Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/494fafe542e46/

Верховна Рада-дзот п'ятої колони?

Гетьман | 22.12.2008 17:19

Антиукраїнський ранок 19 грудня 2008 р. у Верховній Раді зініціювала Тимчасова Слідча Комісія, що розслідувала постачання Україною зброї до Грузії. Нічого нового її звіт не містив, так як його висновки вже не раз оголошувались на публіку ще до завершення роботи комісії.

Політичний напад на Україну, для якого створювалась ця парламентська комісія, у Верховній Раді отримав простір для безперешкодного поширення.

Використання трибуни і мікрофонів депутатами в різноманітних політичних нападках на українське не дивина в постколоніальній країні. Хохляцтво багатьма сприймається як нормальний спосіб подружитись з Москвою і не вважається небезпечним продажем загальногромадянських інтересів. Завдяки чому відповідні політики мають вплив більший, ніж процент політичної підтримки: дуже добре влаштованих в СССР, зневажаючих український народ, несприймаючих Незалежність всупереч волі Кремля.

Проте з 2004 року і по тепер таких відверто ворожих і безапеляційно шкідливих інформаційно-політичних ударів по Україні в Верховній Раді не спостерігалось. Висловлені головою тимчасової слідчої комісії Коновалюком звинувачення і спосіб в який це робилось дискредитують Українську Державу не порівнювано із загостреннями міжусобно-політичних розбірок.

Наслідком прийняття обвинувачувальної частини висновків комісії за правду і причину до дії-мало бути визнання України Афганістаном чи Іраком з економічними санкціями, віднесенням громадян до категорії "ненадійних" і "небажаних" для перебування на території інших країн. Тільки помітна бездоказовість і суб'єктивне застосування терміну "злочинність" наведених комісією "фактів" не дозволила скористатись можливістю запровадити обмеження нашим недругам і конкурентам у Світі.

А саме цього добивався "дисидент Валерій Коновалюк, депутат ВР від Партії Регіонів"-покарання "тоталітарної держави Україна без права виїзду і свободи слова". Заодно, зрозуміло, закликав до імпічменту "диктатору" і "свержения власти, угнетающей народ". Що підтвердив похвалянням поширеності завдяки йому цих відомостей у Світі в інтерв'ю російському телеканалу "Вести".

Важка "дисидентська доля" депутата Верховної Ради від найбільшої і найбагатшої партії її складу:

"Вы знаете, я, возглавляя эту комиссию, вынужден был колоссальные испытания пройти, отправить свою семью в безопасно место, отбивать те грязные упреки и обвинения, которые вы с молчаливого согласия, псевдодемократы, делали в мой адрес. Но я вам хочу сказать одно, что правда одна, и ответственность вас не минет." (зі стенограми засідань) не завадила повторювати звинувачення для громадськості від самого початку створення комісії у Верховній Раді.

Вирізки основних положень яких є:

Зі стенограми засідання ВР 19 грудня 2008 р

Коновалюк В І:

- Ми уникнемо будь-якої політизації, тому що це є свідчення особисто записані на відеопристрої телефонів грузинських солдат, які чітко фіксують, як використовувалось це озброєння проти мирного населення і російських миротворців. Ми мусимо звернути вашу увагу виключно на те, що під час цього конфлікту, а Україна була найбільшим постачальником виключно останні роки наступальної зброї, загинули мирні люди, загинули російські миротворці;

- Слідча комісія, яка була створена під час тих подій в парламенті 2 вересня, вона мала за мету дійсно розібратися в ситуації, знайти те, що, дійсно, порушувало не тільки чисельні українські закони, а я переконаний, що це головне питання, але Україна як член ОБСЄ, держава, яка підписала угоду про адаптацію Договору про звичайні Збройні сили в Європі мусила утриматись від постачання зброї, яка перевищує потреби оборони Грузії. Ми мусили розуміти, що це може спричинити військовий конфлікт, що це може спричинити загибель мирного населення і мати загрозу безпеки для інших держав;

- Ми переконані тим, що в діяльності посадових осіб, які керували на той час Міністерством оборони України, Укрспецекспортом, Службою безпеки України, певні були порушення з точки зору тієї шкоди, яка була нанесена Національній безпеки нашої держави. Ми мусимо сьогодні сказати про те, що під час цього конфлікту була створена достатньо складна політична ситуація. Ми сьогодні зруйнували технічне співробітництво з Російською Федерацією, ми сьогодні з'ясували для себе, що Україну, як державу, могли втягнути в криваві політичні авантюри;

- Тому для нас, я переконаний, це є свідчення того, що Україна штовхнула до цієї агресії, на жаль, грузинську сторону, що ми, постачаючи цю зброю, фактично не усвідомлювали яким чином це відбувається з точки зору наших національних інтересів;

- Я хочу вам сказати про те, що система експорту озброєння фактично ґрунтувалась виключно за рахунок того, що це відбувалось під грифом "таємно", що це мало певний дах президентського оточення і збитки, які отримала держава – ви тільки вдумайтесь! – що за 4 роки України поставила зброї, в цілому експорт здійснила на суму 2,5 мільярди доларів, а, до речі, до бюджету державного дійшло за 4 роки 200 мільйонів доларів;

- Те, чого більш цього дуже хвилюється діючий Президент Ющенко. Це є документ, який свідчить про конкретний склад злочину, коли з баєвого чергування знімали два дивізіони Бук-М1;

- переписка з "Рособоронекспортом" тривала тоді, коли вже було схвалено це злочинне рішення. 11 грудня направили лист "Укрспецекспорту" для того, щоб забезпечити з Росією модернізацію і подальший продаж цих комплексів, частину Пакистану, і за рахунок тих сотень мільйонів доларів забезпечити модернізацію залишкового озброєння. Ви знаєте, прикро те, що для нас це є фактом і свідченням антидержавницької позиції;

- є чітке українське законодавство, яке визначає правовий режим відчужднення майна Збройних сил; є законодавство, яке визначає про міждународ... державний контроль за передачею... міжнародної передачі товарів військового призначення та подвійного використання; є Закон про боротьбу з корупцією; є Закон про СБУ; є закони про зовнішню розвідку і таке інше. Все це грубо порушувалось, і ми стали не тільки свідками того, що держава втратила величезну суму – і прошу інший слайд – але і понесла достатньо серйозні збитки стосовно національної безпеки і оборони;

- Ми шукали інші підтвердження особистих корупційних діянь Віктора Ющенка. І, ви знаєте, нас здивувало, що, наприклад, в схемі, яку "Укрспецекспорт" застосував відносно літака "ІЛ-76". Я хочу сказати моїм колегам справа, що в Україні залишилось декілька таких літаків, які можуть піднятись в повітря. І, насамперед, коли віддається за 5 мільйонів гривень літак, літак віддається за 5 мільйонів гривень "Укрспецекспорту". "Укрспецекспорт" начебто проводить доопрацювання цього літака ще на 5 мільйонів гривень, а потім за 30 мільйонів гривень віддається китайській фірмі "Чіна......" За 30 мільйонів гривень. І ті 30 мільйонів йдуть (будь ласка, на інший слайд) на два броньованих мерседеси в минулому році, на яких зараз їздить Президент України Віктор Ющенко.

Посилили ці звинувачення запитаннями однопартійці: Чечетов, Піскун, Кисельов, Смітюх, а також колега по проросійському таборі член КПУ Алексєєв. Коли відповіді на них були легкопрогнозовані і не складали ніяких труднощів для доповідача. І, відповідаючи, Коновалюк лиш повторяв обвинувачувальні пункти Звіту представлюваної ним парламентської комісії.

Пропагандивність всієї цієї напасті і звернення уваги стає очевидною, якщо перевіреним способом- поміняти місцями у звіті, запитаннях і коментарях "Росію" і "Грузію", "російських миротворців" і "грузинських миротворців", "мирних мешканців Цхінвалі" і "мирних мешканців Горі", та т. п. Виявиться, що це універсальний спосіб очорнення України і підходить для будь-якої з сторін.

Використання проросійських сил для недоведених, але голосних звинувачень, переплетених з політичною оцінкою і в розрахунку на симпатії до російської сторони у конфлікті з Грузією зацікавленою стороною робиться Кремль. Надана російськими засобами масової інформації підтримка з аналогічними транслюванням висновків парламентської комісії як "бесспорно доведенных" підтверджує серйозність підозр на безпосередню участь Москви.

Доповнили фон інформаційно-політичного нападу розкрученого на темі постачання зброї до Грузії у Верховній Раді і БЮТ-івці. Вони вирішили не помітити його незвичайність, а висловлювали згоду з окремими пунктами звинувачень в адрес Президента. Який останнім часом став одним з основних чинників, що заважають жити і Тимошенко і членам її блоку.

Тут виявилось і для чого Шкілю вишиванка:

"Дякую. Я хотів би наголосити, по-перше, на тому, що давайте в цих наших виступах принаймні припинити, давайте припинемо ображати військових і українську армію. Тому що у нас всі вказівки, всі завдання перед армією і всі накази дає Головнокомандуючий. Армія виконує ці накази. А зробити винними я не знаю міністра чи заступника міністрів, це легко в цій ситуації. Якщо вони винні, хай ними займається відповідна військова прокуратура і ставить всі крапки над "і".

Зараз у цій дискусії ми справді перейшли край. Ми почали ображати військові звання, ми почали ображати один одного, обзивати. Я не знаю, лейтенантом – це честь. І лейтенант, і капітан, і полковники, і генерали, якщо ці звання отримані за заслуги. Тому я хотів би на цьому наголосити.

Ми мусимо, шукаючи істину, не шукати причини для того, щоб образити цілу державу, цілу армію і самих себе. Тому я закликаю всіх принаймні до толерантності."

І чого варта надія на відносну молодість Писаренка:

"Дякую. Шановні колеги, я хотів би розставити акценти, тобто не потрібно говорити чи потрібно продавати зброю чи не потрібно. Потрібно! Якщо на неї є попит, то зброю потрібно продавати. Дійсно, питання в тому куди гроші витрачати і які гроші ми будемо отримувати за зброю.

Ну, це, дійсно, не справа, коли за літак ми отримуємо два "мерседеси" для Президента. Це, дійсно, не справа, що служба безпеки України і Міністерство оборони не беруть участь у роботі комісії. І, ви знаєте, от з цього приводу у мене до вас таке запитання: чому ви такі форми обрали в своєму звіті, що ви навіть не наполягаєте на відповідальності керівника Служби безпеки України або міністра оборони, якщо там є факти? Ну, до речі, там не так багато ще фактів. Я бажаю, щоб ваша комісія все ж таки дійшла до суті цього питання. Але, дійсно, вже те, що є в цьому звіті, воно ставить багато запитань до самої нашої зали: чому сьогодні Верховна Рада не реагує на такі злочинні формування всередині влади, як наприклад, сьогодні склалася в Службі безпеки України."

Та пагони Петрука:

"Шановний головуючий, шановні народні депутати, з самого початку, коли почала працювати комісія, я був на шляху того, щоб питання, які розглядаються, і там, де ми повинні були провести розслідування, щоб ці питання не політизувати, це-перше. А друге, коли комісія працювала, у військових є принцип, поки робота комісії не завершилась, всього цього не оприлюднювати. Але пішло по другому шляху, зрозуміло, тому і виникло питання, що комісія повинна продовжити свою роботу. І це є не правильно з самого початку роботи комісії. Ніхто мене не бачив перед камерами, коли йшло розслідування, і набагато б глибше воно пройшло, якби ми виконали оці принципи. Це перше. Друге. У питанні розслідування на перше б місце я поставив питання, і на що б ми повинні звернути увагу, і що б повинні звернути увагу правоохоронні органи – це те, що все-таки є злочин, є неправильне вилучення зенітно-ракетного дивізіону зі складу бойового Збройних Сил України...

...Аргументи? Це все абсолютно на поверхні, як військового. Якщо у мене є зенітно-ракетний дивізіон, то я його можу застосовувати або на бойовому чергуванні, або він може готуватися до бойового чергуванні і стояти у сховищах...

...Тому Збройні Сили у всі часи, я не кажу за техніку, яка продавалась Грузії, у всі часи Збройні сили получали від продажу техніки крихти, і тому Збройні Сили знаходяться в такому жалюгідному стані на цей час: і немає квартир, немає оновлення техніки, немає модернізації техніки і все таке інше.

Тому я ще раз нагадую, два питання: підрив бойової готовності протиповітряної оборони і продаж техніки, яка вилучалась з Збройних Сил. Остальне все можна відкинути. Дякую за увагу."

Не відають мабуть ті бютівці, що за Президентом вони наступні в черзі на шляху реваншу проросійських сил і приходу їх до влади. Можливість використати ворожий напад на Україну і конкретних осіб щоб висвітлись, очорнивши конкурентів, які знаходяться серед цих "конкретних осіб", засліпило бютівцям очі. Про Україну мова навіть не йде, після відомих голосувань і загалом депутатської поведінки наївно вірити, що там за неї хтось думає.

Такими тепличними умовами для антиукраїнської і антидержавної пропаганди не могли не скористатись комуністи, коментуючи відповідно дискусію:

"АЛЕКСЄЄВ І.В.

...сьогодні на черзі у Збройних силах України стоять 51 тис. 800 сімей офіцерів та прапорщиків. Ви озвучили в докладі цифру, навели цифру – 2,5 млрд. ціна продажу і поступлення на рахунки Державного бюджету 200 мільйонів. Різниця 2 мільярда 300 мільйонів доларів. На ці гроші, підрахував я зараз, можна було б побудувати ціною середньо тисячу доларів за квадратний метр 38 тисяч квартир площею 60 квадратних метрів;

ЦИБЕНКО П.С

... Як ви як перший заступник начальника Генерального штабу оцінюєте факт зняття з бойового чергування найсучаснішої бойової техніки, по можливості чесно? І друге запитання, скажіть, будь ласка, як ви будете дивитися в очі десяткам тисяч безквартирних офіцерів після того, як мій колега сказав, що за виручені кошти від продажу зброї можна було б побудувати 38 тисяч квартир по 60 квадратних метрів, тобто двокімнатних квартир, як ви будете дивитися їм в очі після цього?"

Що є нічим іншим як підривом морального духу армії. Звичайна річ пропаганди, що застосовується сторонами військових конфліктів для ослаблення сил супротивника, внесенням взаємної недовіри, яка веде до дезорганізації і зневіри у власні сили. Висловлювання, які бездоказово звинувачують керівництво Армій в корисливому здаванні бойового майна і посилення цим ризику втрат людей; проведення лінії поганого ставлення до військових при всіх можливостях-саме з цієї серії.

Нікчемна кількістю і слаба завзяттям та краплина, що залишилась в даному разі, українських депутатів: Мовчан, Григорович, Кармазін одинокими голосами свідчили у Верховній Раді наче неукраїнську позицію. Найзапекліший дискусант Гриценко навряд чи відрізнявся б позицією від бютівців, якби в звіті, серед обвинувачуваних не називалась його фамілія. Хоча можливо це просто таке враження на нього перекинулось від виду Верховної Ради в цілому. Наприклад, не пішов на "співпрацю" у "розслідуванні" комісії і зробили "винуватим".

Як дивитись тепер на Верховну Раду? Раніше свою антиукраїнськість і антидержавність вона проявляла політичними міжусобицями, бездіяльністю і халявською законодавчою роботою. Після цього випадку стало очевидно, що це неабияке присталище безцеремонної п'ятої колони Російської Федерації в Україні. Закони і Конституція їх більше не зупиняють в захисті російського інтересу при всім очевидній відсутності українського.

Ще трохи зосталось, щоб свобідну пропаганду так само безперешкодно підросійці перетворювати у прийнятті закони. Цього разу їм не вдалось. Не готові були хатоскрайники до прийняття постанов про припинення продажу зброї Грузії, продовження роботи комісії-а значить схвалення поданого звіту в цілому. Занадто явною була б зрада і зав'язаності на дійсно махінаціях з зброєю в спільних російсько-українських підприємствах, роззброєнням за "проханням" США, Росії і Брюсселя.

Наступного разу при інформаційно-політичному нападі на Україну зупиняючих обставин може не виявитись. І бютівці вже не потішатимуться, що підсумував Петрук: "А поки що від імені народних депутатів хочу привітати пана Наливайченко з його професійним святом, яке він буде зараз відзначати – з днем ФСБ." Бо причин у "Федеральной Службы Безопасности Росси" засмучуватись з приводу невдач пройденого цього дня у Верховній Раді справді не має.

Український Парламент, розглядом питання звіту Тимчасової Слідчої Комісії постачання зброї Україною до Грузії, показав, що його назва без поправки не відображає переважного вмісту і має бути- "Верховна Рада Хохлів". Питається: скільки ще, дивлячись на місце де мав засідати Український Парламент, час від часу проходитимуть засідання, які підходять "Верховному Совету Украинской Колонии России", а п'ята колона почуватиметься там як в дзоті?

22 грудня 2008 р. 17:07


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua