Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/4a4c4e1964537/

ГО "Люстрація" вимагає звільнити українських патріотів

Lustration | 2.07.2009 09:05

Пам'ятник Леніну на бульварі Шевченка був безпідставно занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, не враховуючи суспільну думку та принижуючи честь та пам'ять українців, які були закатовані злочинним режимом Леніна-Сталіна.

ГО ''Люстрація'' вимагає звільнити українських патріотів
Президенту України

В. Ющенку

Прем'єр-міністру України

Ю. Тимошенко

Генеральному прокурору України

О. Медведьку

Міністру внутрішніх справ

Ю. Луценку

ЗВЕРНЕННЯ

30.06.2009 працівники Шевченківського районного управління ГУМВС у м. Києві затримали п'ятьох українських націоналістів у справі пошкодження пам'ятника Леніну у Києві, в зв'язку з чим було порушено кримінальну справу за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Згодом їм інкримінували ще й ст. 298 (знищення, руйнування або пошкодження пам'яток – об'єктів культурної спадщини).

При цьому безпідставно люди в погонах по телебаченні авторитетно заявляють, що пам'ятник Леніну на бульварі Шевченка внесений до міжнародного списку ЮНЕСКО, що, зазначаємо, є свідомою фальсифікацією. Жодний пам'ятник Леніну в Україні не відноситься до світової спадщини ЮНЕСКО. Те, що він занесений до якогось міжнародного каталогу – просто гра слів та спекуляція термінами. У Києві є лише дві пам'ятки історичного значення, що охороняються міжнародним правом – Софія Київська та Києво-Печерська Лавра. Недолугі пам'ятки вождям кривавого комуністичного тоталітарного минулого аж ніяк не можуть бути занесені до об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Більше того, саме існування такого пам'ятника є юридично нікчемним.

Пам'ятник Леніну на бульварі Шевченка був безпідставно занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, не враховуючи суспільну думку та принижуючи честь та пам'ять українців, які були закатовані злочинним режимом Леніна-Сталіна.

Пам'ятник Леніну на бульварі Шевченка не може бути захищений і Законом України "Про охорону культурної спадщини", оскільки згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року N1760 "Про затвердження Порядку визначення категорій пам'яток для занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України" він не є об'єктом ні національного, ні місцевого значення:

- не справив значний вплив на розвиток культури, архітектури, містобудування, мистецтва країни;

- безпосередньо не пов'язаний з історичними подіями, віруваннями, життям і діяльністю видатних людей;

- не репрезентує шедевр творчого генія, не став етапним твором

видатних архітекторів чи інших митців;

- не є витвором зниклої цивілізації чи мистецького стилю.

Ті, хто порушує справу проти п'ятьох українських націоналістів, повинні заодно порушувати кримінальні справи про тих посадових осіб, які упродовж тривалого часу свідомо ігнорували виконання Закону України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", Указу Президента України від 28 березня 2007 року "Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні", покликанням якого є вжиття заходів щодо демонтажу пам'ятників та пам'ятних знаків, присвяченим особам, які причетні до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій та Указу Президента України від 12 червня 2009 року "Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні".

Тому вимагаємо:

1) негайно звільнити затриманих 30 червня 2009 українських патріотів, яким інкримінують "незаконне пошкодження об'єкту культурної спадщини- памятника В. Леніну на бульварі Шевченка (навпроти Бесарабської площі). Сам факт перебування цього памятника, який не становить жодної історико-архітектурної цінності, суперечить ряду Указів Президента України і неправомірно включений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України";

2) з метою недопущення провокацій та спекуляцій у майбутньому щодо пошкодження тоталітарних об'єктів архітектури, негайно розпочати демонтаж пам'яток комуністичної доби згідно Указу Президента України від 28 березня 2007 року "Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні".

У випадку подальшого ігнорування наших вимог ГО "Люстрація" здійснюватиме пікети державних органів влади, а члени ГО "Люстрація" оголосять голодування.

З повагою

Голова ГО "Люстрація" Олег Осуховський


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua