Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Не користуйтесь шпаргалками, шановні політики! Вчиться самі!

Ekain | 8.12.2008 15:54

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
4

Беззмістовні гасла замість аналізу проблем та рецептів їх подолання. Я про такий стиль мислення чиновників вже написав декілька статей. Приклади не змусили на себе довго чекати.

"Українська правда" розмістила статтю Миколи Катеринчука "Шпаргалка для Тимошенко, Ющенка і Януковича". Стаття є дуже яскравим прикладом чиновницької підміни понять, яку я робив спробу викривати у статтях на теми регулювання підприємницької діяльності.

В цілому у статті пан Катеринчук каже слушні речі. Але наступна його фраза свідчить про повне нерозуміння дійсних витоків проблем українського бізнесу:

Найтяжчі в світі податки в країні, яка більше за всіх страждає від світової кризи.

Що ж під цим мається на увазі? На жаль, пан Катеринчук не деталізує. Як не робили цього його друзі по помаранчевій команди, коли щедро жбурляли гасла з трибуни Майдану у 2004 році. А потім так і не знайшли часу та сил запропонувати суспільству план реформ.

Якщо йдеться про ставки податків, то вони у нас не тільки не вищі, а й нижчі порівняно з багатьма країнами. Ну й що з того? Життя полегшало?

Ну давайте знизимо податок на прибуток підприємств до 10%. Або до 5%. Давайте аукціон ідей проведемо, а рішення прийме зал через гучність оплесків. Усталені бізнеси все одне того податку не сплачують, бо завищують витрати, не показуючи прибуток. В нормальній економіці це свідчило про те, що зароблені кошти вони просто проїдають, не вкладають у розвиток бізнесу. У нас дещо інша ситуація. Вони вкладають в розвиток, але з "оготівлених" коштів, з яких сплачено "корупційного податку". Скільки б не було відсотків податку на прибуток, хоч сто відсотків від нуля це нуль. А нові бізнеси, які не мають достатніх обсягів, щоб "накачати" витрати, вимушені сплачувати умовно розрахований податок наперед. За наших умов яким би не був податок, для підприємців він не під'ємний.

Може зменшимо ПДВ? Теоретично це непогано. Європа так і збирається зробити, щоб стимулювати попит та поліпшити обіг коштів у підприємств. Але якщо відшкодування ПДВ робитиметься тільки наближеним до влади через непрозорі, криміналізовані процедури, то чи відбудеться стимулювання попиту і покращення ситуації х обіговими коштами? У одних і зараз цих проблем нема, а іншим і за 10-відсоткового ПДВ нічого не перепаде.

Невже людина такого калібру як пан Катеринчук, не розуміє, що справа не в податках, а в податковій і адміністративній системі? Безглуздо розмовляти про податки офіційні, якщо в країні існує податок корупційний. Безглуздо зменшувати податки, якщо другою рукою розширювати базу нарахування цих податків, штучно за вуха притягуючи туди уявні "доходи" та викреслюючи реальні витрати. А якщо на додаток законним шляхом не повертати переплачені податки? А якщо не скасувати систему поборів через всілякі дозволи, сертифікати, узгодження? А якщо змушувати підприємства сплачувати за незамовлені ними державні "послуги" і "товари" на кшталт перевірки відповідності безглуздим стандартам та виготовлення бланків суворого обліку і всіляких журналів їхньої реєстрації, актів їхнього списання? Тоді можна взагалі забути про будь-які перспективи розвитку країни.

У в цілому слушній статті я очікував від відомого політика почути програмні положення, а почув чергове беззмістовне гасло, що не має ніякого наповнення, за яким не має конкретики. Невже досвід політичних невдач не навчив, що в Україні більше нема чого напівреформувати, що без капітального ремонту з перепланировкою не обійтись? І це він називає шпаргалкою для трійці лідерів? Дуже хотілося б, щоб лідери не користувались шпаргалками, а сумлінно вчили уроки.

Ekain 2008

Попередні статті на тему:

"Дегенерат... Тьху! Дерегуляторна політика. Як вона є".

"Ближні", з якими ми щедро ділимось...

"Якби знайти той конвертацій ний центр, бажаного в дійсне"...

"Дожити до стратегій"

"Не забувайте про той нісенітний папірець або параноїдальна держава".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua