Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Принципи реформування виборчої системи в Україні

jurko | 17.05.2009 21:18

-4
Рейтинг
-4


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
6

Шановні читачі і автори НП, пропоную Вашій увазі Заяву відносно нового громадянського руху "Українська Патріотична Асамблея". Пропозиції, викладені у Заяві, нмд не є панацеєю в реформуванні виборчої системи в Україні, однак можуть служити добрим предметом і приводом для дискусії, чого б і хотілося досягти.

Особисто мені більшість викладеного подобається. Воно відповідає моїм уявленням і моєму власному виборчому досвіду. Водночас усвідомлюю, що кожна з поданих пропозицій крім позитивів тягне за собою ризики і небезпеки. Хотілося би співставити наміри авторів з реаліями української політики і перевірити, чи може ця платформа стати предметом кампанії громадянської дії.

Принципи реформування виборчої системи в Україні

(Заява Української Патріотичної Асамблеї)

Ми, представники української громадськості, об'єднані в Українську Патріотичну Асамблею, заявляємо про небезпечну практику, що веде до цілковитого позбавлення українських громадян свого конституційного права обирати і бути обраними.

Політична система, сформована партіями, представленими в нинішньому парламенті, та їхніми партійними вождями, просякнута корупцією і не відображає законного прагнення громадян-виборців мати свою владу, що гідно відстоюватиме наші національні, соціальні, культурні, духовні та історичні потреби.

Якщо ти не є членом партії, то фактично не маєш можливості бути обраним не лише до вищого законодавчого органу держави, а й до органів місцевого самоврядування. Тим часом у політичних партіях представлено менше відсотка населення України, а самі політичні партії перетворилися із об'єднань громадян у закриті номенклатурні клуби задля обслуговування своїх партійних лідерів та наближеної до них олігархічної партноменклатури. Влада в Україні не чує голосу народу, а громадяни втратили останні залишки довіри до всіх без винятку органів державної влади.

Всі заклики демократизувати політичну систему в Україні, відкрити партійні списки, забезпечити громадянину і виборцю можливість впливати на те, хто конкретно представлятиме його інтереси в місті, районі, області, державі натикаються на глуху стіну несприйняття з боку існуючої Верховної Ради. Процес ротації та оновлення владних еліт, поява свіжих ідей, нових облич, новаторських поглядів – заблоковані.

З огляду на викладене Українська Патріотична Асамблея заявляє:

Обрання глави держави, гаранта дотримання конституційних прав громадян, територіальної цілісності й незалежності України – Президента України, має назавжди залишитися правом українського народу.

Вимагаємо широкої дискусії й прийняття на поточній сесії парламенту законів про вибори до Верховної Ради України і до органів місцевого самоврядування. Хто може бути депутатом і яке місце в партійному списку кому належить, мають визначати не парткерівники чи розмір грошових внесків кандидата у "фонд партії", а лише виборці. Партійні списки повинні бути, нарешті, відкриті.

Політичні партії задля уникнення корупції та їх перетворення в іменні фінансово-промислові групи повинні жорстко контролюватися суспільством, зокрема в частині джерел фінансування виборчих компаній. Факти продажу місць в списках, фінансування партій з-за кордону повинні піддаватися не лише громадському осуду, а й нести кримінальну відповідальність.

Судові та правоохоронні органи, системи, які забезпечують національну безпеку, повинні бути декриміналізовані й департизовані. Принципи квотно-партійних призначень на посади у вказані інституції повинні бути замінені принципами партійної незаангажованості і засадами служінню нації, людині, справедливості і законові.

Депутатська недоторканність має бути обмежена приміщенням Верховної Ради. Має бути ліквідована недоторканність суддів і узаконене обрання їх голосуванням, а не призначенням на посади довічно.

Має бути забезпечена повноцінна реалізація права брати участь у виборчих компаніях (обирати й бути обраним) для громадян України, які тимчасово працюють або живуть за кордоном.

Вимагаємо повернення до мажоритарної системи при обранні депутатів районних і місцевих рад. Обрання на однаковий термін мерів міст та депутатів міських рад.

Українська Патріотична Асамблея звертається до політичних сил України, громадськості, до всіх, кому небайдужі цінності демократії й реального народовладдя, із закликом об'єднати свої зусилля в забезпеченні реалізації права українського народу обирати й контролювати своїх повноважних представників. Ми впевнені, що від нашої скоординованої позиції залежить, чи стане український народ господарем на власній землі, окропленій кров'ю багатьох поколінь у боротьбі за свою державність.

Заява ухвалена 6 травня 2009 року за участі представників громадських об'єднань та української громади

Координатор Української патріотичної Асамблеї

Михайло Ратушний

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua