Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна козацька   козаки   козацтво

Корсунь – Конотоп. Історичні паралелі.

Поліщук | 26.05.2008 15:24

15
Рейтинг
15


Голосів "за"
18

Голосів "проти"
3

Відродження історичної правди. Є приклади козацької звитяги гідні для виховання на них молодих українців.

Корсунь – Конотоп. Історичні паралелі.
Корсунь – Конотоп. Історичні паралелі.

24 травня 2008 року урочисто на державному рівні за участю Президента України та численних делегацій від державних органів і громадських організацій було відзначено 360-річчя битви в урочищі Горіхова Діброва (біля сучасного села Виграїв Корсунь-
Шевченківського району Черкаської обл.). У цій битві українські козаки на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким у 1648 році розбили все коронне військо Речі Посполитої, що стало катастрофою для поляків, а для українців – початком визволення країни від іноземного панування і передумовою для творення власної держави.

Відзначення річниці цієї події в цьому році в Україні з розумінням було сприйнято
поляками. Вони навіть взяли участь в історичній реконструкції цього бою.

http://www.president.gov.ua/news/10069.html

Але зовсім, чомусь, по-іншому до такого роду подій, пов'язаних з власним баченням українцями своєї історії, ставиться Росія. Їй дуже, чомусь, муляють наші перемоги, а особливо під Конотопом. Офіційна Москва з обуренням сприйняла звістку про наміри України відзначити найближчим часом ще одну славну перемогу наших попередників у битві під Конотопом. Їхня п'ята колона в Україні пропонує відмінити святкування, як вони кажуть, "братоубийственной битвы".

З цього приводу виникає низка запитань.

Зокрема, про яку саме "братовбивчу" битву 1659 року йдеться?

Можливо, про події квітня – червня, коли князі О.Трубецькой, Г.Ромодановський і Ф.Куракін, ввівши московські війська на територію сусідньої "братньої" держави (нагадую, що ці події відбувалися вже після 1654 року), взяли в облогу Конотоп, який близько 3-х місяців обороняли 4 тис. козаків на чолі з полковником Г.Гуляницьким?

Чи, можливо, про події червня-липня, коли гетьман І.Виговський, прийшовши на допомогу захисникам Конотопу, повністю розгромив московські війська? Як написали б цього приводу радянські історики: "Наши героические воины полностью разбили агрессора, который вторгся на территорию нашей независимой Родины!" і ще за звичкою додали б – "Кто с мечом к нам придет, тот от меча и погибнет!".

А, можливо, про події того ж таки року, коли за наказом московського царя його війська на чолі з воєводою Баратинським люто помстилися за свою поразку, як зараз сказали б, "на цивільному населенні". Історики так згадують події пов'язані з походом на Україну у 1659 році загонів воєводи Баратинського: "в Україні було знищено близько 15 тис. українського люду".

Я думаю, що все це корисно буде осмислити сучасним українським політичним і державним діячам, від яких залежить майбутнє України.

Напрошується думка про те, що Росія не хоче, щоб історична правда про її діяння в Україні стала відома світу. Вона хоче, щоб, як показано в її кримінальних серіалах, все було "шито-крито і кінці у воду". Але, "сколь веревочке не виться", життя бере своє і розставляє все на свої місця...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua