Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чим більшовицька символіка краща за нацистську?


14
Рейтинг
14


Голосів "за"
20

Голосів "проти"
6

Про намагання антиукраїнських сил створити черговий інформаційний привід щодо так званої "фашизації" України.

До написання цього матеріалу мене підштовхнули кілька телевізійних сюжетів.

У передостанньому випуску "Футбольного вікенду" (телеканал "Україна) автор і ведучий Олександр Денисов уже не вперше (нібито й цілком справедливо) порушує питання використання свастики фанами тієї чи іншої команди (звичайно, не "Шахтаря") і відсутності реакції правоохоронних органів на їхні дії. Цього разу увагу телеглядачів акцентували на якомусь п'яному напівроздягненому придуркові, який на трибуні стадіону в Охтирці тримав в руках прапор з зображенням символіки гітлерівської Німеччини.

Не треба великого розуму, щоб з цього телесюжету зробити правильний висновок: такого безчинства на українських стадіонах не повинно бути, а цим екзальтованим молодиком мають займатися правоохоронні органи або лікарі-психіатри.

Але, очевидно, така логічна думка не влаштовує п.Денисова. Бо його попередні сюжети з подібними вчинками львівських фанів були ним напряму пов'язані зі спланованою акцією націоналістів, які для Денисова нічим не відрізняються від фашистів. І якби не його ненависть до УПА та бажання спаплюжити національний рух повстанців, то й сюжетів про свастику в його передачі не було б.

Саме з такою провокаційною метою, на мою думку, була написана стаття Андрієм Капустіним в "Дзеркалі тижня" під скандальним заголовком "Роздягни Гітлера, або Барбіфюрер у подарунок". Автор у ній розповідає про те, як він натрапив в українській крамниці на ляльку Гітлера тайванського виробництва. А далі наводяться фрази про "іграшковий концтабір", "Бабин Яр", щоб читачі відчули жах і небезпеку так званої "фашизації" України.

Не знаю, який висновок зробили українці з наведеного факту (сподіваюсь, як прояв нерозбірливості підприємців та намагання підзаробити на екзотиці), але російські телеканали тут же підхопили цю "сенсацію". Їхній "експерт", автор ненависницьких статей про Тараса Шевченка Олесь Бузина повернув усе так, що, мовляв, після проголошення Романа Шухевича Героєм України такі ляльки стануть улюбленими для багатьох українських дітей.

Що за маячня? – скаже будь-який нормальний громадянин України. Але виявилося, що не така це вже й невинна брехня. Бо замовну качку тут же підхопив популярний канал Бі-Бі-Сі, який, не посилаючись на джерело інформації, наголосив на проявах нацизму та расизму в Україні.

Цю ж тему почало мусолити в понеділок і українське ICTV. На передачі "Свобода слова" всерйоз обговорювалася тема "фашизації" України. Андрій Куликов запросив до студії українофобів, професійних провокаторів Джангірова та Бузину, які з допомогою журналіста з Москви Ганнопольського криком кричали про прояви нацизму, расизму, ксенофобії і, звичайно, антисемітизму в Україні. І не знайшлося жодного журналіста, який дав би цим україноненависникам гідну відсіч. Головний редактор газети "День" Лариса Івшина, Юрій Макаров з каналу "1+1",Діана Дуцик говорили правильні речі, але настільки вже обережно, що стало образливо за націю, якої немає кому захистити.

Варто було б, приміром, наголосити на тому, що прояви нацизму в Україні з боку так званих українських скінхедів не мають ніякої проукраїнської спрямованості. Більше того – члени цих організацій частіше за все навіть не знають української та спілкуються між собою російською, а всі ці молодіжні профашистські організації є філіалами російських аналогічних організацій. І якщо в Україні за початок 2008 року було вчинено 5 вбивств на ґрунті расизму, то в Росії – 49. Так звані українські скінхеди не мають жодного стосунку до націоналістів і пропагують гасла "єдиной славянской расы", які є програмовими для ПСПУ, комуністів і Партії регіонів.

Чи не доречно було б нагадати телеглядачам і про те, як на весь екран з кожного українського телеканалу щодня нам в очі тикають червоними прапорами з серпом і молотом, а з ними й пам'ятниками Леніна, портретами Сталіна тощо. Чим більшовицькі символи, під якими, за даними О.Солженіцина, було знищено 70 млн. невинних людей, кращі за фашистську свастику? І одне і друге – вселенське зло, безбожництво, яке не має права на існування в українському суспільстві. І не можна здолати рецидиви гітлерівського нацизму, коли легітимним залишається фашизм більшовицький.

Тож без Нюрнберга-2, на якому будуть виявлені всі злочини більшовизму, без заборони комуністичної партії, без ліквідації всіх радянських символів і пам'ятників більшовицьким вождям Україна ще довго буде стояти осторонь європейської цивілізації, а українці так і не стануть повноцінною політичною нацією.

Сергій Степанишин.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua