Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Старий друг не кращий за нових двох

Віктор Вірний | 6.06.2008 13:43

-7
Рейтинг
-7


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
9

Є правило: прибирати свідків своїх невдач, але краще, напевно, не смітити компроматом, аби закляті друзі його використати не могли. Віктор Андрійович схильний іти першим шляхом. Але на граблі наступати – це теж стиль Ющенка.

"Якщо друг заподіює шкоду або, будучи досить сильним, не приносить допомоги в лиху, то його слід знищити, попередньо заручившись його підтримкою. Якщо ворог підсилився внаслідок утруднень, випробовуваних союзниками, і стає непереможним, то з ним слід упоратися за допомогою друга, усунувши утруднення останнього. Якщо друг, що підсилився за рахунок утруднень ворога, втратить свою прихильність (до бажаючого перемогти), то останній повинен усунути утруднення ворога й саме за допомогою останнього впоратися (з відійшовшимим від нього другом) ", – так говориться в прадавньому трактаті "Артхашастра або Наука політики".

Язик, як відомо, без кісток. От і Юрій Віталійович, вважаючи, що йому за певні заслуги все повинне сходити з рук – прикладів тому у біографії так і невідбувшогося термінатора, дарованих Віктором Адрійовичем, цілком достатньо. Однак, скільки мотузочці не витися... Що говориться – дістав! Секретаріату, вірніше його главі коштувало лише зачекати, доки президентові це все остогидне, і той вирішить усіх собак спустити на нашого героя – якщо вже розлютиться Віктор Андрійович, то вже розлютиться.

Юрій Віталійович не одразу зметикував, але все ж таки зрозумів, що, того гляди, долю його буде вирішувати "маленький українець" із трьома маленькими зірками на погоні – більшої честі міністру не знати. От і пірнув герой, тобто самоназваний термінатор, під спідницю до лідерки БЮТ. Але одна справа ручки цілувати та голки на трояндах голити, інше – гарантії безпеки отримувати. Хоч і обіцяла Юлія Володимирівна із Президентом поговорити, але Юра вирішив від гріха подалі до Молдавії рвонути – перечекати гнів правителя.

Але, де там – скоріше за все не домовилися. Тому-то й Давид Жванія вийшов межи люди зі своїми викриттями. Ні, не те, щоб бувший соратник заступився за свою зірку, яка виявилася далеко не зіркою, хоча б Давида. Того самого дістали хлопці з Банкової. От і виплеснув цебер компромату колишній друг на свого патрона – він чесно попереджав про це. От і з'явилося на широкий загал від безпосереднього учасника тих подій, що отруєння кандидата в Президенти взагалі-то й не було...

Є правило: прибирати свідків своїх невдач, але краще, напевно, не смітити компроматом, аби закляті друзі його використати не могли. Віктор Андрійович схильний іти першим шляхом. Але на граблі наступати – це теж стиль Ющенка. Юрій Віталійович не раз уже доводив, що він не потопляємий. Може, і цього разу на плаву втримається. Хоча він і є кандидат для зразково-показового..., хай іншим не кортіло. Місію свою він уже виконав... Та є ті, те, що не тоне..., хоча зазвичай бульки пускає.

Але все ж таки хотілося про інше сказати. Занадто ряд цікавий, а може зашморг, який на шиї Ющенка затягується. Спочатку натяк, що Андрій Ющенко – брехун і зрадник. Потім, Віктор Ющенко – корупціонер (це з приводу чорноморського шельфу й газових покладів). Тепер, Президент, що найменше, – злочинець, який ввів слідство в оману... Зашморг, що затягується ніжною рукою жінки з косою, чи випадковий збіг обставин?...

Нічого не буває випадковим... Так, і Юра, і Давід – зона відповідальності Віктора Андрійовича... Непагано б Артхашастру почитати, зокрема:

"Нехай цар робить міністрами тих, з ким разом навчався, тому що він пізнав їхню чесність і здатність до справи, так говорить Бхарадваджа, вони ж будуть користуватися його довірою.

Ні, говорить Вішалакша: адже, як його колишні співучасники ігор, вони будуть зневажливо ставиться до нього. Нехай він робить міністрами тих, у кого з ним спільні чесноти й пороки. Вони ж не зрадять його з остраху, що він знає їхні слабкі сторони.

Цей недолік – спільний у царя й у міністрів, говорить Парашара. Боячись того, що вони знають його слабкі сторони, він стане наслідувати їм у правильних і неправильних вчинках. Скільком людям цар виявить свої таємниці, від стількох він буде в залежності, втративши владу через цей учинок. Нехай він робить міністрами тих, хто в небезпеках, що загрожують його життю, допоможуть йому, тому що так виявляється їхня відданість.

Ні, говорить Пішуна, це відданість, але не прояв розуму. Він повинен призначати міністрами тих, кому доручені справи по рахунковій частині й по доходах, і які їх виконали, як їм було зазначено або з надлишком, тому що в цьому виявилася їхня придатність.

Ні, говорить Каунападанта. Тому що ці люди не мають інші потрібні для міністрів властивості. Нехай він призначає міністрами людей, батьки й діди яких були міністрами, тому що йому відомі їхні справи. Вони його не полишуть, навіть у випадку помилок з його боку, завдяки близькому знайомству. Подібне явище спостерігається й у тварин: адже корови, минаючи чужу череду корів, залишаються зі своїми.

Ні, говорить Ватавьядхі. Тому що ці люди, забравши все, стануть поводитися як володарі. Тому нехай він призначає міністрами нових людей, досвідчених у політиці. Нові люди будуть дивитися на власника жезла як на Яму й не зроблять проти нього вчинків.

Ні, говорить Бахудантіпутра, хто знає історію, але не знаючий практики,зазнає невдачі в справах. Нехай цар міністрами призначає людей шляхетного походження, що володіють розумом, чесністю, мужністю, відданістю, тому що гідність стоїть на першім місці.

Усе це цілком підходить, говорить Каутілья, тому що придатність людини створюєтьсяіз придатності його до справи взагалі й з його спеціальної придатності", – говорить прадавнє джерело.
Віктор Вірний
, політолог,

"Фундація Аналітичної Думки"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua