Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
М.Маринович: сірість   бездуховність панують
8
Рейтинг
8


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
0

Ми маємо дуже багато людей, не гідних свободи

amalik | 25.08.2008 10:52
Мирослав Маринович: пригадується – Тимошенко запрошувала еліту до співпраці. Навіть була адреса в інтернеті, щоб писати свої думки. На жаль, я не побачив наслідків збирання інтелекту. Політики підходять кон'юнктурно, вони хочуть збирати інтелект нації з прагматичною метою, – перемогти на виборах
Коментарі
Никита   | 25.08.2008 14:32
Запитання: Президентська кампанія починається, як тільки обирають Президента. Нині вона активізувалась, як людям дати собі раду з інформаційною брудною війною, яка щодня на них навалюється?

Відповідь: Ми ще не знайшли для себе формули виживання і нейтралізації від цього негативу. Не треба піддаватись на чорний піар, який перестане діяти лише тоді, коли до нього народ виробить імунітет. Тоді не буде сенсу витрачати на нього гроші. А поки нема імунітету, поки люди піддаються на чорний піар, доти він існуватиме, і ми будемо від цього страждати. Це ще потриває.

Коли раптом бачиш, як Жванія кілька років розхвалював Президента,
Никита   | 25.08.2008 14:33
а потім в один момент поливає брудом, то починаєш розуміти, що цьому політику просто не можна вірити. Навіть тоді, коли він у якийсь момент говорить якусь частку правди. Він сам відповідальний за те, що йому люди тепер не повірять. Це має усвідомити кожен політик.
Никита   | 25.08.2008 14:36
- Михайло Осадчий в одній зі статей на початку 90-х, коли він не міг зрозуміти, що ж відбувається з українською інтелігенцією, яка пройшла важкі радянські часи тоталітаризму, написав, що випробування батогом вони пройшли, а пряником – ні.

- Пережити пряник набагато складніше, ніж батіг. Гарапник викликає природній опір людини, вона тоді мобілізується. Звісно, не кожен, але багато знаходять сили для опорності батогові. Пряник розслабляє і в цьому є його підступність. Ви не помічаєте дії пряника, тому що вам комфортно з ним. Я не очікую тут чуда. У світі вважається, що тільки друге-третє покоління багатих родин починає формувати у собі певні ознаки інтелігентності. Скоробагатьки
Никита   | 25.08.2008 14:36
Скоробагатьки у першому поколінні не будуть інтелігентами. У них є інше завдання, інша мета. У даному випадку треба чекати і розуміти, що це прийде лише пізніше. Інша річ, що в глобалізованому світі ті наступні покоління уже живуть не в Україні, а за кордоном. Втім це вже інша проблема. Принаймні, ту психологічну проблему вростання у багатство, коли людина його уже не помічає, вжилася з певними спокусами і може нормально цивілізовано реагувати на життя, це вимагає певного вишколу змалечку. Ми не можемо переступити через цю закономірність.
Никита   | 25.08.2008 14:37
- Чого бракує інтелігенції?

- Я думаю, немає духовної праці над собою. Умови табору, переслідувань створювали певний духовний мікроклімат, в якому природно було аналізувати, думати над своїми духовними поглядами, в цьому і полягає благословення Господнє: "Блаженні Ви, коли переслідують Вас". У цьому і полягає блаженство, не в тому, що ти себе чуєш блаженним, а що тобі дається душевне тремтіння перед випробуваннями. Тремтіння перед чистотою людського духу, випробування облагороджують, і в цьому є суть благословення. Потім людина потрапляє в інше середовище, в іншу атмосферу, де її засмикують, заполонюють суперництвом.
Никита   | 25.08.2008 14:42
"Лише одна Особа, Господь, є творцем історії", – вважає Мирослав Маринович, перший віце-ректор Українського Католицького Університету, український дисидент часів СРСР, правозахисник, філософ, публіцист.
- Цими днями відзначаємо 17 років незалежності. За рік буде повноліття у держави. Що вдалося досягнути Україні за роки незалежності?

- Я думаю, Україна звикла за цей час до своєї незалежності, виросло уже ціле покоління, яке народилось в умовах незалежності, для якого бути українцем, громадянином України є природнім станом. Ми, українці,
Никита   | 25.08.2008 14:43
Ми, українці, завжди собі уявляємо якісь чорні варіанти розвитку подій, але навіть за умови найчорніших варіантів, кількість тих людей, для яких бути патріотом, бути українцем це є природньо, уже настільки велика, що та загроза, яка існувала колись у радянський час, коли українці зникали просто на очах, боялись, втрачали свою ідентичність, цієї загрози уже немає.
Никита   | 25.08.2008 14:47
- А чи не прикро Вам, що розчаровані розвитком держави українці, стали агресивніші один до одного і часто навіть неадекватно реагують на проблеми?

- У мене інколи таке враження, що усе наше суспільство реагує просто на рівні базарних рефлексів. Хтось зробив прикрість, тут же ж у відповідь уже легітимна інша прикрість. Це рефлекторні реакції, які давно засуджені християнським вченням.
Але не можу сказати, що ми приречені. Зрештою, і Помаранчева революція показала, який ми маємо потенціал любові. Але треба піднятись духом. "Вгору піднесіть серця", як каже літургія, коли ми їх підняли, то ми жили в любові, як у раю. А коли знову опустились, то живемо в сірості, в духовному бруді.
Никита   | 25.08.2008 14:48
amalik |

Шановний Авторе, дякую за надзвичайно цікавий матеріал!
  | 25.08.2008 16:22
І сидяча Микита отвєрзла крани сваєй біздонной бочкі с проповєдямі.
amalik   | 25.08.2008 21:40
Никита:
Приемно що Вам пішло на користь.
Колись Ленін на околиці Парижу анонсував лекцію про російску соціал-демократію. Повернувшись після лекції в сказав: ти знаєшь, Наденька, пришла всього одна людина, але я її переконав!

В
нашій справі
важлива не кількість а якість.
Никита   | 25.08.2008 22:32
amalik:
Дякую ще раз, але переконання мої не змінились. Просто цікаво ознайомитись з оцінками такої шановної людини, як Мирослав Маринович. До речі, я для себе зробив інші акценти, ніж Ви: думка про те, що сірість бездуховність панують , як і сама назва статті, мене ані привабила, ані зацікавила, тому відкрив лінк майже випадково. Мало не пропустив...
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua