Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Спільно відзначимо День Українського козацтва

Анатолій Грива | 7.10.2008 23:13

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
6

Указом Президента України від 7 серпня 1999 р.,
N966/99 встановлено свято – День Українського козацтва.


Спільно відзначимо День Українського козацтва
Свято Покрова Пречистої Богородиці з давніх давен зміцнювало в душах козаків надію на опіку і заступництво Матері Бога Живого.

День Покрова, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями про живих, з панахидами про тих хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків, з загальними трапезами.

Така історична традиція приурочується до дива поразки турків під Азовом у 1641 році. Гарнізон Азова в той час налічував 6 тис. Донських і запорозький козаків, а турецько-татарське військо – 227 тис. чоловік. Штурм Азова розпочався 6 червня 1641 року, але втративши близько 100 тис. чоловік, ворог відступив. У вирішальний час довгої героїчної оборони козацькому гарнізону з'явилося небесне видіння "діви чудесної в багряній ризі", яке надихнуло козаків на новий подвиг, і до 1 жовтня 1641 року здійснилось дійсно диво: місто звільнилося від облоги.Але корені особливого відзначення Богородиці безумовно набагато древніші, глибші та духовніші. Божа Матір це Вище Начало, материнська ніжність, яка сама страждає і розуміє страждання інших, вічна жіночість, посередник між слабкою людиною і Всесильним Господом.

Її образ визивав у масах військового козацького народу ті ж відчуття, які живили шанування Пресвятої Діви у середньовічних рицарів, а саме у рицарів Великого князівства Литовського, які ходили у бій співаючи гімн-молитву "Бога Родиця, Діва, Благословенна Марія".

В це осіннє свято згадуються всі загиблі та померлі козаки, воно служить днем подяки за Божі дари, за ті життєві блага, які козаки отримали за рік що минає.

В сучасній Україні цей день став державним святом – Днем Українського козацтва. Це свято встановлено за великі заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення.

День Українського козацтва у цьому році святкується урочисто та піднесено в усіх областях України. З цього приводу є відповідні розпорядження Секретаріату Президента України та місцевих державних адміністрацій.

Київ також запрошує всіх козаків і громадян разом відзначити це свято за таким сценарієм:

8.00-9.00 – збір козаків на Софіївському майдані біля пам'ятника Гетьману України Богдану Хмельницькому;

9.30-10.00 – покладання квітів до пам'ятника за участю Президента України та перших осіб держави;

10.00-10.30 – посвячення в козаки молодих козачат і дорослих козаків, які щойно поповнили ряди козацьких організацій;

11.00 – приєднання козаків і громадян, які брали участь у заходах на Софіївському майдані до Божої служби в Михайлівському соборі;

12.30 – початок концерту патріотичної пісні на Софіївському майдані біля пам'ятника Гетьману України Богдану Хмельницькому;

18.00 – початок урочистостей в Будинку вчителя з нагоди Дня Українського козацтва і святковий концерт.

Відзначимо разом це величне свято – свято захисників України.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua