Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Молодіжна політика чи передвиборчі обіцянки?

Антон Дмитрієв | 26.07.2008 20:23

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Молодь є надчутливою до усіх нових віянь та течій. Однак нині політичні діячі аж надто іноді захоплюються іграми, забуваючи про те, що глядачам ці ігри уже не наповнюють кишені, та і стипендії від них не зростають.

Молодіжна політика чи передвиборчі обіцянки?
Молодіжна політика чи передвиборчі обіцянки "хліба та видовищ"?

Чи ближче Україна наближається до президентських виборів, тим більшим стає інформаційний та політичний тиск. Влада себе дискредитує, як тільки може, забуваючи про те, що вона є очільником держави, що ставить під загрозу саме майбуття України без політичного консенсусу між основними політичними гравцями.

На цьому тлі виглядає дуже прикрою картина із станом молодіжної політики в Україні загалом та у стані конкретних політичних гравців зокрема. Не можна не погодитися із тим, що при найбільших політичних партіях створені та активно діють вельми потужні молодіжні утворення. Однак, також є беззаперечним той факт, що усі вони існують радше для кадрового резерву цих партій та державних органів, а не для активної молодіжної та гуманітарної політики. Є у цих організаціях і справжні, сильні та цілеспрямовані лідери, які стануть гідною зміною існуючим владним очільникам. Деякі вже зараз працюють в органах виконавчої та законодавчої влади.

Проте, для широкого кола молодих людей усі ці порухи є непомітними. Так само непомітною є і діяльність нашвидкуруч створених консультативно-дорадчих органів при численних відомствах та міністерствах. І проблема при цьому не лише у самій молоді. Аж ніяк. Усе залежить від волі влади. Якщо їй потрібні молоді громадяни – ці органи, як і решта молодіжних організацій, будуть діяти. Якщо ж молодь потрібна лише у вигляді електорату – то і про реальну роботу згадують лише під вибори.

Наразі молодіжна політика, на жаль, зводиться у нашій державі до банальної манії створення усе нових і нових молодіжних органів і організацій, які нічим не займаються реально, до нагромаджування посад та постів у окремих лідерів, які уособлюють собою фразу "и швец, и жнец". Також дивним є те, що реальна робота замінюється гучними гаслами та заявами, а прикладна молодіжна соціальна політика лишається непотрібною і повною мірою звалюється на плечі тих самих органів студентського самоврядування, студентські профспілки і поодинокі молодіжні організації. Такий стан справ, здається, влаштовує усіх, хоча пропоновані зміни до Закону України "Про вищу освіту" є недоречними і не на часі, позаяк суспільство не готове до сприйняття нових реалій; студенти і молодь з соціально незахищених верств підтримується (в кращому разі) тільки матеріально, не беручи до уваги моральну підтримку; студентські гуртожитки знаходяться просто у жахливому стані через їх по більшості немаленький вік; відсутність реальної підтримки молодих учених; неурегульованість питань фіксованої плати за навчання; відсутність реального доступу пересічних молодих громадян (а не лише молодіжних лідерів) до управління державою. Усі ці питання є болючими, а на практиці замінюються жонглюванням посад та регалій, вихвалянням державних органів один перед одним за результати у молодіжній політиці, навіть нагородження державними відзнаками лише тих, хто красиво говорити вміє краще, ніж добре робити, на жаль...

Вирішення згаданих проблем або, принаймні, пошук шляхів для їх вирішення, є нагальним питанням роботи усього молодіжного руху та провідним питанням державних органів, що зобов'язані займатися вирішенням цих проблем. А провідним політичним гравцям потрібно пам'ятати, що саме від міри вирішення проблем молоді, а не її морального та матеріального заохочення, від реального, а не номінального залучення молодих громадян до справ, буде залежати політична оцінка, дивіденди і виборчі відсотки цих сил. Молодь відкрита для співпраці і готова довіритися усім, хто дієво допоможе їй. Не варто втрачати такий шанс і нівелювати очікування молоді.

Тільки разом ми зможемо зробити Україну великою!

Антон ДМИТРІЄВ,

Вільна профспілка студентів та аспірантів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua