Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про "двопалатні" балачки

Гречка Юля | 1.05.2009 19:59

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
5

Проблема в тому, що деякі представники ЗМІ і звичайні громадяни бачать у "двопалатних балачках" боротьбу політичних сил, коли насправді всі ці дискусії є результатом рекламної компанії українського політикуму.

Травневі свята. Весняний настрій заполонив Україну і всі радісно шукають кошти на шашлики у передчутті свята. В умовах жахливої економічної кризи та політичної нестабільності, коли весь світ намагається боротися з безробіттям і мільйони людей працюють вдень і вночі, щоб зберегти робоче місце і не залишитися без заробітку, коли цілі країни, такі різнонаціональні та багаточисельні, консолідуються з метою рятування вітчизняної економіки, ми святкуємо по чотири дні і розводимо антимонії про двопалатний парламент, про те, як нам щасливо заживеться під двома, замість однієї, зграями напівосвітчених "демократів".

Якась всезагальна темність охопила суспільство. "Змінити Конституцію!"- кричать сьогодні політики, а деякі громадяни, досі віруючі у спроможність сучасної української політичної еліти змінити життя на краще, заполоняють Інтернет статтями на тему "Правий тут Президент" або "Правий тут N".

Добре працюють в Україні піар-технологи, навчилися. Президент знову робить ставку на банальне гасло "Давайте змінемо Конституцію і жити стане веселіше" у передвиборчій компанії, згадуючи успіх ідеї в минулі роки. Знову з'являються "чесні" соціологічні опитування, за результатами яких росте підтримка ініціативи Президента серед населення. Знову європейські експерти поспішають схвалити законопроект, чим, все ж-таки, піднімають рівень популярності ідеї та разом з тим і рейтинг самого Віктора Андрійовича.

І тут в Президента одразу з'являються справедливі і чисті, як дуче на портретах, опоненти в особі Юліії Тимошенко та Арсенія Яценюка. Вони боряться за щастя наше з вами і ніколи не допустять Двопалатного Зла в Україні.

Яка гра! Які акторські таланти! Браво політичному театру!

Проблема в тому, що всі ці передвиборчі ігри з масовою свідомістю є дієвими і впливають на думку громадян, не дивлячись на те, що все це вже було і результати нам давно відомі: іх просто немає!

Деякі українські ЗМІ зазначають, що Президент України просто розраховує отримати більше впливу на законодавчі органи через новостворену нижню палату. Яка може бути про це мова, коли Віктор Андрійович добре розуміє, що через ВРУ ніяк не протягнути подібний законопроект, бо він є невигідним ні для однієї політичної сили сьогоденних владних структур?

Опоненти Президента, в свою чергу, наводять абсолютно безглузді аргументи "федералізму", стверджуючи, що Україна "занадто унітарна" для двопалатного парламенту. Те, що багато високорозвинених унітарних країн світу все-ж таки мають такий парламент і горя не знають, наші політики не враховують.

Таким чином, все вищенаведене доводить лише те, що будь-які сьогоднішні розмови про конституційні зміни є лише результатами роботи піар-технологів.

"...Наша держава отримає нормальну Конституцію, яку має схвалити народ на Референдумі, а не зграя блокопартійних шакалів." – пише один із авторів "Народної правди". Виникає питання: наскільки сьогодні населення України компетентне приймати такі важливі інноваційні рішення, як прийняття двопалатного парламенту? Особливо, що стосується структури, повноважень, системи взаємодії органів влади?

Сама ідея введення двопалатного парламенту безсумнівно є прогресивною. Чи може бути поганим обдумувати кожен закон двічі, особливо, коли так роблять всі успішні і розвинені країни світу? Але на сьогодні, як політична система України, так і суспільство абсолютно не готові до переходу від однопалатного до двопалатного парламенту.

Політична нестабільність, економічна криза (адже Президент лише на проведення референдуму просить у ВРУ 450 млн. грн.) та некомпетентність, нездатність українського народу твердо оцінити значимість, прерогативи цієї системи є достатньо серйозними аргументами. І як політики, так і експерти дуже добре це розуміють. Проблема в тому, що деякі представники ЗМІ і звичайні громадяни бачать у "двопалатних балачках" боротьбу політичних сил, коли насправді всі ці дискусії є результатом рекламної компанії українського політикуму.

Безумовно, сьогодні в Україні під гострою кризою всієї політичної системи і всіма негараздами суспільства, приховується величезний потенціал і прогресивність.

Рівень громадської свідомості не є незмінним. Сучасна українська молодь, нова генерація, яка й буде розбудовувати державу через декілька років, має значний розвитковий потенціал. Система цінностей та ідеалів, так необхідна нам сьогодні, прискореними темпами формується в колах молодіжної української еліти, що в майбутньому стане вирішальним фактором не тільки в прийнятті таких важливих рішень, як зміна однопалатного парламенту на двопалатний, а і в загальному розвитку держави. Адже основою прогресу та демократичних перетворень будь-якого суспільства є лише стійка система цінностей, принципів та ідеалів, що формуються в нашій з вами свідомості.

На все свій час. Час зміни політичної системи ще не настав, але він не за горами.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua