Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Раді пропонують затвердити порядок відшкодовування шкоди, завданої незаконними діяннями органів державної влади

press_secretary | 23.06.2009 20:36

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

Народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір внесла на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої незаконними діяннями органів державної влади або місцевого самоврядування" (реєстр. N4672).

Законопроектом визначається порядок відшкодування майнової та моральної (немайнової) шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Як зазначає депутат, наслідками такої бездіяльності є численні афери з коштами фізичних осіб-інвесторів у фінансовій та будівельній сферах: Еліта-Центр, King's Capital, Ліонебанк та ін.

Саме із-за недостатнього контролю з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, стала можливою ситуація, внаслідок якої згадані компанії тривалий час діяли на ринках відповідних послуг, навіть не маючи необхідних для ведення даного бізнесу дозвільних документів.

В підтвердження, депутат навела той факт, що Українська асоціація інвестиційного бізнесу ще у листопаді 2006 року заявила про неправомірність діяльності компанії "King's Capital", зазначивши, що ця компанія займається залученням коштів фізосіб не маючи ліцензії Держфінпослуг. Водночас, відповідної реакції на заяву профільної асоціації не було, і компанія "King's Capital" майже два роки продовжувала свою незаконну діяльність.

Адвокат потерпілих від діяльності компанії "King's Capital" Іван Боднарук (адвокатська компанія "Боднарук, Кузьменко і партнери") у свою чергу зазначив, що прийняття проекту Закону про порядок відшкодування шкоди, завданої незаконними діяннями органів державної влади або місцевого самоврядування" вселяє в інвесторів надію на повернення втрачених коштів.

Прес-служба Оксани Білозір

Довідково: Проектом Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої незаконними діяннями органів державної влади або місцевого самоврядування" визначаються види шкоди, що підлягає відшкодуванню, підстави для виплати відшкодування та його розмір, в залежності від розміру відшкодування встановлюється строк його виплати (від 1 місяця до 1 року).

Крім того, законом встановлюється обмеження у виплаті відшкодування.

Так, відшкодування здійснюється у випадку, якщо кошти або майно, які особа втратила внаслідок незаконного діяння органу державної влади або місцевого самоврядування, здобуті законним шляхом та з них сплачено встановлені чинним законодавством України податки, збори, інші обов'язкові платежі.

Дію Закону передбачається поширити на правовідносини, які виникають у таких сферах суспільних відносин, як залучення коштів фізичних осіб фінансовими установами, будівництво житла та операції з нерухомістю, земельні відносини, підприємницька діяльність.© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua