Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/4991b330a540a/

Говорили-балакали...

Дмитро Сінченко | 10.02.2009 19:02

4 лютого у м. Києві відбулось засідання круглого столу "Можливі виборчі системи на виборах народних депутатів України".

Говорили-балакали...
Організатором заходу виступила створена у Верховній Раді України Робоча група з підготовки проекту Виборчого кодексу України спільно з Комітетом з питань державного будівництва та місцевого самоврядування та Інститутом виборчого права з метою обговорення виборчих систем, які можуть бути запровадженими на виборах народних депутатів України.

У ході засідання були представлені виборчі системи, які пропонується застосувати на парламентських виборах авторами цілої низки законопроектів, а саме – реєстраційні NN2097, 3150, 3209, 3210, 3366, 3441, 3468, 3684.

Зважаючи на важливість та актуальність проблеми визначення виборчої системи для проведення парламентських виборів в Україні, у роботі круглого столу взяли участь експерти – члени Венеціанської Комісії, яка неодноразово надавала експертні висновки щодо виборчих законів. Також в обговоренні запропонованих виборчих систем брали участь народні депутати – представники Кабінету Міністрів України, Секретаріату Президента, Центральної виборчої комісії, політичних партій, громадських організацій, науковці.

Свій коментар дав учасник круглого столу – Голова КОО "Молодий Народний Рух" Дмитро Сінченко: "Проблема, взята для обговорення – надзвичайно актуальна і конче потребує вирішення. Попри всі намагання керівництва держави політично структуризувати суспільство – поки що всі спроби є безуспішні! Сьогоднішня виборча система вбиває внутрішньопартійну конкуренцію і не дозволяє сформувати єдиної команди однодумців. Однак чи сприятиме вирішенню цього питання ухвалення якогось із запропонованих проектів закону? Сумніваюсь! Не зважаючи на задеклароване прагнення виписати максимально прості положення законів, в підсумку в них навіть експерти не відразу розберуться! Як на мене, найприйнятнішим є законопроект N3441, згідно з яким партія делегує своїх представників у 450 виборчих округів. Мандати отримують ті політ. сили, що в підсумку набрали 3%, а місця в списку розташовується згідно кількості голосів за того чи іншого кандидата. Однак цей проект закону не враховує використання реєстру виборців, підняття виборчого бар'єру для блоків партій, використання цензів – обмежень, що дають можливість недопущення безвідповідальних кандидатів до виборів. Також, на мою думку, у майбутньому Виборчому кодексі варто було би врахувати і проведення місцевих та президентських виборів і уніфікувати ці процеси, що значно спростило б роботу виборчих комісій... А найгіршим є те, що ЖОДНА з пропозицій не давала механізму відповідальності влади – можливості відкликання депутата і його звітності перед виборцями!

Та реальність свідчить про інше – і найбільшим фракціям, і їхнім депутатам сьогоднішня ситуація вигідна, і змінювати її вони не збираються. Тому даний круглий стіл можна охарактеризувати приказкою: "Я за колгосп, але не в нашому селі!"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua