Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Громадськість одержала перші перемоги в боротьбі проти нового Tрудового кодексу

Лебедь Михайло | 13.10.2008 05:19

-3
Рейтинг
-3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
6

Піти на поступки була змушена влада внаслідок громадської кампанії. 2 жовтня на засіданні Комітету Верховної Ради були враховані деякі зауваження громадськості щодо проекту нового Трудового кодексу.

Громадськість одержала перші перемоги в боротьбі проти нового Tрудового кодексу
Піти на поступки була змушена влада внаслідок кампанії організованої Громадянським фронтом проти узаконення рабства. 2 жовтня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань праці та соціальної політики були враховані деякі зауваження громадськості щодо проекту нового Трудового кодексу. Цьому передували пікетування та просвітницький концерт з вимогами виключити з законопроекту положення, які звужували права та свободи найманих працівників.

"Не зважаючи на те, що влада намагалася довго ігнорувати вимоги, Громадянський фронт проти узаконення рабства домігся перших перемог," – стверджується у прес-релізі Фронту. За інформацією активістів, в останній редакції Трудового кодексу, зокрема, виключено норми про звільнення за страйк. Причому введено нову статтю, що забороняє звільнення за ініціативою роботодавця працівників у зв'язку з їх участю у страйку чи в колективному трудовому спорі. Також з законопроекту виключено формулювання в якості підстави звільнення "якщо використання праці робітника стає для роботодавця неможливим або недоцільним". Окрім цього усунуто недолік чинного Кодексу законів про працю щодо допустимості усної форми трудового договору.

"Але не дивлячись на деякі зміни, якими можновладці намагаються замилити людям очі, найбільш гострі недоліки законопроекту у його новій редакції залишаються незмінними," – вважають учасники Фронту. Так, за інформацією активістів, зберігається "одіозна пропозиція" ввести 10-годинний робочих день. "Також пропонується скасувати будь-яку відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства, трудових договорів та колективних угод. Таким чином надалі всі права робітників перетворяться на чисті декларації, які можна буде легко та безкарно порушувати," – стверджується у прес-релізі Громадянського фронту. Крім того, згідно з інформацією активістів, максимально спрощується процедура звільнення працівника з ініціативи роботодавця. Також активісти впевнені – у законопроекті не закріплені гарантії профспілок, що суттєво зменшує можливість захисту прав найманих працівників. "Залишаються й інші положення, які викликали безліч зауважень з боку громадськості," – стверджується у прес-релізі.

Активісти також зазначають, що після внесення окремих змін до нового Трудового кодексу 2 жовтня "активізувалися лобісти зацікавлених можновладців, котрі продовжують намагання ввести рабський кодекс в Україні". Учасники Фронту впевнені, що виступи лобістів мають на меті створити у пересічних громадян "ілюзію, що остання редакція законопроекту безпечна для робітників", та деморалізувати людей, які "сьогодні стали на захист прав трудового народу".

"Особливо обурюють бездоказові обвинувачення, що поширюються продажними журналістами щодо людей, які без будь-якої особистої вигоди борються за права трудящих," – зазначає Іван Шматко, активіст Громадянського фронту.

Учасники Фронту обіцяють, що докладніше про ситуацію навколо останньої редакції законопроекту можна буде дізнатися на прес-конференції, що відбудеться найближчим часом.

Нагадуємо, що за прийняття нового Трудового кодексу у першому читанні нещодавно проголосувала переважаюча більшість – 386 народних депутатів. Інші обранці, які опинилися у меншості під час голосування в Верховній Раді, утримались – не голосували "проти" нового Кодексу.

ДОВІДКА:

Громадянський фронт проти узаконення рабства – об'єднання громадських, молодіжних, студентських та профспілкових організацій з метою протидії законодавчому закріпленню поневолення людей в Україні. Громадянський фронт стверджує, що не фінансується жодними політичними партіями та бізнес-структурами, а також не відстоює політичні чи економічні інтереси будь-яких провладних організацій. За час свого існування Громадянський фронт проводив пікетування парламентських комітетів та концерт "Рок проти узаконення рабства". Акції були направлені не лише проти проекту нового Трудового кодексу, але й проти проекту нового Закону "Про вищу освіту", який, зокрема, пропонує узаконити примусові відпрацювання для випускників вузів. Докладніше про Фронт можна дізнатися на SAMOZAHIST.ORG.UA

Фото з концерту "Рок проти узаконення рабства".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua