Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Формуванням нової політичної еліти мають передовсім займатися українські журналісти


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Заклик до українских журналістів розпочати формуваня нової політичної еліти

Формуванням нової політичної еліти мають передовсім займатися українські журналісти

Скільки уже писано-переписано про те, що в Україні криза, чи то навіть крах політичної еліти. Не зовсім погоджуюся з цією тезою. Еліти як потужної провідної сили в нашій державі не має зовсім. Її формуванням з часу проголошення Незалежності ніхто серйозно не займався. Те, що ми зараз хоча б умовно називаємо політичною елітою, є багатошаровою сумішшю з колишніх (тобто есесерівських) партноменклатурників, колишніх управлінців, колишніх дисидентів, а також злодіїв в законі та політичних шахраїв. Як правило, усі вони не мають жодного уявлення, куди і як вести країну, бо сформовані на рабській, а не панській (у доброму розумінні цього слова) психології, яка породжує лише жадобу особистої наживи. Вони всі мислять і говорять практично однаково, вдягаються у ті ж костюми, їздять на тих же автомобілях, шикують на тих же курортах і тусуються на тих же вечірках. Їм, як правило, не вистачає елементарної гуманітарної освіти, щоб промовити бодай щось путнє на ту чи іншу серйозну тему. Зате вони легко й невимушено поводять себе перед телекамерами, навчившись "молоти" язиком годинами ні про що і обіцяючи народу золоті гори, водночас не уявляючи, як це можна здійснити на практиці. Жодної путньої, справді осмисленої ідеї (я вже не говорю про її втілення) від них не дочекаєшся.

Гадаю, не лише мені вже набридли одні й ті ж вгодовані обличчя (пишу інтелігентно, аби, не дай Боже, кого не образити, але думаю те саме, що й більшість), їхні трафаретні, звичні, замусолені фрази, їхні "політичні" суперечки, які зводяться до того, хто більше вкрав. А розтиражовуємо їх і підсовуємо українському глядачеві і читачеві ми, українські журналісти.

Рейтинги, звичайно ж, рейтинги... А ще, безумовно, гроші, про які ми, на жаль, ніколи не забуваємо. Якщо півкраїни прикипає у п'ятницю ввечері до "ящика" в пошуках "месії", дивлячись "Свободу" Савіка Шустера, то тут, скажете ви, вже нічого не поробиш. Народ, мовляв, хоче хліба і видовищ. От ми йому й даємо видовище. Тобто ніби-то журналісти тут зовсім ні при чому.

Ні, в жодному разі я не закликаю позакривати геть усі телевізійні політичні балагани, які, окрім шкоди і формування викривленої думки, суспільству нічого не дають. Я лишень хочу, щоб кожен журналіст хоч раз, хоч на одну передачу чи інтервю запросив бодай одну світлу, незаплямовану і розумну особистість. Такі люди завжди були навколо нас, вони є й зараз. Потрібно просто пильніше глянути навкруги і вийти з того гріховного зачаклованого кола політичних імпотентів.

Повірте, це лише підсилить вашу самоповагу. А головне, саме ви, журналісти, започаткуєте процес формування не ерзац-еліти, а справжнього українського панства, чий благородний посил буде спрямований не на купівлю чергової вілли, а на розвій Української держави.

Згода, панове журналісти?

Сергій Степанишин.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua