Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
депутатська етика

Народні депутати вигадали собі "Кодекс доброчесної поведінки"

Werwоlf | 22.07.2009 00:32

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
4

Нещодавно у ВР зареєстровано "Кодекс доброчесної поведінки народного депутата". Здавалося б нарешті за розум взялися, а виявляється...
А в тім, пропоную деякі витяги з цього Кодексу

Бажаючі можуть ознайомитися з повним ткстом на сайті ВР.


Народні депутати вигадали собі ''Кодекс доброчесної поведінки''
Відчуваючи відповідальність перед Українським народом зобов'язуються виконувати принципи та інструкції, передбачені цим Кодексом.

Витяги з зобов'язань (Кодексу)

Визначення термінів

У цьому Кодексі терміни вживаються в такому значенні:

доброчесна поведінка – поведінка, яка полягає у сумлінному виконанні народним депутатом України своїх обов'язків, ввічливому, шанобливому ставленні до громадян, колег та інших осіб, неухильному дотриманні Конституції України, вимог цього Кодексу, інших нормативно-правових актів.

блага – грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги матеріального і/або нематеріального характеру;

близькі родичі – батьки, подружжя, діти, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені;

конфлікт інтересів – протиріччя між приватними інтересами народного депутата України та виконанням ним службових обов'язків, наявність якого може вплинути на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи утримання від вчинення певних дій в процесі його службової діяльності;

подарунок – будь-яке благо, в тому числі прояви гостинності, яке народний депутат України, безоплатно або за вартістю, суттєво меншою від ціни цих благ одержує від фізичних, юридичних, посадових осіб;

приватні інтереси – будь-які інтереси народного депутата України, обумовлені особистими, родинними, дружніми чи будь-якими іншими позаслужбовими стосунками з іншими особами, в тому числі особисті фінансові та майнові інтереси.

Із загальних вимог:

Проявляти високі моральні якості і здійснювати свою діяльність відповідно до загальнолюдських цінностей, тобто поводитись, як Лозинський (БЮТ) – стріляючи в громадян.

Завжди зберігати гідність, поважати честь і гідність інших депутатів, посадових осіб і громадян, тобто як це зробив Шуфрич (ПР) – давши по пиці Льовочкіну.

Утримуватись від дій, заяв та вчинків, що здатні скомпрометувати його самого, виборців, яких він представляє, Верховну Раду України, тобто як це зробив Луценко (НУ-НС) – учинивши п'яний скандал у Німеччині.

Служити прикладом виконання своїх депутатських повноважень, володіти бездоганною професійною та громадянською репутацією, тобто як це роблять всі 450 депутатів – не з'являючись на засідання.

Бути патріотом України, відстоювати її національні інтереси, сприяти реалізації і захисту визнаних і гарантованих Конституцією України прав і свобод людини і громадянина, тобто як КПУ, ПР, БЮТ, БЛ, НУ-НС – за для своїх кишень розпродуючи країну.

З принципів, якими повинні (навіть не зобов'язані!) керуватися депутати при виконанні своїх обов'язків:

Відданість інтересам народу України, Сумлінність, Доброчесність і прозорість, Об'єктивність та неупередженість, Відповідальність і підзвітність (???), Публічність, Чесність (!!!),Компетентність.Навіть слів нема для коментарів цих положень.

От ще цікаво:

Для забезпечення дотримання депутатами Верховної Ради України правил парламентської етики, і, зокрема, вимог цього Кодексу, у структурі Верховної Ради України функціонує окремий орган – Комісія з питань Регламенту та депутатської етики (далі – Комісія).

У разі порушення народним депутатом України цього Кодексу, Комісія з питань Регламенту та депутатської етики може застосувати до нього заходи впливу у порядку, визначеному цим Кодексом.

Що ж за заходи впливу зазначені в цьому "Кодексі"? А ось:

Якщо депутат без поважної причини протягом сесії пропустив більш ніж 30% пленарних засідань Верховної Ради України та засідань парламентського комітету чи комісії, до складу яких його обрано, у нього вираховують 25% вартості заробітку за цей період, 50% засідань – половину заробітної платні, 70% засідань – всю заробітну платню.

Тобто якщо зі 100 засідань депутат прогуляв 29 то він отримує 100% платні, а якщо звичайний робітник, то він може бути звільнений за прогул, навіть перший і за єдиний.

Якщо депутат (и) виступає без дозволу, порушує Регламент, перешкоджає виступу або викладенню, образливо висловлюється, закликає до насильницьких дій, використовує недостовірні відомості (по простому – бреше), колективно покидати зал засідань (уважно!) без поважних причин, перешкоджати роботі в сесійному залі, то Голова ВР має право (не обов'язок!):

- закликати депутатів до порядку;

– винести усне зауваження депутату;

- винести догану депутату;

- дати розпорядження про розміщення інформації про порушення у газеті "Голос України" та на веб-сторінці Верховної Ради України;

- звернутися за допомогою до Служби парламентського пристава з метою відновлення дисципліни в залі засідання;

- звернутися до Комісії з питань Регламенту та депутатської етики зі скаргою про порушення норм цього Кодексу та проханням надати оцінку вчиненим діям, та винести рішення про притягнення депутата (депутатів), що порушив (порушили) вимоги цього Кодексу до дисциплінарної, адміністративної чи іншої відповідальності;

- закрити засідання.

З розділу 10. "Порядок розгляду питань, пов'язаних з порушенням Кодексу доброчесної поведінки народних депутатів України

та відповідальність за порушення
"

10.8 За результатами засідання Комісія має право застосувати до депутата, що порушив вимоги цього Кодексу, такі заходи впливу:

а) усне попередження;

б) попередження з занесенням до протоколу засідання;

в) винесення догани/суворої догани;

г) рекомендація депутату вжити належних заходів з метою попередження подальших випадків порушень норм і правил парламентської етики;

д) інформування про недостойну поведінку депутата та про заходи впливу, яких вживала до нього Верховна Рада України, шляхом розміщення повідомлень у газеті "Голос України" та на веб-сайті Верховної Ради України;

е) накладення адміністративних стягнень за порушення депутатом норм парламентської етики;

є) часткове або повне позбавлення місячного депутатського утримання;

ж) позбавлення депутата права виступу на одному-п'яти пленарних засіданнях;

з) позбавлення депутата права участі в роботі сесії на строк до десяти пленарних засідань; (Цікаво, порушив етику і йди гуляй до 10 засідань пленарних. Про кількість завжди домовитись можна)

е) внесення на розгляд Верховної Ради України пропозицій щодо застосування до депутата, що порушив норми парламентської етики, суворіших санкцій (в тому числі дискваліфікації – припинення повноважень народного депутата України);

10.9 Рішення про припинення повноважень народного депутата України, що порушив норми парламентської етики, приймаються двома третинами депутатів від конституційного складу Верховної Ради України.

10.10. У разі виявлення за результатами розгляду питань щодо порушення депутатами норм парламентської етики ознак злочину, Комісія передає матеріали справи до органів прокуратури та суду.

На мою думку коментувати 10 розділ нема сенсу – все і так зрозуміло. Єдине, що можна прокоментувати це п. 10.9 рішення приймається 300 (!) голосами, тобто якщо порушник, наприклад з КПУ, БЛ або НУ-НС, то його можна позбавити мандата БЮТ+ПР. А от у разі порушника з лав БЮТ чи ПР, то неможливо, якщо партія не визнає за своїм депутатом провини.

Як на мене – знущання з народу. А що скаже шановне панство?

Werwolf 2009/07/21

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua