Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   звернення Ющенка   відповідь Тимошенко   бюджет   міжусобиці   криза   жорстокість

Уявний діалог Ющенка та Тимошенко, скомпільований з їх звернень

Гетьман | 31.01.2009 22:58

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
4

Давно забута спільність влади і чітко розмежоване двовладдя позбавили громадян України можливості спостерігати не тільки спільні дії виконавчої влади, а й діалоги при формуванні позицій. Обмін монологами звернень стали інструментом і супроводом міжусобної боротьби.

Уявний діалог Ющенка та Тимошенко, скомпільований з їх звернень
Намагання Ющенка відійти від персоналій похвальне. Проте до кінця йому втілити таку задумку критики не вдається. Кожне слово і докір має адресатом Тимошенко. Вся країна і сусіди автоматично винуватцем після слів Президента вказують Прем'єра. Основою здогадів є перелічені проблеми і їх виникнення за якими стоїть Уряд, її Партія чи особисто Прем'єр.

Тимошенко без церемоній відповідає Ющенку на закиди, не питаючись чи все про неї говориться. Ця відмінність від останнього, який трохи часу мовчить після призначення йому незначної ролі в різних корукційних діяннях, дає першій ефект активної і знаючої відповідь одразу. Населенню України слова, промовлені з уст чи Тимошенко чи Ющенка, здаються таким, що говорять вони тільки один про одного.

Економіка, політика, оборона, майбутнє слугує додатковим аргументом і каменем, який можна кинути в опонента. Рівень невирішення проблем в часі проявлення економічної кризи не тільки на Західній Україні, а й на решті території, непропорційно більший степені завзятого "каменування". Реальне вникнення і спроба змінити ситуацію виявились зайвими і небезпечними для утримання при владі. Бояться прогледіти "камінь", кинутий ворогом, чи не скористатись з результату попавшого свого.

Кризові явища в Україні і виникла з ними вимога людей вжити заходів не підштовхнула політиків і чиновників до діяльності. Користуючись моментом, валення все на іншого і уникнення відповідальності за свої обов'язки і можливості, замінило імітацією рішення. Загравшись, політики не помітили, як обговорюють речі і пропонують виходи, які не вирішують питань, а заміняють одного посадовця на іншого за принципом своєї міжусобно-політичної доцільності.

Звернення Президента України Віктора Ющенка до Українського народу 30.01.2009, 21:35 та Відповідь на нього Юлії Тимошенко 30.01.2009, 22:33

Ющенко:

- Шановні співвітчизники, Я прийняв рішення звернутися до вас, щоб дати чітку і правдиву оцінку економічній, бюджетній і фінансовій ситуації в Україні. Апелюю до вас, шановні співвітчизники, щоб посилити вимогу до українського уряду і парламентської більшості зупинити ті потоки брехні, фальші, наклепів і негайно, підкреслюю-негайно діяти для порятунку національної економіки. У державі-повністю розбалансована фінансова система. Свідомо руйнуються державні інституції через брак фінансування. Я вже не кажу про персональні звинувачення. Відкидаю цей бруд. У парламенті стався справжній шабаш навколо Національного банку України.

Тимошенко:

- це суміш неправди, паніки та істерії. Всі люди побачили, що Президент-це не той лідер, якого вони потребують в час, коли Україна проходить випробування на міцність під ударами потужної всесвітньої економічної кризи.

Ющенко:

-Намір, безумовно, був один: отримати доступ до друку грошей, щоб покрити недостачі Державного бюджету. Це може призвести до небачуваної інфляції. Це все може закінчитися соціальною катастрофою. Я змушений сказати ці слова, щоб привести до тями політиків. Українська промисловість зупиняється. Масово звільняють людей або відправляють у довгострокову відпустку. У Москві Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко уклала газові домовленості, невигідні для України. Контракти не відповідають моїм директивам. Рішення Прем'єр-міністр приймала особисто без колегіальної думки уряду. Пояснити це має більшість, яка підтримує Юлію Тимошенко, – від її блоку аж до комуністів. Держава-перед фактом. Контракти підписані і їх треба виконувати. У 2009 році Україна має заплатити за газ на 25 мільярдів гривень більше, ніж у минулому році. Проте виручка НАК "Нафтогаз України" за послуги щодо транзиту залишається незмінною на рівні 2008 року. Прем'єр-міністр, безумовно, знає – отримати додаткові ресурси для проплати за газ можна лише через внутрішній ринок, лише через підняття цін для споживачів. Зараз дорога кожна хвилина. Я вимагаю негайно внести зміни до Державного бюджету на 2009 рік. Це-єдиний спосіб виправити становище. Я застерігав уряд і парламентську більшість-головних авторів Державного бюджету поточного року: зроблений вами документ-це повітряний замок. На сьогодні уряд не зібрав і половини запланованого на січень обсягу податків і зборів. Причина знову одна: нереальність бюджету. У висновках я спираюся на оцінку Міністра фінансів Віктора Пинзеника. Думка Міністра є  визначальною у підготовці кошторису будь-якої держави. Сьогодні його не чують, і перш за все, не чують в уряді.

Тимошенко:

- Маю сумну для Президента та оптимістичну для країни новину: незважаючи на кризу, державний бюджет за січень перевиконано. Зарплати бюджетникам та пенсії виплачені і надалі будуть виплачуватися вчасно та в повному обсязі. Ціни на газ для населення та теплокомуненерго не підвищуються, залишаються на рівні минулого року. "Нафтогаз" ритмічно постачає газ українським споживачам та в Європу та працює благополучно, вперше за багато років без жодних посередників та корупційних схем.

Ющенко:

- Я звертаюся до Юлії Тимошенко і нею організованої більшості. Це-ваша відповідальність. Шановна Юліє Володимирівно, ви свідомо заклали в бюджет всі завищені показники та обіцянки, які не можете виконати сьогодні. Гроші не сконцентровані, а розпорошені, в тому числі і на чергову виплату заощаджень. Звертаюся до кожного депутата з більшості Юлії Тимошенко. Шановний депутате, Ви підтримуєте популізм, який вже завтра обернеться невиплатою заробітної плати, пенсій, стипендій, і цілої низки соціальних допомог. Хочу підкреслити: це-ваша відповідальність. За вашої слухняної згоди гроші не отримають лікарі, вчителі, військові. Не буде коштів для шкіл і лікарень. Ви будете відповідати перед українськими людьми. Я звертаюся до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина. Шановний Володимире Михайловичу, Ви добре усвідомлюєте, що нинішній бюджет є головним провокатором кризи в Україні. В інтересах держави я прошу Вас консолідувати парламент для зміни бюджету і схвалення термінових антикризових рішень. Від імені всієї країни я вимагаю від уряду та парламенту негайно підготувати чесний бюджет, де видатки будуть відповідати можливостям економіки. Це-ваш конституційний, державний і політичний обов'язок. Я підкреслюю-повну відповідальність відповідно до Конституції за економічне становище, за зрив бюджетного процесу, за руйнацію банківської системи несе особисто Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Дійшовши до критичної межі, їй не вдасться сховатися в опозиції. Досить брехати.

Тимошенко:

- Уряд та парламентська більшість працюють в напруженому режимі, і від їхнього імені прошу Президента: якщо не допомагаєте, то хоч не заважайте. Світ та Україна-в кризі. Я не хочу прикрашати ситуацію, але й сіяти паніку не дозволю нікому.

Ющенко:

-Я закликаю всіх співвітчизників до спокою. Ви будете захищені. У нас є можливість захистити і країну, і людей. Зараз перше і найголовніше-знайти політичну волю, мужність, прийняти реальний для країни бюджет 2009 року. Для цього я застосую всі необхідні в умовах кризи важелі. Дякую за увагу.

Тимошенко:

- Для того, щоб боротися з кризою, нам потрібні політична консолідація, холодний та тверезий розум, залізні нерви, сила волі, рішучість та глибоке відчуття відповідальності-саме те, чого завжди бракувало, бракує та бракуватиме Віктору Андрійовичу.

Заклики пропозиції і відповідальність урядовців, що використовує Президент, є речами політичними, а не господарськими. Що закликати злодія, корукціонера робити добро, а самому умивати руки зовсім? Що розмов і лякання політиків відповідальністю і без конкретних впроваджень? Постраждати можуть рейтинги від відповідальності і закликів, але полегшення людям матеріального і повністю морального не буде. Заміняться "погорілі" на інших-проросійських очікувальників "відповідальності".

Нема кому показати приклад дії і в якісь сфері покращити ситуацію. Щоб міжусобно-політична балаканина блякла і не справляла враження поряд з реально зробленою справою. Реформа в Армії з переведенням на добровільну основу, підведення до стандартів сучасних технічних вимог, зміна системи організації керування; зовнішня політика з посиленням і закріпленням позицій України в Світі; визначення пріоритетів державобудови та підняття рівня економіки губернаторським руками-було такою можливістю Ющенка проявити себе.

Безоглядне осудження Прем'єра за прогріхи в присвоєних їй неКонституційною Реформою повноважень і обов'язків робить звинувачення в заважанні наче справжніми. Ющенко нічим іншим не займається, як ставить підніжки Уряду, а потім критикує. Поклав всю відповідальність на Уряд за те, що сам наробив. Підсовує "думки" народу Прем'єр. Де ж тут нервів набратись, коли мусолять на всіх рівнях образами кожен крок Президента добрий, ну а помилковий-то Ющенко стає сиротою серед безлічі кривдників?

Президент уже поконсолідувався з усякими політиками після консолідації з народом під час Майдану..., тверезий розум, волю забрало і притушило оточення і ті самі нерви від нападів Тимошенко, які виявились засобом маніпуляції в руках "любих друзів". Кожен хто проти Тимошенко здавався Ющенкові другом. Президента ці "друзі" використовували в своїх корисних цілях і підтримували накал для своєї незамінності та непомітності сваволі.

Ничайно переконали Віктора Андрійовича, що він може і має наказувати Уряду у всьому, де забажає. Від кожномоментного падіння всесильності спокій втрачається остаточно. Для діла і обмеження Прем'єра та коаліцій в шкідливих для України діях варто від цього відійти і усвідомити, що змінити всю урядову діяльність Президенту нереально. Сконцентруватись на своїх сферах-Армії, Зовнішній політиці і губернаторській організації влади.

Нехай тоді Тимошенко нападає і критикує, маючи за спиною "успіхи" свого Уряду. Прем'єр покаже, що "в час кризи вона не та людина, яку потребує країна і не може справитись з мінімізацією наслідків протікання економічної катастрофи". Відповідати вчасно і одразу-далі лиш залишиться так само насміхатись з відсутності залізних нервів. Стоп, було таке. І що? Качельки гратись? Ні, якщо й критикувати то без насмішок і по конкретним фактам. Невиконаний бюджет виявився самим сильним аргументом Ющенка і не потребував багато слів і закликів.

Жорстокість Прем'єра в міжусобно-політичних нападках нагадує Касатку-китовбивчу акулу. Голівуд зробив з граційної форми плавників в красивій чорно-білій окрасці схожої на розмальованого дельфіна риби симпатягу водного світу. Юлія Тимошенко з модно заплетеною косою, завжди гарним акуратним платтям, відрізняючись від Меркелів і Кондоліз, найгарніше дивиться в видному нам політичному середовищі.

Фільм "Звільніть Віллі" викликав чимало сентиментів до симпатяги Віллі, якого мучили неволею і кормили поганою рибою в водяній клітці. Знайшовся хлопчик і небайдужі люди, які виправили це, під сльози десятків мільйонів глядачів і гасло ставше легендарним "Free Willy!". Прем'єрка потрапила в тюрьму. Її, опозиціонерку, рятували від режиму Кучми, скільки радості було на Майдані бачити Тимошенко і її посмішку з привітальним помахом руки.

Не кричать більше "Ю-ля!, Ю-ля!, Ю-ля!", чому заздрили всі політики в Україні і частина закордоном. Звірячі очі, блиск яких аж тепер отримав пояснення, яке не хотілось бачити раніше, непомітити тепер важко. Куди подалась касатка з фільму "Звільніть Віллі"? На свободу, в океани й моря, на радість і спокій глядачам. Полювання симпатяги з фільму почалось за кадром.

Документальний фільм "Бездонний океан" розповідає і демонструє як це відбувається. Зграя косаток, будучи акулами полює на відповідну здобич до їх ваги і вправності-найбільшу на землі живу істоту-кашалотів. Касатки безшумно підпливають до китів-самиць, які віддались трохи від своєї зграї з дитинчатою і на шаленій швидкості нападають на малого кашалота. За секунду відкусується одною добрячий шматок м'яса китятка і атака повторяється.

Спасають прибувші на заклик допомоги інші кити зі зграї, які закривають дитинча своїми тілами, стаючи колом. Касатки не зупиняються і бомбардують їх невпинно, завдаючи болю і намагаючись пробитись до малого кита, якого здатні швидко вбити і насолодитись м'якшим обідом. Доки не підпливе дорослий самець з зубами і неоспоримою вагою, "звільненні віллі" не відстають.

Тимошенко не цікавить "дрібна риба", вона полює на "китів" політичного середовища, безжально і напористо працює санітаром слабших чи розслаблених. Шторм, штиль, аби "вода тепла" була. Китобої з поверхні заганяють частину китів під воду, де настає час касаток. Пощади чекати не слід, зуби в акул гострі завжди, маскуватись їм ні до чого. Юлія Володимирівна завжди готова до політичного нападу-втекти неможливо, тільки відбитись.

Українське питання для НП

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua