Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
топонімічна політика   Кіровоград   відновлення історичної справедливості
9
Рейтинг
9


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
0

Коментарі
ЗЕРО   | 4.08.2008 21:16
Супер!Автору подяка.
Украинец   | 4.08.2008 22:10
Автору +! Іще б перейменувати вулиці у нас в Дніпропетровську, та й саме місто на Січеслав...
  | 4.08.2008 22:47
А чому Новокозачин, а не просто Козачин?

Прохожий
Класна концепція. До нових назв довго звикати, але звикається – досвід є, хоча і більше в іншій сфері (монетарній).
Також за це дреба ду-у-же багато заплатити, але заплатити потрібно.

Приїзджаю я якось в одне село Херсонської області, а там – Ленін!!! Дикунство...
ЗЕРО   | 5.08.2008 09:30
Он в Києві Ленін на Хрещатику стоїть,а Ви "село в Херсонській області.Дикунство".
Никита   | 5.08.2008 11:14
автору + і побажання успіхів.
А обидві назви для Кіровограда не дуже...
Щось ніяк не знайдеться для Кіровограда достойне наймення!
Ekain   | 5.08.2008 13:37
Мені обидві пропозиції також не подобаються. навіщо це старослов"яно-грецький гіьрід "Златопіль". Або українська, або грецька, або старослов"янська: Золотів, Хризопіль, Златоград.
А краще знайдіть освічених людей з широким мовним кругозором, і хай вони вам "нариють" сотні корнесловів з української, грецької, старослов"янської, щоб ви потім могли як з кубиків будувати варіанти назв міста.
А Новокозачин асоціюється з невеличким містечком, а не з обласним центром. І нічого місцевого не відбиває. Козаки були і у ваших краях, але це все ж таки не центр а періферія козацтва.
Дмитро Сінченко   | 5.08.2008 15:55
Новокозачин – назва козацького зимівника, що знаходився на території сучасного міста
Златопіль – назва містечка, що було розташоване неподалік сучасного Кіровограда. Топонім привабливий тим, що відображає в собі символи нашого краю – золоті степи (поля, лани тощо). До того ж, в області знайдено чималі поклади золота, що є одним з пріоритетів у подальшому розвитку краю...
Ще один варіант, який пропонують історики – Ексампей. За легендою, таємничий Ексампей скіфів був розташований на території області, не виключено, що саме на місті сучасного міста...
Никита   | 5.08.2008 17:01
Дмитро Сінченко:
Дмитро,
пропоную назву міста ІНГУЛ,
область Інгульська.

Інгул – назва річки, що протікає через Кіровоград.
Никита   | 5.08.2008 17:20
Інгул, що причаївся...
Давню і славну історію має ця річка. Місцевий краєзнавець Юрій Матів ос стверджує, що першу згадку про ріку знайдено ще у візантійського історика ІХ століття Костянтина Порфирородного. Назва у нього звучить так: Хінгулус. Але здається і Геродот бував на Інгулі та писав про нього. Згадує Інгул у своєму "Літописі" знаменитий козацький літописець Самійло Величко у зв'язку з подіями 1673 року, героями яких були гетьман Петро Дорошенко та ротмістр надвірної хоругви майбутній гетьман України Іван Мазепа. Назву Інгулу знаходимо в історичних працях Михайла Грушевського, Дмитра Яворницького, Наталії Полонської-Василенко та інших дослідників.
Никита   | 5.08.2008 17:24
Ріка Інгул посідає важливе місце в історії Кіровограда. Без всякого перебільшення – не було б цієї річки, не існувало б і поселення на ньому. Першими ріку освоювали ще древні племена, років з 500 тому ріку в свій стратегічний військово-господарський баланс міцно взяли козаки- запорожці. Найперші його переселенці з інших народів з'явилися на обох берегах Інгулу у його верхів'ї ще до приходу росіян, але дозволу місцевого полковника. Пізніше1752 року: на правому виникла Грецька слобода, на лівому – Поділ, заселений старообрядцями із Чернігівської губернії та західної України. Тоді ж існував і призабутий Новокозачин. Інгул у ті часи був справжньою рікою життя.
Дмитро Сінченко   | 5.08.2008 17:24
Та, мабуть, в тому і проблема, що патріотичні сили в нас ніяк не можуть дійти згоди – як же назвати місто – кожен пропонує свою... і Інгул, і Інгульськ, і Степоград, і Кучмань, і Кропивницький... а от у наших ворогів все просто: комуністи – Кіровоград, москвофіли – Єлисаветград! Якщо кожен буде свою назву пропонувати і носом крутити – ми ще довго не переможемо...
Дмитро Сінченко   | 5.08.2008 17:32
А згаданий Юрій Матівос виступає саме за "Новокозачин". Та і взяті мною дві пропоновані назви Концепції – ті, що набрали найбільше підтримки в наших колах... якщо ситуація зміниться, і всі підтримають "Інгул" чи щось подібне – я також підтримаю, але головне – єдність!!!
Ekain   | 5.08.2008 18:34
Інгул протекає ще й через Миколаїв. Там він досить велика повноводна ріка, на від міну від верхів"я Інгулу. На мою думку, прив"язка назви міста до цього гідроніму буде дещо штучною.
Ekain   | 5.08.2008 18:40
Та, мабуть, в тому і проблема, що патріотичні сили в нас ніяк не можуть дійти згоди – як же назвати місто – кожен пропонує свою... і Інгул, і Інгульськ, і Степоград, і Кучмань, і Кропивницький... а от у наших ворогів все просто: комуністи – Кіровоград, москвофіли – Єлисаветград! Якщо кожен буде свою назву пропонувати і носом крутити – ми ще довго не переможемо...
Не потрібна згода. Потрібен список найкращих пропозицій та конкурсний відбір. А остаточний варіант – на загальноміський референдум.
Мені подобається Степоград. До речі, можливі комбіновані назви: Степоград-Інгульський. Новокозацьк-Інгульський або -Степний.