Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Балога   вихід з партії   вибори   Ющенко   подолання розмежування

Нові ставки у старій грі

Олекса Косар | 4.03.2008 09:29

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

Останнім часом українців уже не дуже здивуєш різними хитромудрими політичними перипетіями. Але якщо дещо почалося, то все ж цікаво: чим закінчиться?

Нові ставки у старій грі

Останнім часом українців уже не дуже здивуєш різними хитромудрими політичними перипетіями. Але якщо дещо почалося, то все ж цікаво: чим закінчиться? Наприклад, що означає вихід з "Нашої України" глави Секретаріату Президента Віктора Балоги? Якщо він не підтримує партію, почесним головою якої є його шеф, то це ж означає, що і шефа він не підтримує... Але в такому випадку, чому Президент не відправляє главу секретаріату у відставку? А може все навпаки: В. Ющенко вже не бачить у "Нашій Україні" силу, яка здатна ще раз стати надійною опорою в наступних президентських виборах?

Отже, щось намічається. І хоча, як відомо, прогнози річ не вдячна, та все ж, схоже, що В. Балога вже пішов на майбутні вибори Президента України, тобто торувати стежку до них нинішньому своєму патрону. Але де ж логіка: рвати зв'язки з політичною силою, що вважається пропрезидентською? Логіка проста, вона виражається кількістю голосів виборців, що набрав блок НС-НУНС на минулих виборах до Верховної Ради: 12% – це мало, щоб вдруге переобратися на посаду Глави держави. Отже, потрібно щось новеньке. А що ним може бути? Пошукати щастя, тобто голосів виборців, на території свого запеклого конкурента – у південно-східних областях. З огляду "успіхів" у соціально-економічних зрушеннях це завдання надскладне і без підтримки формальних і не формальних лідерів південно-східного регіону вирішити його неможливо. Тобто, Президент, схоже, на цей раз вирішив робити ставку не на "маленьких українців", а на "великих". Одним із таких яскравих публічних фактів – призначення Раїси Богатирьової на посаду секретаря Ради Національної безпеки і оборони. І як крок у відповідь – глава секретаріату президента покидає ряди пропрезидентської партії. До речі, рішення Л. Богатирьової стати членом команди Президента в Партії регіонів сприйняли досить таки прохолодно. Але ж навряд чи сама від себе вона відважилася б на такий крок. Отже, хтось благословив... А вчинок В. Балоги, як і ще кількох народних депутатів від "Нашої України", свідчить, напевно, про початок створення структури, у яку ввійдуть частина їхніх однодумців – як з "Нашої України", так і з Партії регіонів.

З огляду на сьогоднішній політичний клімат в нашому суспільстві такий поступ Президента приречений на не успіх. Але час для формування громадської думки ще є, і це прямий обов'язок Глави держави долати розмежування України за регіонально-політичним принципом та знищити нарешті поділ громадян на помаранчевих і біло-блакитних. Ось тільки чи є найкращою атмосферою для цієї дуже важливої роботи президентські вибори?...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua