Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Іван Мазепа – лицар України останній Гетьман Русі

Поліщук | 22.05.2008 19:54

15
Рейтинг
15


Голосів "за"
22

Голосів "проти"
7

Відроджується пам'ять про гетьмана І.Мазепу – відроджується Україна.

Іван Мазепа – лицар України останній Гетьман Русі

В наш час на передодні відзначення українським суспільством 300-річчя подій пов'язаних з військово-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи проти політики Московського царя Петра I щодо України, вирують інформаційно-політичні бурі чи як ще ця явище називають спеціалісти "інформаційно-психологічні операції" з приводу не визнання Росією української версії тих подій.

Але саме після тих подій Московське царство повело надзвичайно агресивну та жорстоку політику насадження російського погляду на події української історії. Погляд на ці ж події з боку інтересів України оголошувався ворожим і зрадницьким інтересам Росії на українських землях. Тобто, що би українці не висловлювали б з приводу певних подій своєї історії, вони все рівно не праві. Тому що на все мала бути офіційна точка зору Кремля.

Але ми нарешті можемо бути свідками подій в нашій новітній історії, які підтверджують зміну того застарілого підходу до ленінського "права націй на самовизначення".

Гетьман І.Мазепа, унаслідувавши від Гетьмана І.Виговського титул Гетьмана Русі, став останнім Гетьманом, який намагався вести політику незалежну від Кремля.

Що отримала Україна по його правлінню від Московщини добре знають українці і не хочуть знати москалі. Після закінчення Північної війни у 1721 році Московський цар Петро I оголошує про створення Російської імперії, а себе він проголошує її імператором.

І що цікаво, що це було здійснено лише тоді, коли Московський цар повністю підкорив собі козацьку старшину України і Дону та включив ці землі до складу свого царства.

Напрошується думка, що відокремлення у 1991 році від Росії сучасної України і, при певних умовах, наступне відокремлення Дону, Кубані, Тереку та інших козацьких земель приведе до розпаду Росії і до її повної ліквідації. Про це говорив ще В.Ленін в одному із своїх виступів на партійному зібранні. Він тоді наголошував, що в разі утримання при владі Гетьмана України Павла Скоропадського Росія зменшиться до розмірів Московської держави XVI-XVII століть. Цю думку підтверджує наступна політика Кремля. Вони почали люто винищувати козаків, як народ, який міг у майбутньому виголосити свої претензії на козацькі землі.

З цієї точки зору стає зрозумілим, чого спеціальні підрозділи Москви аж до 1947 року не припиняли війни з козаками по всій Європі. Знаковими з цього приводу є події, які відбулися уже після закінчення Другої світової війни, коли здавалося б мав наступити мир. Напрочуд, Сталін особисто добивається від Англії видачі йому всіх козаків, які були зосереджені в зоні відповідальності англійської армії в Австрії в долині річки Драва між містами Лієнц і Обердраубург. Починаючи з 28 травня 1945 року і до середини 1946 року майже всі вони, близько 35 тисяч чоловіків, жінок і дітей, були передані Москві. Ці трагічні сторінки козацької історії ще потребують дослідження. Відомо, що жінки топили своїх дітей і себе у річці, а чоловіки стріляли себе і всю свою сім'ю лише через те, щоб не потрапити до рук москалів. Вінцем цієї трагедії стала смерть за стінами Луб'янської в'язниці 16 січня 1947 року шести козацьких генералів: П.М.Краснова, С.М.Краснова, А.Г.Шкуро, Т.І.Доманова, Султана Келеч-Гірея і Гельмута фон Паннвіца.

Але нарешті історія робить свій черговий виток і маємо зміни і в політиці, і в свідомості українців. Головне усвідомлювати хто ми є і яку місію покладено на нас нашими попередниками.

І закінчу свою коротеньку розповідь відомим гаслом: "Україні – українських героїв".

Слава Україні!

Слава Українському козацтву!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua