Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
5
Рейтинг
5


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
1

Громадянське суспільство в Україні: фікція чи провідник змін?

Львів'янка | 22.07.2009 16:05
Якщо влада в особі всіх своїх гілок і далі продовжуватиме діяти так, як діє зараз, то дуже скоро громадянське суспільство кине виклик нинішній державній владі. Якщо воно переможе, тоді Українська держава буде врятована.
Коментарі
Львів'янка   | 22.07.2009 16:06
Кризовий шанс
Кожна медаль має дві сторони – в кожному явищі поряд з негативом є й позитив. Саме завдяки кризі, яка є важким випробовуванням для України, громадяни пробуджуються і з'являється шанс на розбудову і посилення громадянського суспільства. На сьогодні спостерігається громадянська активізація ще сильніша, ніж в 2004 році. Активність починають проявляти навіть ті верстви населення, для яких раніше це було невластиво.
Львів'янка   | 22.07.2009 16:06
Громадяни починають об'єднуватися проти держави. Аналіз складу активістів новітніх громадських рухів свідчить, що вже немає принципової різниці, хто раніше був помаранчевий, а хто – біло-блакитний. Протестні настрої дають громадянам чітке усвідомлення того, що безконтрольна державна влада як така – це зло для країни, для всіх її регіонів, для україномовних і російськомовних жителів. Громадянське суспільство виростає з безпосередньої активності громадян і готується стати провідником системних змін в Україні.
Львів'янка   | 22.07.2009 16:28
З приходом в 1994 році на президентську посаду Леоніда Кучми вплив громадянського суспільства на державу був мінімізований, а відповідні положення з проектів Конституції видалені. Відтак, в 1996 році Україна отримала Основний Закон, в якому про громадянське суспільство і контроль за владою – ані слова!

Конституція відвела громадянському суспільству роль примари, фікції. Спроби реальних громадських об'єднань протистояти державі зазвичай наражалися на відсутність достатніх юридичних інструментів для роботи, контролю і тиску на владу.
Львів'янка   | 22.07.2009 16:28
Відсутність повноцінного громадянського контролю за державною владою значною мірою обумовила її свавільний і непідконтрольний характер. Це, в свою чергу, стало однією з причин неефективності української держави і глибокої кризи в Україні.
Львів'янка   | 22.07.2009 16:29
Вихід з кризи в Україні має супроводжуватися системними змінами в площині відносин "людина-суспільство-держава". Ефективна й підконтрольна влада з'явиться тоді, коли відбудеться посилення та інституалізація громадянського суспільства, в тому числі через конституційно-законодавче закріплення основ його існування. Утвердження громадянського контролю над державою стане сутністю майбутніх системних змін, які, між іншим, можуть в Україні носити і революційний характер.

Де ж ті провідники змін?!

Хто в Україні здатний реалізувати згадані системні зміни, посиливши громадянське суспільство і поставивши під контроль державу?
Львів'янка   | 22.07.2009 17:02
Справжнім своєрідним відкриттям стала "Народна армія спасіння", яку створив і очолює депутат Київради Олександр Пабат.
Окрім відвертого перехоплення ідей інших рухів, ця "Армія" ще претендує стати консолідуючим ядром для всіх інших протестних рухів і відверто заявляє про свій намір повалити всю існуючу державну владу в Україні. Прокуратура, очевидно, не реагує, розуміючи всю технологічність і несерйозність наміру.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua