Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/48fdcbe00e855/

Шило на мило

Дмитро Сінченко | 21.10.2008 15:32

Нещодавно у ЗМІ стало відомо про наміри міської влади знову провести референдум про перейменування міста на Єлисаветград. Молодий Рух вже тривалий час займається проблемою топонімічної політики в місті, тому не міг залишитись осторонь цієї теми.

Шило на мило
Нещодавно у ЗМІ стало відомо про наміри міської влади знову провести референдум про перейменування міста на Єлисаветград. Молодий Рух вже тривалий час займається проблемою топонімічної політики в місті, тому не міг залишитись осторонь цієї теми.

Події прокоментував Голова КОО "Молодого Народного Руху" Дмитро Сінченко: "Ситуація, коли одне й те ж питання вперто ставлять на голосування, кожного разу отримуючи від громади чітке і категоричне "НІ", нагадує віслюка, що б'ється лобом об стіну, намагаючись пройти вперед. Вже двічі питання про Єлисаветград виносилось на розгляд громаді, і обидва рази громада відмовлялась від цієї назви. Ви запитаєте, чому так? Тому що обидві назви – колоніальні, чужі нашому народу! Радянська імперія прославляла Кірова, а Російська – своїх царів, з єдиною різницею – монархи приховували своє увічнення ширмою "святості", називаючи міста не на честь себе, а на честь своїх янголів-охоронців, що суті таких топонімів зовсім не змінювало! Та і святість та повагу до інституту церкви Російська імперія почала знищувати, зробивши церкву частинкою державного апарату... Фортеця св. Єлизавети, звідки, власне, і походить пропозиція даної назви, була збудована не для захисту південних кордонів імперії, а задля контролю над українським козацтвом, і прославилась успішною операцією зі знищення Запорізької Січі. Отож, змінити Кірова на Єлизавету – все одно, що шило – на мило!

Молодий Рух підтримує ідею перейменування міста, але якщо назва буде відповідати критеріям української історичності! Ми маємо кілька варіантів, що є значно "історичнішими" і доцільнішими за пропоновану назву. Наприклад – Ексампей – столиця Великої Скіфії, що, за переказами Геродота, знаходилась саме на території сучасного Кіровограду. Або – Новокозачин – назва козацького зимівника, що розташовувався на території сучасного Кіровського району міста. Доречною буде і зовсім нейтральна, але мелодійна назва, топонім, що був у вжитку на території області, проте сьогодні зник. Це назва Златопіль – що обґрунтовується як золоте поле пшениці або золоті руди, поклади яких знайдено біля міста...

Поки що, прагнення міської ради та виконкому свідчить лише про цілковиту відсутність патріотичних сил у владі. Зважаючи на це, ми пропонуємо провести разом з перевиборами до ВРУ, замість безглуздих референдумів – перевибори міської ради та міського голови!"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua