Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Друга Велика всеукраїнська козацька рада

Анатолій Грива | 25.03.2008 17:38

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
1

17 березня 2008 року у Столичному Центральному будинку офіцерів ЗС України відбулася Друга Велика всеукраїнська козацька рада, яка ухвалила проект Закону України "Про засади відновлення та розвитку українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання".

Друга Велика всеукраїнська козацька рада
Друга Велика всеукраїнська козацька рада, рішення та перспективи

Дочекалась уже Україна

На діла патріотів-синів.

І настала жадана година,

До мети провідник щоб довів.

Свого шансу ми нині не втратим,

Здійснимо всі накази батьків,

Щоб єднались Донбас і Карпати,

Як великий Тарас заповів.

(із Гімну Міжнародної Асоціації "КОЗАЦТВО")


17 березня 2008 року в столичному Центральному будинку офіцерів Збройних сил України відбулася Друга Велика всеукраїнська козацька рада. Нагадаємо, що Перша Велика всеукраїнська козацька рада відбулася 4 червня 2005 року на знаменитому острові Хортиця. Передувало Хортицькій козацькій раді підписання козацькими організаціями 23 квітня 2005 року Меморандуму,

в якому козацькі організації України проголосили:

"22 січня 2005 року сталася справді знаменна подія в історії України – на Софіївському майдані у місті Києві козацькою радою ГЕТЬМАНОМ УКРАЇНИ обрано Народного Президента України, нащадка старовинного козацького роду ВІКТОРА ЮЩЕНКА.

Ми, керівники козацьких організацій України, ухвалили об'єднатися навколо Президента – Гетьмана України задля кращого майбутнього своїх родин, нації та держави.

Нашим завданням є втілення мрії багатьох поколінь Українського народу про демократичну, процвітаючу, незалежну і захищену козацьку Україну".

Цей Меморандум був тоді ж підписаний почесним президентом Міжнародної Асоціації "КОЗАЦТВО" Петром Панченком.

Міжнародна Асоціація "КОЗАЦТВО" з самого початку створення активно заявила про свою українську державницьку позицію. Представники Асоціації

у період підготовки Першої козацької ради подали в Секретаріат Президента України низку пропозицій, які сприяли успішному її проведенню.

На Першій Великій всеукраїнській козацькій раді всі козацькі організації України підтвердили легітимності проголошення Президента України Віктора Ющенка Гетьманом України. Кожен отаман, який підписав Меморандум, в урочистій обстановці вручив Гетьману України відповідний Універсал. Тоді ж козаки заговорили про козацький закон. Президентом України було підписано Указ про сторення при Президентові України Ради Українського козацтва.

Друга Велика всеукраїнська козацька рада підбила підсумок діяльності Ради Українського козацтва та козацьких організацій за три подальші роки.

Основними досягненнями в козацькому русі, про що у своїх виступах говорили делегати Другої Великої ради, стали:

1. Створення козацько-державницької структури – Президент України Гетьман України, Рада Українського козацтва при Президентові України і, відповідно, козацькі ради на рівні областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя.

2. Завершення роботи над Державною програмою розвитку українського козацтва на 5 років.

3. Розробка козацькими організаціями низки програм, які отримають фінансову підтримку держави.

На козацькій раді зібралися делегати від усіх існуючих всеукраїнських козацьких організацій і більше як від 200 місцевих, які представляли всі області України, тобто Друга Велика всеукраїнська козацька рада була правочинна і її рішення є обов'язковими до виконання для козацьких організацій усіх рівнів.

Головування на раді Президента України Гетьмана України В.Ющенка, присутність гетьманської булави, державного прапора, президентського штандарту та прапорів козацьких організацій ще раз підтвердили легітимне існування в Україні Всеукраїнського козацько-державницького руху на чолі з єдиним Гетьманом.

Як наголосив у своєму виступі Верховний отаман Міжнародної Асоціації "КОЗАЦТВО" генерал козацтва Михайло Шитий, організаційні засади Українського козацтва мають бути зорієнтовані на об'єднання козацьких організацій і осередків з метою створення потужної монолітної структури під єдино булавою Гетьмана України – Президента України. Він також запропонував низку заходів щодо подальшого розвитку Українського козацтва і розширення його суспільно-корисної діяльності.

Делегація Міжнародної Асоціації "КОЗАЦТВО" була представлена членами Ради Генеральної старшини та отаманами козацьких осередків з усіх областей України.

Благословив учасників ради Головний духівник Асоціації Владика Серафим Архиєпископ Кіровоградський і Голованівський. Крім предтавлення делегатів члени Асоціацї взяли активну участь у підготовці та забезпеченні проведення ради, а також виступили у святковому концерті, який завершився гімном Асоціації у виконанні заслуженої артистки України, Молдови та Придністров'я полковника козацтва Тетяни Негрій і відомого співака Ігоря Якубовського.

Згідно з Указами Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток історико-культурних традицій Українського козацтва, патріотичне виховання молоді нагороджено двох представників Міжнародної Асоціації "КОЗАЦТВО": Головному отаману генерал-полковнику козацтва Анатолію Гриві було вручено медаль "За працю і звитягу", а Голові Ради Генеральної старшини генерал-полковнику козацтва Михайлу Сопівнику присвоєно Почесне звання "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ".

Головним підсумком Другої Великої всеукраїнської козацької ради стало ухвалення делегатами проекту Закону України "Про засади відновлення та розвитку українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання". З цього приводу Президент України наголосив, що даний законопроект буде поданий ним до Верховної Ради України як першочерговий.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua