Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Україна під газами

Олександр Ч | 3.03.2008 19:56

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

Футуристичні роздуми про гази, з консультацією від найближчого спеціяліста

Україна під газами
- Що за ла*но відбувається з газом, у цій довбаній країні? – задумливо пробурчав один мій знайомий алкоголік.

Що конкретно він мав на увазі, залишилось невідомим – чи то борги, що падають з неба на плечі нещасливого кабміну, примушуючи президента соромитися за рідну неньку, чи то небачено товстий шар чорного гару на стінках димаря у котельній, через який доводиться вдвічі частіше проводити очистку.

- Мішають, с*ки, – авторитетно промовив мій знайомий, затягуючись такою ж чорною, як і його обличчя, пожованою цигаркою, таким чином, вдруге примусивши мене задуматись над змістом його слів.

Про що мова? Про розбавлений газ, чи про діяльність енергетичних компаній? Зрозуміло одне – що б це все не значило, але с*ки тут замішані одні й ті самі.

Вся ця розмова, нагадала мені далекоглядні роздуми Філа Донахью, на церемонії вручення кінопремій: "В цій країні так багато людей, які засинають голодними, і в цей же час, ми годуємо своїх котів консервами з тунця! Коли я буваю в зоопарку, то не можу не думати про те, як даремно ми витрачаємо стільки грошей на всіх цих дельфінів у своїх акваріумах. Давайте заб'ємо половину – це ж сотні фунтів, м'яса, яким можна годувати котів, а консерви з тунця – віддати голодним людям.

Багато людей страждають від холоду, мерзнуть вночі, так треба взяти цих котів, здерти з них шкуру і пошити з них теплу одежу для людей".

І хоча Україна ще не досягнула того стану, коли Європа надсилатиме нам, в якості гуманітарної допомоги, прострочені консерви, але те що ми йдемо під укіс, стає все більш очевидним.

На цьому фоні, просто жалюгідно виглядають заклики Ющенка до кабміну, не провокувати "газової війни", коли на сьогодні, тільки сліпому не видно, що Газпром поставив собі на меті, поставити Україну на коліна – модель його поведінки, цілком співпадає з тією, що ми можемо бачити в класичному анекдоті, про "ага, слоника обидел!".

Що ж робити?

Ну, по-перше, можна мігрувати в Канаду, або Нову Зеландію. Або до Сибіру, в рамках введеної минулим президентом "Вєдмєдєстану" програми репатріації росіян.

Ну це так – реальні варіанти, для маленьких українців.

Бо доки "там нагорі", сидять вищезгадані омоніми самиці собаки, виходу для України в цілому, на горизонті не спостерігається.

Що можна було б зробити?

Оскільки, силами трьох поколінь унікальних лідерів нації, Україна достигла стану неплатоспроможності (і цей процес продовжує заглиблюватись), варіант нормальних розрахунків по ринковим цінам, відпадає.

Залишається лише одне – перехід на самозабезпечення.

Наявного в українських родовищах газу, при стовідсотковому забезпеченні внутрішнього ринку, вистачить на 12 років.

При відмові від споживання російського газу, це дає до 300 мільярдів доларів економії. Додайте до цього можливість сміливо змінити наявну ціну в 1.7 дол. за транспортування газу в Європу, для Росії, на загальноєвропейську в 6 (для друзів можна й 8), і ми сміливо отримаємо суму, цілком достатню для...

Скажімо, для закупівлі тисяч і тисяч тон прострочених консервів для населення – напевне подумав якийсь завбачливий стратег з якого-небудь секретаріату.

Але, насправді, цієї суми, з величезним лишком, вистачило б для переобладнання всіх комунальних інфраструктур на механізми нагрівання електроенергією.

А власного вугілля, для потреб електростанцій, в Україні вистачить на термін, в рази перевищуючий строки вичерпання світових запасів газу.

А якщо хтось переживає за промислового споживача то, як сказав один молодий і дуже талановитий губернатор: "в нас же ринкова економіка" – нехай щось придумають самі.

Але, скоріше за все – всі ці роздуми так і залишаться роздумами.

І наш президент, знову поповзе бити чолом, до московських бояр.

І від цього ганебного факту, мене, так само як і Філа Донахью, тягне блювати в трубу.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua