Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Рано робити висновки

| 30.03.2008 13:42

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
5

Насуваються великі зміни. Це помітно кожному, хто відслідковує ключові рухи в політичному хаосі. Хоча відслідковати їх все важче, причина чого – інформаційний (дезінформаційний) шум, ще один неодмінний супутник будь-яких реформ.

Минулого тижня ЗМІ активно шуміли щодо підсумків першої сотні днів роботи уряду Юлії Тимошенко та з приводу дострокових виборів місцевого самоврядування у Києві. Спільна риса всіх скандальних публікацій: мало інформації, багато явної брехні. Відзначимо, що увага ЗМІ до цих подій була явно гіпертрофованою. Адже три місяці – занадто малий строк, щоб оцінити дієвість урядової політики, а виборча кампанія в столиці ще як слід не почалася.

Навіть столичний міський голова не встиг дати жодної прес-конференції. Бо ж не можна називати такою "брифінг" Черновецького із самовихвалянням щодо його уявних успіхів (наприклад: збільшення бюджету в три рази за рахунок підвищення тарифів на комунальні послуги...), на якому він виголосив бундючний монолог, заявив, що "готов общаться лічно с каждим кієвляніном, с глазу на глаз" та покинув колонний зал мерії, навіть не відповівши на питання журналістів. А тих колег, які наблизилися до мера-втікача, грубо відштовхувала його охорона та працівники прес-служби. Відтіснили "від тіла" міського голови всіх, крім... телеканалу "Росія"! І це зафіксовано на фотознімках, опублікованих інтернет-виданням "Українська Правда". Я сам робив ці знімки та був здивований тим, що резонанс від їх публікації виявився мінімальним. Один лише такий скандал в цивілізованій країні примусив би політика подати у відставку, але Леонід Михайлович і в ус не дує. От вона, культура! Етикет і мерія, так само як держслужбовець Черновецький і державна мова – несумісні?!

Влітку мають відбутися дострокові вибори київського міського голови, оголошені Верховною Радою. До того часу демократичні сили мають шанс виправити найбільш кричущі рішення міської ради, оскільки ЦВК зареєструвала 15 нових "списочників" БЮТу в Київраді замість депутатів-перебіжчиків. Ведуться консультації щодо визначення єдиного кандидата у мери Києва від БЮТ, НУНС та Блоку Кличка. Юлія Тимошенко пообіцяла очолити виборчий список своєї політичної сили у Києві. От, власне, і все, що відомо точно. Інші чутки та брудні пересуди не варті ламаного гроша, не кажучи вже про ті шалені гроші, за які їх висасують з пальця підлеглі Джангірова і Ко.

Що ж до перших 100 днів роботи Уряду демократичної коаліції, то найпершим начебто "вбивчим" аргументом його критиків є ріст інфляції та підвищення цін. Давно оприлюднена відповідь на ці закиди – маховик інфляції розкрутив уряд Януковича, викачуючи кошти українського бюджету в офшори через надмірне відшкодування ПДВ, а підвищення цін є світовою тенденцією, зумовленою ростом цін на енергоносії. Якщо паливо подорожчало в півтора-два рази, можна не сумніватись, що, наприклад, банани, привезені з далекої Африки, теж зростуть в ціні вдвічі-втричі.

Ідеологи "тіньового опозиційного уряду" чудово розуміють, що людям важко осмислити цю сумну реальність, і продовжують тиражувати свої закиди. Але є речі, про які вони мовчать, тому що інакше у людей розкрилися б очі. В Росії ціни на продукти харчування, заморожені до виборів президента, зараз активно поповзли вгору. В багатьох регіонах РФ буханка хлібу коштує більше долара. Російський уряд намагається стримувати ціни, але це призводить до дефіциту продуктів харчування, повертаються черги за хлібом, які ми бачили тільки в останні роки перебудови. До речі, в північній державі з імперськими амбіціями, що заробляє на продажу нафти й газу мільярди, ріст цін також пояснюють подорожчанням енергоносіїв. А в Україні хлібу достатньо, ціна коливається від 35 (Київ) до 60 (схід-південь) центів. Причому завдяки антиінфляційним заходам уряду ріст цін суттєво уповільнено.

От і критикуйте після цього демократичний уряд, що за якихось три місяці всупереч інфляції та несприятливим світовим тенденціям виплачує борги ощадбанку СРСР, значно підвищив мінімальні зарплати і пенсії, виплати ветеранам, пенсіонерам, "дітям війни" і матерям з малолітніми дітьми. Боротьба з корупцією теж на висоті: вдвічі збільшено надходження до бюджету від податків та мита, припинено вал контрабанди, впроваджено незалежне зовнішнє оцінювання у школах, запущений процес очищення ринків від зайвих посередників і спекулянтів (починаючи від РосУкрЕнерго і закінчуючи Тендерною палатою). Крім послідовної соціальної політики, уряд реалізує стратегічний курс на покращення транспортної інфраструктури: виділено більше 10 млрд. грн. на будівництво та реконструкцію доріг, вокзалів, аеропортів, столиця отримає нову кільцеву дорогу. Кабмін потурбувався і про стадіони – це важливо для проведення чемпіонату "Євро-2012". Завдяки йому багато простих європейців приїдуть до нас в гості подивитись на футбол і... познайомляться з нашою державою, непомітно позбудуться міфічних уявлень про Україну як частину засніженої та скутої ланцюгами неволі Російської Імперії.

Стала більш міцною і конкретною риторика наших владоможців щодо українського суверенітету. Президент публічно визнав загрозу гегемонії іноземних ЗМІ у вітчизняному інформаційному просторі та поставив перед РНБО стратегічну задачу подолати медіа-орієнтованість "на Шарикових". Прем'єр-міністр не словами, а ділом реалізує європейський курс України. Ми вже практично вступили у ВТО і готуємось стати частиною євроатлантичного безпекового простору, цьому сприяв візит Джорджа Буша до Києва. Аванси, видані українській інтелігенції вищим керівництвом держави на форумі в Національній Опері, вражають масштабом. Сто мільйонів на українську книжку! Це дійсно те, що треба нашій культурі, аби вивести її зі стану злиденного животіння.

Звичайно, доброї волі на Печерських пагорбах дуже мало для наведення порядку по всіх просторах і степах України. Козацький менталітет дозволяє деінде просто саботувати розпорядження з центру, покликані допомогти українцям знайти своє коріння – такий виходить парадокс. На цих вихідних я був в Луганську, і сталася нагода завітати до комп'ютерного клубу в підземному переході на центральній вулиці, яка досі зветься Совєцькою. Хотів написати електронного листа приятелю, але не зміг: там на всіх комп'ютерах досі не українізовано розкладку клавіатури! Не кажучи вже про те, що російськомовна "Кібер-няня" стереже відвідувачів від широкого кола сайтів, в тому числі цілком пристойних, натомість рекламує російськомовні інтернет-портали. Навіть системний адміністратор не зміг включити українські літери на клавіатурі: мовляв, у нас таке не передбачено. Але ж органи ліцензування давно отримали з Києва інструкцію перевіряти комп'ютерні клуби на предмет українізації та у випадках, подібних до описаного, відкликати ліцензію!

Звичайний українець, коли чує щедрі посули по телебаченню і стикається з сумною реальністю на вулицях – як має почуватися? Чи вершником на білому крилатому коні, або пасажиром "Титаніка", що стрімко насувається на айсберг?... Мабуть, рано робити висновки: дарма що всі ЗМІ підштовхують нас до радикальних суджень, кон'юнктура (часто – замовлена і проплачена) не повинна впливати на світогляд. Спробуємо залишитись оптимістами та допомагати змінам на краще всякого разу, коли вони починаються десь поряд!

Коментарі
Как это кино ни при чём? Вы что, не слышали, что там тоже лицензии отбирают. Это как раз возможность набрать письмо на украинском ни при чём: неужто был закрыт, например, http://translate.meta.ua/index.php с тамошней виртуальной клавиатурой? Так что возможность у Вас была – а разговор Вы ведёте о произволе владельцев и организаторов компьютерного клуба, которые имеют наглость самостоятельно без указания государства определять что в своём клубе является необходимым, а что – второстепенным.

А обобщения действительно мои, я и не отказываюсь от авторства.

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua