Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
інфляція   влада   знецінення   зневіра

Інфляція – це знецінення влади

Олекса Косар | 2.06.2008 14:50

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
5

...матеріальні збитки і втрати – це поправимо. Набагато тяжча втрата для України як для держави – знецінення влади і втрата громадянами відчуття, що держава захищає.

Інфляція – це знецінення влади

Для середньостатистичного українця, не кажучи вже про тих, хто опинився нижче такої статистики, питання зведення кінців із кінцями завжди стояло на повістці денній. Нинішні часи не виключення, навпаки – проблема стрімко загострюється. Інфляція рухається швидше, аніж покупець прошкує від домівки до базару. Рахуючи гроші на покупки, потрібно накидати дещицю – поки йтимете ціна підстрибне. Прогнозовану інфляцію на рік уряд успішно виконав вже у першому кварталі... (Заради справедливості – інші гілки влади також доклалися до цього "успіху".)

Наші властителі й властительки пояснюють це тим, що на світовому ринку виник дефіцит на продукти харчування, спричинений підвищеним попитом на них, а отже й відповідним подорожчанням. Проте, ріст цін навіть приблизно не всюди однаковий. Із республік колишнього СРСР Україна не найбідніша на сільськогосподарську продукцію, але за рівнем інфляції попереду. А ось як за даними статистичного відомства зростали ціни на продукти харчування протягом перших трьох місяців нинішнього року в деяких європейських країнах (у відсотках): Великобританія – 100,4; Італія – 101,8; Франція – 102,1; Німеччина – 102,0; Португалія – 102, 2. Середній показник по 27 країнах Європейського Союзу – 101,8. В Росії – 106,4, а в Україні печальний рекорд – 109,7.

Кабінет Міністрів України скромно визнає, що харчі в нас подорожчали ледве не на половину, і наголошує, що саме вони є основним рушієм інфляції, тим паче, що у споживчому кошику українця харчування становить 52%. (А звідси запитання: чи то ми їмо занадто, чи наші доходи настільки малі, що більше частину їх доводиться тратити на їжу?)

Здавалось би, у такій ситуації слід переглянути вартісну (у грошах) величину прожиткового мінімуму, а відповідно з діючим законодавством збільшити мінімальну зарплату, соціальні пільги, пенсії та стипендії. Але з цим ніхто не поспішає: ні уряд, ні ВР, ні президент, і опозиція в порушенні цього питання також поводиться досить таки скромно. Чи не тому, що інфляція – це не лише ріст цін, а й знецінення праці. Тобто, робоча сила стає дешевшою, і на цьому дехто поспішає, користаючись нагодою, заробити на круті автомобілі, круті літаки і круті яхти. Спішать, бо відчувають, що вони – тимчасові. І оці тимчасовці нагадують приклади з історії, коли переможцям захоплена територія віддавалася на кілька днів на пограбування. Але нам усім дуже пощастить, якщо розгул ненажерливої інфляції обмежиться спустошенням лише наших гаманців і заощаджень. Якщо ж вона почне добиратися до макроекономічних показників економіки та ударить по довготермінових інвестиційним проектах, по бізнес-планах, знецінить обігові кошти, то Україну чекають не кращі часи...

Втім, матеріальні збитки і втрати – це поправимо. Набагато тяжча втрата для України як для держави – знецінення влади і втрата громадянами відчуття, що держава захищає.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua