Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/48dc6cb28c440/

Contra spem spero (без надії сподіваюсь)

Антон Дмитрієв | 26.09.2008 08:01

Економіка зараз переживає не найкращі часи. Попри значне покращення у певних галузях, загальний стан важко назвати задовільним. Однак, не на усіх вулицях центру Києва помітні ці виклики добробуту держави. Тут би владу поділити!

Contra spem spero (без надії сподіваюсь)
Коаліціяда у розпалі. Що достеменно відбувається між основними політичними гравцями – не зможе сказати ніхто, включаючи рядових народних депутатів. Адже, об'єктивно кажучи, українська політика завжди була і залишається непередбачуваною та несподіваною.

Коаліція у складі БЮТ, "Нашої України-Народної самооборони" та Блоку Литвина у разі створення проіснує максимум до офіційного старту президентської кампанії, що треба визнати прямо. При цьому Блок Литвина основні гравці використовуватимуть радше як "гарматне м'ясо" та загін швидкого реагування, аніж як серйозну політичну силлу. Не можна не погодитися і з паном Кузьо, який вказав на категоричне несприйняття Віктором Ющенком сильних жінок навколо себе. При всьому шармі та можливій показній силі Раїси Богатирьової та Валентини Семенюк-Самсоненко вони не можуть порівнятися із залізним характером та нервами Юлії Володимирівни. Пані Наталія Вітренко, Оксана Білозір, Лілія Григорович, Ксенія Ляпіна, Ганна Герман, Інна Богословська – всі вони могли б скласти конкуренцію Юлії Тимошенко у політичній сфері, якби об'єдналися та створили могутній "жіночий" антипрем'єрський блок. Проте, такої консолідації поки що не видно, а пан Президент, вочевидь, зовсім не помічає, що для "нормального паплюження" лідерки БЮТ потрібно використати ту ж силу, яку має вона, а саме – жіночу. Чомусь ніхто в Україні (аж дивно, зважаючи на немалу кількість високопосадових істориків) не проводить паралелі між Юлією Тимошенко та англійською королевою Єлизаветою І, яка теж була єдиним "чоловіком" у політиці тодішньої Англії і тримала її залізною рукою, позаяк її правління називають "золотою добою" англійського середньовіччя. І дивно, знову ж таки, що ніхто не помічає, що Леді Ю наразі є, дійсно, чи не єдиним чоловіком в українській політиці, яка поводиться так, як личить справжнім чоловікам і, насамперед, Президенту України.

Чомусь тепер на другі ролі відсувають Партію Регіонів, віддаючи перевагу політичним баталіям Секретаріату Президента і самого Президента із Прем'єр-Міністром. Однак, якщо Віктор Федорович і Юлія Володимирівна помітять, що разом їм не страшно нічого – то тут і Вікторові Ющенку, і Вікторові Балозі і всім решті доведеться, як то кажуть, ховатися в жито, бо тандем Янукович-Тимошенко здатний на дуже багато, якщо він буде створений. Не треба забувати про те, що зміни до Конституції вносяться двома третинами голосів, що натякає панові Президенту на те, що у майбутньому може виникнути формула, за якою його посада обиратиметься тим самим вищим законодавчим органом, проти якого він увесь час веде війну. Також процедура імпічменту може пройти без найменшого "сучка", адже і для його процедури потрібно послідовно третина, половина, дві третини та чотири третіх від конституційного складу Верховної Ради. Чим погана злагода для країни, в якій майже кожен рік з 2004 відбуваються вибори? Краще поганий мир, аніж добра війна, тим паче на тлі економічної кризи та величезної політичної апатії пересічних українців. Чим менше у ВР з'являється нових облич, то менше українці схильні зважати на "печерських небожителів", які вже просто приїлися, а чимось епатажним та корисним, без перманентної шкоди, народу не запам'яталися?...

Коаліція депутатських фракцій тепер не зможе бути сформована на двох або чотирьох. Тут будуть тільки три гравці. Зауважте, що усі, хто хоче відійти від нинішньої політичної кризи, яку створила де-факто частина НУ-НС, говорить по "третю силу". Не "четверту", не "п'яту" і не "тридцять шосту", а саме третю. Цим підкреслюється прагнення до римського тріумвірату, який згодом перетвориться на диктатуру одного із тріумвірів. Поки що президентська сторона робить усе, щоб таким тріумвіром залишився власне Віктор Ющенко, забуваючи про те, що Ющенко де-юре не може мати жодного стосунку до формування коаліції, тільки виконуючи її волю. А так виходить, що самі фракції можуть нічого і не вирішувати, позаяк одним гравцем стовідсотково буде Юлія Тимошенко, а другим (у тій чи іншій мірі) – Президент. Віктор Ющенко хоче, вочевидь, здобути таку ж владу, як і його попередник, забуваючи при цьому, що Кучма мав колосальний досвід управління великим колективом, а чинний Президент – ні. У Леоніда Даниловича був вольовий характер, а Віктор Ющенко видається громадськості таким собі Леонідом Іллічом, якого всі ведуть під руки туди, куди треба особисто їм, а не державі.

Президентові України потрібно нарешті зрозуміти, що він є перш за все не головою партії "Народний Союз "Наша Україна", а Главою держави у перехідний період її розвитку і не личить йому розхитувати і принижувати другу людину у державі заради власного другого президентського терміну, якого він все одно вже не доб'ється. Країна зараз переживає нелегкі часи і варто підтримати об'єднавчі ініціативи усіх політичних гравців, передусім Юлії Тимошенко, для того, щоб не допустити нехтування державними інтересами. А повчитися доцільно у того ж таки Віктора Медведчука, який усі інтриги якщо і вів, то вів тихо, а не відкрито і брутально, наживаючи собі смертельних ворогів. Вчитися у майстра потрібно завжди, незалежно від того, якого кольору вивіска його майстерні. Лишається тільки одне – сподіватися на те, що Президент на останньому році свого правління таки схаменеться і згадає про основне місце роботи і місію. Але, швидше за все, сподіватися без надії...


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua