Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Вибори у Рівному та Мукачеві можуть бути скасовані

Лебедь Михайло | 28.10.2008 07:00

-9
Рейтинг
-9


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
10

Вибори у Рівному та Мукачеві та ще в 136 виборчих округах України можуть бути скасовані. Головна причина – відсутність фінансування.

Вибори у Рівному та Мукачеві можуть бути скасовані
Про те, що вибори у Рівному та Мукачеві та ще в 136 виборчих округах України можуть бути скасовані, повідомили сьогодні в УНІАНі представники всеукраїнської громадянської мережі "ОПОРА" та всеукраїнської молодіжної організація "Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ). Головна причина – відсутність фінансування. Зокрема, Центральна виборча комісія ще боргує гроші навіть за вибори до Київської міської ради та обрання міського голови столиці. А Верховна Рада зволікає з прийняттям необхідних змін до бюджету.

Крім того, як повідомили організатори прес-конференції, вже зараз фіксуються відхилення від визначеної законом процедури проведення виборів. Зокрема, затвердження комісій, складання списків виборців, перевірки виборцями своєї наявності у них – все це, враховуючи також відсутність державного реєстру виборців, може у будь-який момент поставити під сумнів виборчий процес та зірвати вибори. Такий сценарій стає особливо ймовірним, якщо учасники виборів застосують судові органи, для захисту своїх прав як суб'єктів виборчого процесу.

Але допоки з'ясовується чи відбудуться вибори загалом, і в Рівному, і Мукачеві вже завершилася реєстрація кандидатів. Так, на посаду міського голови Рівного балотується 24 кандидати, Мукачева – 10. Усі вони у повній мірі представляють палітру політичних сил, наявних на даний момент в українському політикумі.

"Щоб запобігти можливим фальсифікаціям та порушення виборчих процедур, ОПОРА та ФРІ розпочали проект з довготермінового спостереження за ходом виборів," – заявив під час прес-конференції Голова ВМГО ФРІ Олександр Солонтай, а також повідомив, що в рамках проекту за підтримки Національно-Демократичного Інститут міжнародних відносин США (НДІ) планується здійснити соціологічне опитування, комплексний моніторинг, екзит-пол, паралельний підрахунок голосів тощо.

На думку організаторів, вже саме спостереження, моніторинг, аналіз та контроль громадськості є найкращим запобіжником від фальсифікацій та порушень. Але якщо такі будуть виявлені, то представники громадськості будуть діяти рішуче, адже відповідний досвід в орагніазцій вже є. Починаючи з 2004 року ОПОРА та ФРІ неодноразово контролювали виборчі процесами.

Організації також повідомляють, що вже зараз функціонує гаряча лінія в обох містах, які координують координатори: Юрій Лісовський (ОПОРА, м. Рівне) – 8 063 617 96 95, 8 036 243 07 18; Юрій Плеша (ФРІ, м. Мукачево) – 8 067 312 46 88, 8 031 315 05 01.

Довідково:

30 листопада 2008-го року в Україні відбудуться позачергові місцеві вибори. У містах Рівному, Мукачево та Феодосії обиратимуть міських голів. Загалом вибори мають відбутися у 138 територіальних виборчих округах. Вибори міських голів Рівного та Мукачево, будуть проводитись згідного Закону про вибори редакції 2004-го року та без врахування Закону України "Про державний реєстр списків виборців". Попередні вибори міських голів 2006-го року відбувались згідно закону про вибори до Верховної Ради України. Організатори прес-конференції стверджують, що відсутність практики та досвіду застосування Закону про вибори редакції 2004-го року (в частині щодо роботи дільничних виборчих комісій), відсутність належного фінансування виборчого процесу, суперечності з законом про реєстр дають підстави серйозних побоювань щодо можливості опротестування результатів виборів у судових органах та визнання виборів недійсними.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua