Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Бандера   100-річчя   Угринів   фестини   Меморіальний комплекс   побратимство   Калущина

Угринівська спільнота Західної України вшанувала Бандеру

Бунтар | 18.07.2008 20:59

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
2

Уже втретє за ініціативою Середньоугриніської сільської ради та громадської організації "Бандерівське земляцтво" зібрались представники кількох споріднених громад.

Угринівська спільнота Західної України вшанувала Бандеру


Цього разу до родинного села Провідника ОУН завітали численні делегації населених пунктів, що носять подібну назву: Угринова Тисменецького району Івано-Франківщини (сільський голова – Роман Терешкун), Сокальського району Львівщини (Володимир Сава), Підгаєцького району Тернопільщини (Ігор Патра).
Також взяли участь в урочистих заходах мистецькі колективи та громадські активісти власне Старого і Середнього Угриновів, а також села Петранка Рожнятівського району, яке, згідно з історичними джерелами, у перші століття свого існування називалось Угриновом-Слободою. Листовне вітання надіслали угринівці Горохівського району Волині, які, з об"активних причин, не змогли прибути на фестини 12-13 липня і пообіцяли обов"язково відвідати бандерівські місця згодом.

Розпочались святкування богослужіннями у місцевих храмах В"їзду Господа в Єрусалим (о. Ярослав Мельничук) і Архистратига Михаїла (о. Микола Данів), далі жителі Угриновів взяли участь у молебні до Матері Божої у новозбудованій капличці святих Петра і Павла, освяченні напередодні затвердженого прапора громади. Силами місцевих аматорів, а також мистецьких колективів ВАТ "Івано-Франківськцемент" (с. Ямниця) було представлено концертну програму Свята села. Зі щирими привітаннями до громади звернулись начальник управління культури Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, спеціаліст управління, уродженка Середнього Угринова Галина Ребрик, начальник відділу культури РДА Тетяна Молдавчук, заступник голови Калуської районної ради Іван Кавчак, заступник голови райдержадміністрації Ігор Пробоїв та інші гості.

Недільного дня святкування продовжились. Було освячено й відкрито музейну кімнату ім.родини Марчаків у Народному Домі Середнього Угринова, відкрито персональну виставку художниці Тетяни Знак, представлено її дизайнерські розробки бойківських народних строїв.

Довідка: Марчаки – родина, що мешкала в Середньому Угринові в першій половині ХХ ст. о. Володимир Марчак – багатолітній парох місцевого храму, його сини: Роман – під час Другої світової війни був провідником ОУН Житомирщини, де й загинув від рук гестапо в 1943р., Василь – член місцевого "Лугу", товаришував зі Степаном Бандерою, після війни емінрував до Америки, де керував українським хором у Детройті.

А далі – концертна програма, танці, святкова лотерея і вражаючий феєрверк від фірми "САКО" (Микола Полицький). Також до підготовки сіта долучились сільські підприємці Степан Базюк, Ярослав Король, Любов Худик, Любов Коневич, СТ "Угринів" (Ярослав Турчиняк та інші благодійники). Гості вручили господарям свої подарунки на згадку, відвідали Меморіальний комплекс Степана Бандери.

Підсумком зустрічі сіл-побратимів стала домовленість про подальшу співпрацю. Зокрема, до 100-річчя Степана Бандери вийде ювілейний збірник історичних матеріалів, буде створено спільний сайт громад, пожвавиться співпраця щодо прискорення соціально-економічного розвитку, розроблятимуться взаємновигідні інвестиційні проекти. Всі учасники висловили бажання, щоб і надалі "Угринівські фестини" були традиційними, адже такі зустрічі ще більше підкреслюють духовну велич і прагнення до єднання Української нації, заради якої жив і помер Бандера.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua