Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Козацька служба в Україні

Поліщук | 15.09.2008 21:11

-3
Рейтинг
-3


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
9

Зміст терміну "козацька служба" діючим законодавством України не визначений, але це не заважає козацьким організаціям проводити заходи, які аж ніяк не регламентуються Законом України "Про об'єднання громадян"

Козацька служба в Україні
У ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що в п'ятницю Віктора Водолацького не впустили на територію України. Так сталося, що в НП я зовсім недавно висвітлював діяльність якраз саме цього російського політика http://narodna.pravda.com.ua/politics/48c2da57cf37b/.

Головним питання тоді було питання про те, хто такі ці російські козачки-підручні Водолацького і що роблять вони в Україні? А зараз маємо повідомлення, що МВС України не впустило його в нашу країну.

То я вже і не знаю, чи радіти від того, що щось зрушилося і "головного козака усіх слов'янських народів" не впустили до нас, чи може питання козацькі набрали такого критичного градусу, що наше МВС просто змушено було попередити подальший негативний розвиток подій, пов'язаних із приїздом цієї особи.

У тих самих ЗМІ читаємо: "В.П.Водолацкий является председателем Постоянного межгосударственного совета казачеств России, Украины и Беларуси и должен был принять участие в международном казачьем съезде, который состоится сегодня, 13 сентября, в Святогорской Лавре".

Ви тільки вдумайтесь, які повноваження має ця особа від своєї держави! Він і депутат Державної думи Росії, і віце-губернатор Ростовської області, і Верховний отаман "Союза козачьих войск Росии и Зарубежья", і отаман Донського козацького війська, призначений на цю посаду Указом Президента Росії. Саме Водолацький оголошував мобілізацію козаків для їхньої участі в російсько-грузинській війні, і він же цю мобілізацію зупиняв.

Виникає нове запитання:

Що це за міждержавне таке утворення "Росія і Зарубіжжя", яке має не обмежені кордонами території: Росії, України, Білорусі, Придністров'я, а зараз уже – Осетії, Абхазії і т.д., свого президента – Водолацького, має свій Уряд – козацький, одягнене в козацьку форму і розподілене за підрозділами військо, яке пройшло бойовий вишкіл в Чечні і Грузії, свою мову козацьку – російську?!, власні козацькі традиції – писані сьогоднішніми козаками самими для себе?!

Що стосується традицій, то, на мою думку, це як в родоводі: знаєш свого батька, потім діда, далі прадіда і т.д.

А тут що?! Батьки донських козаків, на прикладі Петра Краснова і його соратників, завжди воювали проти червоних більшовиків, які і Російського імператора і всю його сім'ю по звірячому вбили, і Козацькі вільні республіки знищили 1917-1920 рр., і землі козацькі до Росії приєднали, а козаків і їхні сім'ї мордували і вбивали. Тоді чиї то "діти" у Водолацького?! Що то за козаки?! ЛИПА!!! Суцільна неправда!!!

А хто такі взагалі козаки в Росії – та ніхто!!! Вони навіть не громадські організації. Просто громадяни Росії. Бо закону у них про козацтво немає. Є закон про державну службу російського козацтва, згідно з яким влада може призивати цих громадян на службу, що успішно і робиться. Керують козацькими військами в Росії, на прикладі Кубанського і Донського військ, віце-губернатори Краснодарського краю і Ростовської області відповідно.

А в Україні це козацькі громадські організації, якими керують хто завгодно, навіть не державні особи, а так...!! Звідси і робота їхня така сама – без прав і без грошей!! Хоча Президент України, як відомо, подав до Верховної Ради проект Закону України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання", але...

А поки що частина місцевих отаманів теж збираються під "единую руку заграничного хазяина" в надії, що і їм там щось перепаде... Але, мабуть, даремно стараються, бо тут зовсім інша схема: основа – Московська церква в Україні, яка має вже свою землю і прихильників, далі – козацькі організації, що охороняють їхні храми, такі як Міжнародна громадська організація "Козацтво Запорозьке" під керівництвом "маршала козацтва Гетьмана України і діаспори" САГАЙДАКА Дмитра Івановича і зовсім свіжа Міжнародна громадська організація "Вірне Козацтво" під керівництвом СЕЛІВАНОВА Олексія Сергійовича, який раніше обслуговував Вітренко.

Тобто Вітренко вже не модна, як і її "бабки", а на арену виходять "браві козаки", але, на жаль, з тими ж таки заношеними гаслами... Але нехай носяться, не жалко, шкода лише тих людей, які за цими "вірними" підуть...Дмитро Сагайдак нагороджує чергового "героя"

Нагороди Дмитра Сагайдака за вірну службу "царю і отечеству"

А що ж робиться в Україні на противагу цьому?

Маловато! І дуже не рішуче!

І лише Президентові України є діло до українських козаків і саме він має навести тут порядок, тим більше, що при ньому існує Рада Українського козацтва. Створивши Раду, В.Ющенко вже зробив частину справи, але потрібно ще створити Державний департамент з питань козацтва – і тоді не буде боліти голова у МВС і СБУ щодо заїжджих чи своїх псевдокозачків. Видно, ця болячка сама не розсмокчеться і її треба лікувати. Це я про те, що козацький рух існував, існує і буде існувати в Україні, і він зараз дуже потребує державної підтримки, як і сама українська держава – козацької служби.

В Україні, на відміну від Росії, все ж є суттєва перевага і правдивість в козацькому русі: так, у 1917 році виникли підрозділи Вільного козацтва, які потім влилися в Армію УНР, потім ці козаки у 1941 році творили загони самооборони на Поліссі і Волині, які переросли в Українську Повстанську Армію, а далі на їх базі у 1945 році виникла Українська Національна Армія.

І мета у наших сучасних українським козаків така, якою вона була у їхніх батьків, – боротьба за Самостійну Соборну Україну.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua