Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
14
Рейтинг
14


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
1

Коментарі
Olexandr Teren   | 7.05.2009 13:58
http://grani.ru/opinion/novodvorskaya/m.148859.html Читайте ще тут.
Стрілець   | 7.05.2009 14:14
Olexandr Teren:
http://grani.ru/opinion/novodvorskaya/m.148859.html Читайте ще тут.
Як на мою думку – там правильно.
  | 7.05.2009 14:16
Я би тільки змінив термін завоювання на окупацію або загарбання. Бо завоювання носить такий трохи романтичний, з відтінком позитиву характер, а окупант і є окупант, загарбник.
boroda   | 7.05.2009 14:19
Стрілець:
+1000!
Leon   | 7.05.2009 14:56
Чи є хоч одна країна, з якої радянські війська були би відразу ж по закінченні війни виведені без жодних умов?
Без жодних умов – дійсно не було. Але Австрією поступились. А що отримали???
Киянка   | 7.05.2009 15:04
Дякую! Друже, ще б трішки дописати, і на "реферати", а?
Dubito   | 7.05.2009 15:44
От меня тоже +. В головах советского народа "вызволение Европы от фашизма" никогда не ассоциировалось с тем, что принесла Красная армия этим освобожденным народам взамен, потому, что навязываемые ценности казались абсолютными. Вот уже и соц.ценности обесценились, а мысль все еще крепко сидит. Впрочем, все же фашизм был хуже – но уже не настолько, как казалось раньше.
Львів'янка   | 7.05.2009 16:36
Стрілець.
Прийшли на Західну Україну "визволителями" відразу молодих чоловіків забрали в армію (на фронт) і одночасно почали звинувачувати сім"ї (фронтовиків) в тому що ВОНИ пішли в "бандери".
Визволителі нав"язали війну брехні і опору брехні.
В моїй родині -сина забрали на фронт-а родину вивезли в Сибір (бо звинуватили що син в бандерах). Коли СИН дізнався про долю батьків прийшов до командира і йому розповів- синові дали 10 років таборів,звинувативши його в тому що батьки "бандери".
Ви тільки вдумайтесь!
Переможці СТАЛИ катами поневолених народів.
Я жалості до них немаю, зтерпіти можливо...
Стрілець   | 7.05.2009 16:59
Львів'янко,
для Західної навіть термін "відвоювання" не проходить. Завоювання у чистому вигляді.
Стрілець   | 7.05.2009 17:05
Dubito:
Впрочем, все же фашизм был хуже – но уже не настолько, как казалось раньше.
А воно іще й як дивитися. Адже з німцями-фашистами було все ясно – однозначний ворог, жодних ілюзій. Тому співробітничати з ними йшла тільки всяка нечисть, а нормальні люди мали чіткий стимул для організації проти.
Така ситуація дає шанси й уціліти, особливо якщо врахувати, що німці крім українців мали й інших таких же чітких ворогів.
Vladimir   | 7.05.2009 17:51
Стрілець. ВЫ все правильно говорите. Только чуть-чуть не договариваете. При нацистах страны были оккупированы – у них были назначенные администрации, внутренний порядок. Если взять Украину, кроме Западной, то не было и урезанной финансовой системы (на Западе была), не было и марионеточной администрации. А после освобождения все это было. В Чехии была своя власть. При наличии агентов влияния и сильного контроля, все-таки была и порядки Чехии сильно отличались от советских. Люди в Украине могли учиться,работать, занимать посты в т.ч. в Администрации, при оккупации – не могли. Т.е. с одной стороны, свободы освобожденные не получили, но и приравнять ситуацию при нацистах и после нельзя.
Vladimir   | 7.05.2009 17:58
Стрілець.Читает Вас незаангажированный человек – вроде все правильно. А соглашаться не хочется. Слушал я ак.Юхновского, которого глубоко уважаю. Он рассказывал и про КГБ в 1939, и про немецкую оккупацию. Но в СССР он стал академиком, директором НИИ, он не был свободным как личность, но полностью реализовал себя как специалист. Смог бы хоть на 1/10 так реализовать себя он при нацистах? Думаю, и про поляках не смог бы.
В Харькове немцы организовали Просвиту, библиотеку при ней. Однажды пришли и расстреляли всех, кто там был. Там 2 группы боролись, 1 за развитие укр.национализма, другая считала – все они одинаковы, стрелять подряд. Про еврейские растрелы не говорю. При всей несвободе в СССР та
Львів'янка   | 7.05.2009 18:00
Стрілець:
Львів'янко,
для Західної навіть термін "відвоювання" не проходить. Завоювання у чистому вигляді.
Пане Стрілець, я мала щастя бачити в Архіві документи які офрмляли при виселці в 1944 році -папки суцільного беззаконня. Частину людей вписували в списки висланих. велику частину вислали без запису. Тільки в кінці папки було вказано прізвище що "ЛЮДИНА" була правильно вислана в 1944 році, але таке підтвердження було видано в 1953 році-радою трійок.
Якщо б людина не тікала із вислання-то навіть б підтвердження небуло-одже людина пропала.
Стрілець   | 7.05.2009 20:41
Vladimir,
а ви злегка переступіть через поріг.
Зовсім злегка. І ви побачите, що Юхновський і при німцях, і при поляках міг стати академіком. І ще багато інших людей при тих та інших могли би реалізуватись, як спеціалісти, або зробити бізнес там, де це дозволено.
Ціна була би точно та сама, що в СССР – бути лояльним до влади взагалі, а ще неодмінно не наполягати на тому, що ти українець.
Ви не думаєте, що це якось не зовсім ліпиться –
такий як у вас, майже фундаменталістський лібералізм і готовність шукати і знаходити переваги одних чи то фашистів, чи то нацистів, чи то просто тиранів над іншими?