Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Бандера   Угринів Старий   Середній   100   ювілей

Земляки Бандери готуються до ювілею

Бунтар | 5.04.2008 19:55

12
Рейтинг
12


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
7

Вся Україна готується гідно відзначити 100-річчя Національного Героя – Степана Бандери. Не залишаються осторонь і земляки Провідника.

У визвольній боротьбі під стягами ОУН-УПА в 30-50-их рр. ХХ ст. взяли участь майже три сотні місцевих жителів. Отже звитяга повстанців-бандерівців відома угринівцям не з книг. На долі майже кожної сім"ї трагічними сторінками позначились ті беремні роки. Рідне село Бандери – це справжній заповідник Визвольного Руху. Годинами можна розповідати про драматичні події, пов"язані з пам"ятними місцями населеного пункту (родинна хата Бандерів, пам"ятники Провідникові, музей його імені, остання криївка Калуського над районного проводу ОУН-УПА в ур. "Медвіцьке", місця інших боїв з окупантами, церква В"їзду Господа в Єрусалим, капличка Покрови, сільський цвинтар, стара сільська школа – місце народження таких видатних особистостей як вчений, просвітянський діяч, інженер-лісівник Микола Саєвич, актор театру "Руська бесіда" Степан Стефурак.

Зберегти і примножити історико-патріотичну спадщину Старого і Середнього Угриновів, використати неабиякий потенціал Бандерівського краю для патріотичного виховання молоді, розвитку туризму, а отже і господарсько- економічного пожвавлення всієї околиці – таке завдання ставить перед собою актив громади, зокрема небайдужі краяни, згуртовані в "Бандерівському земляцтві". Саме ця організація, що діє з 2001 року виступила ініціатором підготовки на місцевому рівні широкомасштабних заходів на пошану Провідника Бандери.

Рішенням Середньоугринівської сільської ради сформовано оргкомітет, який уже активно розпочав свою діяльність. Ще минулого року було внесено пропозиції щодо плану заходів до ювілею, які здебільшого ввійшли до затвердженого розпорядженням ОДА переліку. Дещо із запланованого угринівцями вже успішно реалізовано: видано (щоправда, порівняно невеликим накладом) книжку "Батьківщина Бандери", нещодавно встановлено барельєф о.Андрію Бандері на сільському храмі, освячено меморіал родини Бандерів на цвинтарі, розпочаті роботи з ремонту і влаштування опалення Народного Дому Старого Угринова, біля витоків якого стояв сам Степан.

За підсумками 2007р. Старий Угринів зайняв почесне 2-е місце у обласному конкурсі населених пунктів за благоустроєм і дотриманням громадського порядку, обіцяна премія – 10 тисяч гривень буде використана на подальше впорядкування території, приведення до ладу громадських об"єктів, влаштування огорож. До чергової річниці УПА на центральному адміністративному будинку Старого Угринова меморіальною дошкою буде пошановано командира Першої сотні УПА на Волині Григорія Перегіняка ("Коробка-Довбешка".

Повіривши запевненням районної та обласної влади в практичній та матеріальній допомозі, староугринівці ставлять перед собою нові завдання. Вербна неділя буде для земляків Бандери особливою, адже цього дня храмове свято відзначатиметься в уже 85-й рік. Громада сподівається з нагоди ювілею пофарбувати зовнішній фасад, оновити внутрішній розпис церкви, в якій служив о.Андрій Бандера, відремонтувати під"їздну дорогу до кладовища, найближчим часом буде освячено новий престол.

Розроблена проектно-кошторисна документація для забезпечення вуличного освітлення села. Завдяки встановлення додаткового обладнання значно покращиться мобільний зв"язок на всій території Угринова. На більшості приватних і громадських будинків уже з"явились таблички з назвою вулиці і відповідною нумерацією на фоні символіки територіальної громади. Аналогічні вказівники мають бути і на основних роздоріжжях. Розроблено екскіз в"їздного знака між Новицею і Угриновом.

По-особливому урочистим обіцяє бути цьогорічне Свято села в липні, яке має перерости в міжрегіональні "Угринівські фестини" споріднених сіл Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, Волині. Основні заходи прийматиме Народний Дім Середнього Угринова, де вже проводяться поточні ремонтні роботи, клубними працівниками і бібліотекарями готується невеличке приміщення, збираються матеріали для відкриття музейної краєзнавчої кімнати ім. родини Марчаків.

Угринівці не одинокі у своєму прагненні віддати належну шану кільком поколінням своїх героїчних предків. За ініціативою сільських голів спільна робоча група громад Середньоугринівської, Підмихайлівської, Завійської сільрад, за підтримки виконавчого апарату районної ради, РДА, Калуського бізнесцентру розпочинає роботу проектом за конкурсною програмою Всеукраїнського фонду підтримки місцевого самоврядування щодо розвитку туристичної інфраструктури Бандерівського краю, адже нашим селам є чим зацікавити гостей: Старий Угринів- батьківщина Бандерів, Середній – родини Марчаків, Грабівка- загальновизнана столиця "Чорного лісу", Завій – примітний капличкою на місці геройської смерті повстанського лікаря "Береста", Бережниця – гордиться пам"ячником "Роберту", Підмихайля – високою духовністю, древнім монастирем, тут протікає найчистіша річка Європи Лімниця. Можливо позитивні результати участі в конкурсі проектів сприятимуть появі коштів (за умовами передбачається до 100 тисяч гривень) для здійснення рекламно-інформаційної кампанії, покращення шляхів сполучення, впорядкування пам"ятних місць, залучення туристів до прекрасного за краєвидами і славного історією куточку Прикарпаття. За умови належної організації туризм може дати вагомий економічний зиск для кожної з задіяних громад.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua