Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Президент премєр коаліція криза популізм блокування

Безсилля Президента на фоні безпрецедентного популізму Прем'єра, або Кінець демократичної коаліції


9
Рейтинг
9


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
1

Про оголошення відкритої війни між Ющенко і Тимошенко і фактичний кінець демократичної коаліції

Війна листування і різких заяв між Президентом Ющенком і Прем'єром Тимошенко у вівторок і середу переросла у відкриту конфронтацію, а точніше, справжнісіньку війну.

БЮТ вирішив піти ва-банк, заблокувавши трибуну Верховної Ради, тим самим не давши В.Ющенку проголосити своє щорічне послання.

По-перше, це відкрита зневага до Президента держави, до якої не вдаються навіть найнепримиренніші фракції в парламентах країн Європейського Союзу.

По-друге, очевидно, зміст послання, який базується на критиці дій уряду, став відомий Прем'єру і аж ніяк її не влаштовував.

По-третє, і найголовніше, таким кроком п.Тимошенко, не маючи ніякої надії на виправлення катастрофічної інфляції і економічного падіння, зумисне викликає вогонь на себе, добиваючись негайної своєї відставки. Допоки її рейтинг ще залишається досить високим, їй просто необхідно викликати політичну кризу і добитися нових дострокових виборів до парламенту. У випадку відставки її уряду, наприклад, восени, від рейтингу БЮТ та й самої Юлії Тимошенко не залишиться практично нічого. Тим паче, грядуть вибори голови Київради, де на Турчинова чекає повне фіаско. Саме тому у своєму останньому виступі Юлія Тимошенко відкрито погрожує розірвати партнерство з Віктором Ющенком.

Публічною причиною блокування урядом трибуни ВР було названо вимогу ухвалити три атиінфляційні законопроекти та відставка В.Семенюк з посади голови Фонду держмайна і призначення на це місце Андрія Портнова (грошиків на виплату втрачених заощаджень вже не вистачає!)

Але насправді фракція БЮТ не мала бажання голосувати за Закон про Кабмін, який стояв у порядку денному першим і ніяк не входив у плани Тимошенко. Адже згідно з цим Законом значна частина повноважень переходила від Прем'єра до Президента. А ще в кулуарах поговорюють, що цього дня В. Ющенко наполягав на складанні присяги трьома суддями КС, які є креатурою Балоги і значно підсилюють позиції Ющенка в Конституційному Суді...

Одним словом, пані Тимошенко зумисне вносить деструктив у роботу Верховної ради. Зрештою, вона ніколи не була настроєна на конструктив, її місія – руйнувати. Як на мене, на сьогодні – вона найбільше зло для нашої держави і лише повна її ізоляція позбавить український політикум від колотнечі. Хоча заради справедливості треба сказати, що й інші політики далекі від роботи нормальних державних діячів

Не в кращому становищі опинився і Президент, який залишився не лише без рідної коаліції, а й без частини "Нашої України – Народної самооборони", які на чолі з Луценком і Жванією відкрито підтримують Прем'єрку. Своїми категоричними "ні" розвалу коаліції та її переформатуванню він тільки підсилив власне безсилля. Масла у вогонь підлив і глава Секретаріату Президента Віктор Балога, який підкреслив: "БЮТ виявив публічну зневагу до інститутів влади – Президента і Верховної Ради – і глумливо розтоптав право мільйонів виборців почути главу держави. Блокуванням парламенту під прикриттям гасел, благородних за формою, але брехливих за змістом, БЮТ кидає виклик усьому суспільству. Це неприпустимо!".

Пану Балозі не відмовиш у логіці, бо ці слова відображають справжню популістську, політику Тимошенко, яка ніби-то знову готова до кулуарної змови з фракцією регіонів щодо змін до Конституції на користь парламентської республіки. Але треба було б главі секретаріату договорювати до кінця. А вся правда полягає в тому, що протидіяти авантюризму і демагогії залізної леді Президент вже не може. Він своєю бездіяльністю та помилковими кадровими рішеннями не лише загнав себе у глухий кут, а й зробив заложником політичної кризи все українське суспільство.

Чи є вихід з колапсу, який охопив український політикум? Очевидно, що так. Але для цього необхідна воля Президента і Прем'єра, які повинні заради українців і України назавжди відмовитись від власних президентських амбіцій. Але сподіватися на самопожертву з їхнього боку і з боку їхніх соратників годі. Дисбаланс між гілками влади, викликаний недолугими поправками до Конституції у 2004 році навряд чи здатні подолати фракції пристосуванців і скоробагатьків нинішньої Верховної ради. Україні потрібен новий Майдан, який принесе суспільству не зміну прізвищ і вивіски, а нову хвилю молодої генерації політиків-патріотів!

Сергій Степанишин.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua