Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
МОЗ   Національний інститут раку   медицина   рак   онкологія   ліки   шарлатанство   корупція   Ющенко   Хахлев   любі друзі

Мародерство від медицини, або Як президентський зять з раком боровся


-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
8

Купивши в Індії неякісну вакцину від корі та краснухи, ми прирекли на тортури молоде покоління. Знов-таки з Індії завезено купу дешевих препаратів начебто для лікування раку, які вважалися корисними хіба що десятки років тому.

Мародерство від медицини, або Як президентський зять з раком боровся
Мародерство від медицини, або Як президентський зять з раком боровся

На днях в новинах каналу "Інтер" показували сюжет про те, як хлопець з глухого села молиться Богу, щоб сталося чудо і він видужав від раку. Бо на лікарів надії нема... Сумно, що таких хворих від початку 2008 року стає все більше. Тепер вони вважаються невиліковними, бо Інститут онкології Академії Медичних Наук України ліквідовано, колектив талановитих вчених й лікарів розгромлено за ініціативою Віктора Ющенко. На заміну створено Національний інститут раку при Міністерстві охорони здоров'я, який займається не лікуванням онкохворих, а шарлатанством і відмиванням бюджетних коштів.

Небезпечна ситуація склалася в сфері охорони здоров'я давно. Фінансування за залишковим принципом добило галузь та породило епідемію повальної й неприкритої корупції. Певні бізнесові кола скористалися цим, щоб втертись у довіру як спонсори й меценати, потім монополізували постачання медикаментів та медичної техніки, а зрештою взялися ставити умови, хто і за які відкати керуватиме медициною.

Прийняття лоббістських рішень одразу відгукнулось трагічними наслідками. З приходом на посаду міністра охорони здоров'я "президентського лікаря" Юрія Поляченка – того самого, який гучніше за всіх розповідав байки про те, ніби Ющенка було отруєно – замість якісних медпрепаратів міністерство почало купляти генерики, тобто дешеві імітації, які часто навіть не є ліками, а представляють з себе харчові добавки чи засоби "народної медицини".

Через фармацевтичний завод "Фармадом" та фармацевтичну компанію "Торговий дім "Авант" бізнес-партнер Поляченка, вчорашній студент Інституту фізкультури й уродженець міста Макеєвки Донецької області Борис Литовський систематично постачав і продовжує постачати Міністерству охорони здоров'я лікарські препарати від невідомих виробників. Такий "бізнес", заснований на обмані людей і держави, приносить його власнику значні прибутки – від 50 до 80% від вартості ліків. Результати трагічні! Купивши в Індії неякісну вакцину від корі та краснухи, ми прирекли на тортури молоде покоління. Знов-таки з Індії завезено купу дешевих препаратів начебто для лікування раку, які вважалися корисними хіба що десятки років тому. Той самий "Авант" першим поживився на мільйони гривень в новоствореній конторі "Рога і копита", чи то пак "Національний інститут раку".

Зрозуміло, що для успішного дерибану бюджетних коштів та землі інституту (6,7 гектар у столиці) перш за все треба було позбутися всіх кваліфікованих працівників інституту з твердими моральними принципами. З директорського кабінету брутально викинули доктора медичних наук, професора, видатного хірурга Сергія Шалімова. Його місце зайняв без будь-якого конкурсу ставленик "фармакологічного лоббі" Ігор Щепотін, свого часу звільнений з Інституту за вимагання хабаря з пацієнтів.

Новий начальник з колективом не церемонивися – 35 висококваліфікованих працівників інституту хамством, тиском, невиплатою зарплатні, створенням нестерпних умов праці погнали на вулицю, замінили їх слухняними людьми, вчорашніми студентами або працівниками без моральних принципів, які є ганьбою медичної професії.

Катерину Тележинську, голову профспілкового комітету, Щєпотін заборонив пускати на територію інституту. Це кричуще порушення законності привернуло увагу народних депутатів. Спеціальна парламентська перевірка, організована Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, виявила численні факти службових зловживань при реорганізації Інституту онкології. Під час перевірки Щєпотін поводився зухвало, не визнавав своїх помилок і посилався на цілковиту підтримку його дій Президентом України та координаційною радою на чолі з його донькою Віталіною Ющенко.

До складу цієї ради, наче щоб абсурд досягнув кафкіанських масштабів, було включено президентського зятя Хахлєва – начальника рубероїдного заводу, який не має жодного стосунку до медицини. Нещодавно інформаційна агенція "Інтермедіаконсалтинг", яку контролює Борис Литовський, поширила інтерв'ю Хахлєва, де він пропонує... узаконити лобізм! І наводить приклад: він, мовляв, вже рік "пробиває" створення Національного інституту раку, а діло не клеїться. Справді, хто ж послухає "просто" президентського зятя, якщо лобізм не узаконений? Улесливі питання кореспондента, високопарні слова про демократичні цінності – інтерв'ю пахне за версту нещирістю. Він просто не розуміє, що така цинічна пропозиція викличе у читача якщо не гнів, то принаймні криву посмішку: про що там патякає цей шут гороховий, а? Йому, бач, нелегко бути президентським зятем, і йому дуже потрібно ухвалити закон про занесення зятів до Червоної Книги, про захист їх бізнес-інтересів! А також бізнес-інтересів їх партнерів, таких як Литовський та Поляченко! Бо ці лікарі нахабно проїдають бюджетні гроші замість того, щоб віддати їх як благодійний внесок на укріплення інституту Президентства в Україні та, зокрема, Сім'ї Президента!...

...Що ж, мрія Хахлєва здійснилася – він пролобіював, що хотів. Замість потужного лікувального закладу створено фінансову піраміду. Нагорі Національний інститут раку з бюджетними фінансами, розпіарений і засипаний щедротами олігархів – спонсорів президентської родини та ріденькими "добровільно-примусовими" пожертвами хворих. Кошти витрачаються на купівлю непотрібних препаратів-генериків, що представляють з себе не ліки, а фальшивку, в кращому разі – плацебо (тобто, не мають ефекту медичного, але дають шанс на моральний ефект). замість трудового колективу громадська організація Поляченка та Литовського "Український медичний союз", яка лобіює вигідні "сім'ї" законопроекти і забезпечує "громадянський" одобрямс знищенню української онкології та подорожчанню медпрепаратів від лояльних, наївних студентів-медиків.

До яких наслідків призвів лобізм та кумовство глави держави, свідчать пекучі строки зі звернення занедбаних онкохворих до Верховної Ради: "Нас, пацієнтів Інституту онкології, у зв'язку з реорганізацією більше ніде не лікують і фактично позбавляють права на життя. Ліквідовано відділення загальної онкології та реконструкції молочної залози, припинилися унікальні операції по лікуванню метастазів печінки, кріодеструкції та реконструкції молочної залози. Ліквідовано єдине в Україні відділення системних пухлинних захворювань. Ми не знаємо, що нам робити, як бути далі, без лікування ми ж помремо!". Тяжко хворих людей "завертають" з порогу інституту і таким чином начебто "покращується" статистика: мовляв, захворюваність зменшилась на відсоток чи два... А Віктор Андрійович в іноземних вояжах розповідає всім охочим, що він створив в Україні за кращими євроатлантичними зразками Національний інститут раку, і наївні іноземці плескають долонями, не знаючи, яку цинічну брехню тільки-но почули, скільки смертей приховано за кожним облудним рапортом про успіхи в боротьбі з раком.

До відома пана Хахлєва: те, чим він займається – це не лобізм. Це мародерство! Наймерзенніший злочин, обкрадання мертвих. За це під час війни просто розстрілювали.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua