Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Політичні партії в Україні (погляд економіста)

Werwоlf | 19.07.2009 21:36

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
2

Що таке політична партія в Україні? Для відповіді на це питання спробую для початку відповісти на декілька похідних: чому в Україні так багато політичних партій (далі партія), чому так мало партій представлено у парламенті, чому політика (в сенсі партій) в Україні така ганебна.

Політичні партії в Україні (погляд економіста)
Для отримання відповідей на поставлені собі питання спробую поміркувати не як партійний лідер, чи політолог, а як звичайний економіст.

Сучасна партія в Україні, як організована структура, нічим не відрізняється від звичайного підприємства, окрім товару й плату за нього. Так само, як звичайне підприємство, має (виробляє) товар, що має специфічну назву ІДЕЯ. Так само його продає і отримує прибуток. Тільки й того, що ціна у цій торгівлі – прихильність (підтримка) виборців, а прибуток – влада й все те, що вона може дати. Так само, як і у звичайному економічному житті, серед партій є монополісти й банкроти, є малі й великі партії. Якщо і далі проводити аналогію, то партії у ВР – це монополісти, маргінальні – банкроти, а всі інші – або намагаються увійти у склад монополістів (ВР), або не стати банкротами (партія Вітренко та інші подібного ґатунку). Отже відповідь на перше питання очевидна: партій так багато в Україні через те, що пропонується занадто багато різноманітних ідей, що відрізняються одна від одної не більше ніж, наприклад, "Ауді" від "Вольво".

Відповідь на друге питання що до кількості партій у ВР логічно витікає з відповіді на перше – тому, що в політиці, як в і будь-якому секторі економіки, споживачі віддають перевагу більш відомим брендам монополістів, ніж дійсним якостям товару (ідеям).

А от відповідь на третє, поставлене собі, питання вже не таке прозоре й логічне, але також лежить на поверхні. Політика партій в Україні така ганебна через те, що перейнявши від економіки майже всі якості підприємства, партії не взяли на озброєння декілька дійсно необхідних для успішного просування свого товару (ідей) на ринок. І найголовніша, на мій погляд, з відкинутих якостей – це відповідність товару (ідей) наперед зазначеним (задекларованим) функціям, а по простому – брехня споживачу.

Якщо підприємство щоразу буде рекламувати товар, що не відповідає розрекламованим якостям, збанкрутує і справа лише у часі. Відмінність партії від звичайного підприємства лише у специфічності свого товару (ідеї). Ідеї – річ не матеріальна, їх неможливо викинути на смітник і придбати аналогічний товар у іншого виробника. Ідеї – це сприйняття людиною зовнішнього середовища і водночас намагання переробити це середовище під свою уяву про нього.

Отже давши собі відповіді на поставлені другорядні запитання, я зробив висновок для себе: Політична партія в Україні це звичайнісіньке підприємство, власники якого, як і будь якого іншого бажають лише одного – власного збагачення.

Werwolf 2009/07/17

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua