Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна Росія Генштаб НАТО війна агресія захист

Росія погрожує війною. Чи готові українці захистити свою незалежність?


5
Рейтинг
5


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
3

Чи здатна укранська нація адекватно відповісти на погрози і можливе воєнне втручання Росії?

Минулий тиждень позначився агресивними заявами російських посадовців стосовно України та її територіальної цілісності. Спочатку було оприлюднено діалог Путіна з Бушем, під час якого президент Росії сказав, що "Україна – навіть не держава, частина її території – це Східна Європа, а частина, і значна, подарована Росією!"

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив слова Президента Росії. А начальник російського Генштабу генерал Юрій Балуєвський розшифрував фразу Путіна, категорично заявивши, що у разі вступу України до НАТО Росія вживе заходів військового чи іншого характеру. Така агресивна риторика вищих посадовців Росії означає, що її війська готові в будь-який момент розпочати війну проти суверенної України.

Навряд чи Росія відважиться на пряме військове вторгнення на територію України, бо це в сучасних умовах означатиме для не ї не лише поразку, а й економічну й політичну катастрофу. Але є інші шляхи, які вже випробувані Путіним на території Грузії. Уже тепер в Криму поширюються провокації проти кримських татар: нищаться мусульманські могили, з'являються написи "Татары, вон из Крыма". Усе це розраховано на зустрічну реакцію татар, які, не витримавши наруги над собою, можуть вдатися до збройного повстання. Ось тоді й настане для Росії та омріяна мить: вторгнення російських військ на територію Криму на прохання "русского населения Крыма и Российского Черноморского флота" з "благородною" метою захисту своїх співвітчизників.

Враховуючи споконвічні імперські устремління Росії, підступність та віроломство її правителів та бажання Путіна і його команди повернути Росії втрачені території, війна Росії проти України є цілком можливою. Саме тому питання, чи готові українці стати на захист України не є гіпотетичним, воно актуальне як ніколи.

Судячи з млявості реакції МЗС та Президента України на безцеремонне втручання у внутрішні справи України з боку Росії, які знову нагадують запобігання слабшого перед сильнішим, українська владна верхівка навряд чи готова до будь-яких зовнішніх викликів. Не має впевненості і в напівконтрактній армії під проводом цивільного будівельника Єханурова. На жаль, через продажність старої Європи, перспектива вступу України до НАТО так і лишилася перспективою.

То на кого ж тоді мають розраховувати українці? Лише на себе. Хоча в Україні є досить значна частина населення, яка зорієнтована суто на Москву і до цього часу сприймає незалежність України як найбільше зло, упевнений, більшість громадян України готова в будь-яку хвилину зі зброєю в руках захищати рідну землю. Помаранчева революція засвідчила:у разі загрози незалежності України, мільйони патріотично налаштованих, вільних духом українців без найменших вагань боронитимуть свою родину, дітей, рідну землю від будь-яких зайд. З москалями наші предки билися не раз. Невже ми гірші від них?

Сергій Степанишин.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua