Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/492314042d1f8/

Ющенко предтеча

Volodymyr | 18.11.2008 21:14

Після перемоги на виборах 2004 року, близьке оточення президента навіяло йому міф про те, що він "месія". І Ющенко повірив у те що він "месія", але Ющенком залишився.

Після перемоги на виборах 2004 року, близьке оточення президента навіяло йому міф про те, що він "месія". І Ющенко повірив у те що він "месія", але Ющенком залишився.

Якщо виховувати молоде покоління на трагедіях і поразках, якщо виховувати на міфах про "ідолів" зліплених з пластиліну, то яке майбутнє буде у держави?

Впродовж століть українці не мали своєї державності. Дехто схильний пояснювати це поганими сусідами. Сусіди винні. А Святослав Хоробрий з сусідами раду собі давав. Мало того, для декого і сам був "поганим" сусідом.

Варто було збірній України з футболу пограти на чемпіонаті світу, і нація забула про те, що ділиться на Схід і Захід, і подекуди розмовляє різними мовами.

Націю творить не лише усвідомлення спільності інтересів. Нації потрібна ідея, міф. І міф має бути красивим. І життєстверджуючим.

Треба запросити в Україну Мела Ґібсона і запропонувати йому зняти фільм про князя Святослава.

Фільм Мела Ґібсона:

"Іду на Ви".

Чому саме Мела Ґібсона?

Українські режисери уже зняли фільми і про гетьмана Мазепу, і про Богдана Хмельницького. Ці фільми до кінця додивитись не можливо. І справа тут не у фінансуванні. Чого не має у творці, того не має і в творінні. Немає сьогодні в Україні режисера, який би зміг зняти фільм на рівні "Хороброго Серця". Та й чи є такий режисер (окрім Мела Ґібсона) за межами України – то ще питання. Головне, щоб Ґібсон "загорівся" цією темою. А тема варта того.

Скептики кажуть: "Історія вчить, що історія нічого не вчить". Але спробуємо бути оптимістами. Взаємовідносини в українському трикутнику президент – "еліта" – народ, дуже нагадують взаємовідносини у трикутнику князь – бояри – народ. Коли князь був по справжньому сильний – бояри знали своє місце. Коли князь був слабкий – бояри чинили свавілля. Без сильної княжої руки держава завжди тріщала по швах.

7 листопада 2008 року у прямому ефірі телеканалу "Інтер", Юрій Луценко в ролі ведучого поставив присутнім у студії питання про те, що сьогодні більш потрібно Україні: "сильна рука", чи політична конкуренція? 80% простих людей присутніх в студії проголосували за "Сильну руку".

Представники "еліти" відразу заговорили про загрозу диктатури. Згадали і Гітлера зі Сталіним. Лякали. Не хочуть "бояри" "сильного князя". Не хочуть.

Але в Україні все уже настільки прогнило, що без "сильної руки" порядку не наведе ніхто.

У месії, справжній він, чи вигаданий, повинна бути місія. Яка ж місія у Ющенка? Своїм правлінням Ющенко розбудив у народу мрію про "сильного князя". Своїм правлінням Ющенко готує народ до сприйняття "сильного князя". Ющенко – предтеча "сильного князя".

Розмови про те, що "сильна рука" – загроза українській демократії – це обман. По – перше "сильна рука" – це не обов'язково рука міні-гітлера чи мілі-сталіна. "Сильна рука" може бути схожою на руку Конрада Аденауера. І повинна бути такою.

По – друге, в Україні немає справжньої демократії. Демократія – це баланс інтересів і в першу чергу економічних. Якщо співвідношення доходів 20% найбагатших і 20% найбідніших громадян у Швеції і Чехії становить 3,5 до 1-го, в Японії – 4 до 1-го, то в Україні на думку аналітиків "Центру Разумкова", цей показник становить 30 до 1-го.

Лише "Сильний князь" змусить свавільних "бояр" збалансувати свої інтереси не лише між собою, але і з інтересами простих людей. Для спокою всіх.

Для злагоди між всіма.

Володимир Ільків

Львів

18.11.2008


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua