Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/480efafd145e4/

Контроль, "дело тонкое"... але прибуткове...

Дмитро Сінченко | 23.04.2008 12:01

Контроль – одна з основних функцій управління. Як здійснюється контроль за органами державного управління, а саме контроль шляхом перевірок?

Контроль, ''дело тонкое''... але прибуткове...
З 21.04.08 по 25.04.2008 року Кіровоградську область перевіряв (перевіряє) центральний апарат Головдержслужби, – управління яке відповідає за чесність, порядність державних службовців.

В цьому заході найцікавіше – це організація перевірки, а саме: з обласної державної адміністрації було розіслано факсограми підконтрольним управлінням з детальним планом "перевірки". На кожен день перевірки визначені відповідальні управління та детально розписано ХТО (прізвища начальників), КОЛИ (час з точністю до хвилин), ДЕ (назва розважальних закладів) і ЯК розважає, годує і гуляє членів комісії – вельмишановних панів-перевіряючих. Відповідальними особами є начальники управлінь, інспекцій, інших органів влади. Факсограма не підписана, не зареєстрована і не є документом, а тим більш доказом. Проте фактично всі розуміють, що за невиконання плану розважання перевіряючих, винні особи можуть відразу писати заяви за власним бажанням, адже працювати в області особам, які підвели Голову Кіровоградської обласної державної адміністрації, не дадуть. І начальники управлінь, виконуючи функцію клоунів, змушені розважати ревізорів.

Деякі державні службовці скажуть, що це звичайна гостинність, але сама по собі гостинність не вимагає централізованого плану дій та відповідальності за його невиконання. Можливо подібне мислення – пережитки часів радянської влади, проте дієвих заходів щодо виправлення подібної ситуації не вживається. Жоден перевіряючий, навіть такого підрозділу, як Головдержслужба, не висловив протесту і не відмовився від годувально-розважальних заходів.

Якщо сенс таких перевірок зводиться до банального "поїсти, попити, погуляти", то чи не є це своєрідним способом отримати певну данину з підпорядкованих установ та організацій і чи є користь від таких перевірок?

Тепер стосовно того як ця ситуація зачіпає простих громадян. Велике керівництво гуляє за рахунок середнього, середнє керівництво за рахунок керівництва нижчої ланки, ну а керівництво нижчої ланки по повній програмі відривається на населенні, підприємствах та організаціях.

Тому якщо ви не маєте відношення до владних структур, і в ЗМІ чуєте про перевірку органів влади, то пам'ятайте що їсти, пити і гуляти ці вельмишановні пани-ревізори будуть фактично за наші з вами кошти.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua