Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
інфляція рефори економіка виплати заощаджень

Інфляція перейшла критичну межу. Сказала – зробила!


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
4

Уряд Тимошенко не лише не врахував зростання світових цін на енергоносії, здорожчання сільськогосподарської продукції, а своїми непродуманими кроками і бездіяльністю ще більше розкрутив інфляційні процеси в Україні.

За даними Держкомстату, інфляція у березні збільшилась до 26,2 відсотка у порівнянні з березнем минулого року, а зростання споживчих цін із початку нового року становить 9,7 відсотка. Це не просто цифри, це значне падіння рівня життя мільйонів українських громадян, це те, що ми відчуваємо кожного дня, коли йдемо до магазину і нашої готівки у гаманці не вистачає на найнеобхідніше. Такого рівня інфляції – 3,8 відсотка у березні – Україна не знала ще з часів введення гривні, а це було більш ніж десять років тому.

Уряд Тимошенко не лише не врахував зростання світових цін на енергоносії, здорожчання сільськогосподарської продукції, а своїми непродуманими кроками і бездіяльністю ще більше розкрутив інфляційні процеси в Україні.

Виплата втрачених заощаджень за відсутності структурованих урядових кроків з реформування паливно-енергетичного комплексу і сільського господарства завдала відчутного удару українській фінансовій системі. На споживчому ринку є чималий дисбаланс між продуктивністю праці, продуктивністю виробництва та величиною доходів населення. У нас більше грошей, ніж товарів і послуг на ринку. Монетарні заходи Національного банку та шокотерапевтичні кроки кабінету міністрів так і не дали бажаного результату. Інфляційні очікування у суспільстві залишаються надзвичайно високими.

І на це є усі підстави. У квітні передбачається чергове підвищення пенсій і соціальних виплат, яке має на меті досягнення рівня прожиткового мінімуму усіх категорій громадян. Здавалось би правильне і своєчасне рішення. Та чи не призведе такий крок до чергового витка інфляції? Експерти застерігають, що постійне підвищення зарплат і пенсій неодмінно веде за собою чергове підвищення цін, що втягне українську економіку у так звану інфляційну спіраль, вийти з якої буде дуже важко.

Як не дивно, вихід з цього глухого економічного кута лежить у політичній площині. Юлії Тимошенко слід негайно припинити розпочату нею президентську виборчу кампанію, яка базується на одних популістських гаслах, знайти спільну мову з секретаріатом Президента і зосередитися на вирішенні першочергових заходів для виведення української економіки з кризи. Зміни до бюджету, структурні реформи у всіх без винятку галузях не лише зупинять інфляцію, а й повернуть довіру громадян до влади. В іншому випадку – на Юлю Тимошенко

очікують важкі часи. Перша суттєва політична поразка вже не за горами – вибори міського голови міста Києва, які БЮТ з тріском програє. На одному голому популізмі і підбадьорюючих гаслах далеко не заїдеш і сильної держави не побудуєш. І, очевидно, ще довго українцям доведеться чекати такого потужного держаного діяча, яким був для Англії Уїнстон Черчілль. Саме він мав мужність сказати своїй нації: "Я не можу вам обіцяти нічого, крім сліз і поту". І саме він не дозволив фашистському чоботові ступити на британську землю та розпочав економічні реформи, які зробили Велику Британію однією з найрозвиненіших і найбагатших країн світу.

Сергій Степанишин

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua