, але задовга для цієї статті).

Проте Московський патріарх (Алексій ІІ, а потім Кіріл), замість того щоб керувати церквою у межах сучасної Російської Федерації, наполягає на подальшому контролі над православними церквами у всіх бувших республіках СРСР. Хоча Варфоломій І, патріарх Константинопольський, як і інші патріархи підтримують утворення нових церков у межах нових держав, Московський патріархат і його маріонеткові союзники (на приклад Польський патріархат) боряться за утримання своєї "канонічної території".

Оскільки вплив МП у країнах бувшого СРСР слабшає, патріарх Кіріл вирішує зміцнити свої позиції такими поїздками яку ми спостерігаємо сьогодні. Друга тактика патріарха – підірвати авторитет Варфоломія І і підтримувати легенду "третього Риму" тобто Москви, як єдиної опори православ'я.

Про "Інтер"

Патріарх Московський переконував нас, що слід відкинути усі політичні і національні розбіжності заради віри. Але самий його візит на Україну став засобом спекуляцій і реклами певних політичних сил. Активну участь у цьому процесі узяв канал "Інтер", майже кожен день, підчас "Подробностєй", на екрані майорить блискуча усмішка Федора Януковича, бувший прем'єр і його супутники рясно хрестяться, а журналісти чемно вставляють в епізоди згадки патріарха про голову "партії Регіонів". Після таких сюжетів аж ніяк не віриться в аполітичність візиту Кіріла і в патріотичність каналу "Інтер", який Микола Томенко нещодавно назвав "каналом російської пропаганди". Я б назвав його каналом російської мотлоху, оскільки його основа це низькопробні російськомовні серіали, документальні фільми про таємниці СРСР, та концерти типу "Алла і друзья".

Отож, повертаючись до основної теми і одночасно закінчуючи статтю хотів би запросити патріарха Кіріла до Галичини, щоб він назавжди позбувся ілюзій щодо того, де лежить серце українців.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua