Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Політичні перспективи Тимошенко і "газова криза"

Гетьман | 28.01.2009 11:15

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
8

Проведений Росією економічний удар по Україні в традиційному дусі газового шантажу, особливою тяжкістю в 2008-2009 рр. змусив громадян України по іншому подивитись на українських політиків. Їх діяльність і бездіяльність не здаються більше такими безпечними. Особливо це стосується Тимошенко.

Політичні перспективи Тимошенко і ''газова криза''
В загальному підсумку ставлення громадян України до Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко не змінилось. Різні коливання як в мінус так і в плюс скомпенсували один одного. Повне мовчання спочатку "газового конфлікту" ввело у замешкання прихильників БЮТ і викликало підозри у неприхильників. Проте спільне малослів'я основних політичних фігур і розкручених "спікерів-баламутів" не перетворило цей факт у проценти рейтингів симпатій.

Перемир'я з Ющенком додало балів і Тимошенко і "помаранчевим політикам" загалом. Воно було сприйняте за уміння гуртуватись перед спільною для країни загрозою. Питання: чого за "загрозу країні" вважається тільки економічний напад Росії, і проходять жорстокі міжусобиці під час економічної, курсової, політичної криз? громадянами собі не ставилось.

Наново розвернуті звинувачувальні війни знайомого міжусобно-політичного характеру по завершенню "газової кризи" дали відповідь на нього. Електоральна прихильність і політична вага загрозою втрати стали причиною пригальмування політиканської роботи. Подібно як гуртуються депутати, коли їх розганяти збираються за бездіяльність і шкоду.

"Європейська операція" Кремля з лякаючим логотипом Газпрому,Україні дана була лиш можливість здатись в певний час і прийняти умови, які підходять Москві в ці моменти, від українських політиків нічого "не вимагала". Юлія Тимошенко так і зрозуміла та грала свою роль прийнятного Росії партнера з тих що є, не відкидаючи радикально звинувачень в крадіжках і блокуванні транзиту газу до Європи. Тільки політичне перемир'я в Україні заключене несподівано не дозволило їй цим сильно контрастувати з Президентом.

Коли Ющенкові, як основній видній мішені серед посадових осіб української влади у "газовій кризі" нічого не залишалось як пояснювати Євросоюзу, що Україна і він невинні. Спільні заяви з Тимошенко в Україні про неіснування боргу за спожитий газ у 2008 р. та поїздки Прем'єра до Європи з неоголошуваним змістом перемов всеодно свідчать для публіки про участь на українській стороні в протистоянні з Росією.

За великий плюс Уряду Тимошенко і її заслугу вважається створення запасу газу у сховищах, які дозволили триматись зимою спокійно без натяжки. Таким чином від невдоволення зробленими цим боргами перед 31 грудня перейшло до похвали за передбачуваність. Що разом з розповідями Тимошенко зверненими до людських емоцій про чоловіка закручуючого газовий вентиль який їй сниться напередодні Нового Року нівелює закиди у національній зраді на користь Москви.

Якщо по придиратись, то можна припустити, що газ накопичувався у сховищах через зупинку більшості великих промислових підприємств-споживачів газу. Ту же виникає питання: чого запасатись газом, на якому заробляли корукціонери з влади і Росукренерго?

Напад на останніх заслужено знаходить одобрення громадян. Проте оголошення до підписання угод про підняття цін для населення на газ при власному видобутку і зробленими запасами по старій ціні зводить нанівець політичний розвінчання газових паразитів. Хоча відмова від цього на деякий час відтягне момент падіння електоральної підтримки. Претензії висунуті до цінових гонщиків на зерно та олію раніше до Уряду тапер незастосовні. А згода натяками на підвищення Ющенком не змінює співвідношення електоральних симпатій на користь останнього.

В руках проросійських сил, які іменують себе опозицією додалось аргументу щоб їх легітимізували при владі-схиляють до і формують вибір між свободою і "дешевим газом" без помітності якою ціною.

Тимошенко, як і більшості населення, поки що байдуже до "жирної опозиції". Головні події крутяться навколо Уряду і підписаних ним домовленостей на постачання і транзит газу. На президентську критику "газових контрактів" Прем'єрша цілком слушно відповідає, що "ніхто Президенту не заважав укладати кращі". Що робить безглуздими нападки з цього боку, який мав всі можливості і зобов'язання участі у процесі складання договорів, але займається розповідями як погано вони складені опісля.

Перевагу Тимошенко підкошує вибір Москвою саме її для підписання угод з українською сторони. І чи не на вдячність за це винною за "газову кризу в Європі та Україні" бютівці об'являють апетити Росукренерго і представників президентських переговорщиків, які представляли інтереси останньої та зірвали домовленості з Газпромом? Тобто не Росія спланувала і здійснила напад на Україну з залученням Європи, а так, як каже Медведєв: "криминализацыя власти в Украини" є причиною конфлікту.

Разом з високою ціною на газ факт закінчення газового конфлікту прем'єрським підписом рівнозначно посприяв подихам полегшення і виникненню питань до Тимошенко. В майбутньому Юлію Володимирівну чекає ще призабута економічна криза, безробіття, монопольні утворення місцевого значення, затримка коштів бюджетникам, борги комунальників, очікування валютної нестабільності-неспокій в Україні.

Навряд чи вдасться міжусобицями в політиці пояснити і виправдатись в очах більшості громадян України за розруху і падіння рівня життя. Тільки виборчі бар'єри і поглиблення Конституційної Реформи врятує "рейтинги" і закріпить присутність у владі від незадоволення людей. Особливо це стосується Тимошенко-дуже вже негарною виглядає картина виступу Прем'єра про "успіхи газових домовленостей" і біжучий рядок у низу екрану: " ООН дає найбільшу в Світі імовірність дефолту Україні".

Українське питання для НП

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua