Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/47c3d7cb5046a/

Захист порушених житлових прав

Дмитро Сінченко | 26.02.2008 11:11

В Кіровограді з одого з гуртожитків ЗАТ "Радій" примусово виселяють мешканців, які не бажають підкорятись рішенню керівництва підприємства і протестують всіма доступними їм методами. Вже тривалий час мешканці живуть без світла, газу, води...

До Голови КОО "Молодого Народного Руху" Дмитра Сінченка звернулись мешканці гуртожитку, що знаходиться на вул. Героїв Сталінграду, 13, зі скаргою щодо порушення житлових прав та намагань голови правління ЗАТ "Радій" Е.Бахмача виселити їх, в тому числі сімї з неповнолітніми дітьми, круглих сиріт, ветеранів праці, інвалідів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Свого часу бульшість з мешканців працювали на кіровоградському заводі радіовиробів, до чиєї соціальної сфери входив і згаданий гуртожиток. Згодом завод перетворився на ЗАТ "Радій", а мешканці – на заручників голови його правління.

Кілька років тому вони пережили страшний період, коли глибокої осені їм було відключено одночасно газ, воду, електоренергію. Так їх хотіли видворити, але на превиликий жаль тодішніх господарів, вони не залишили будинок і тим самим не дали його продати за копійки, а себе – витурити на вулицю.

Сьогодні ситуація повторюється, але за жорсткішим сценарієм. Будівлю почали реконстуювати, а для мешканців розробили графік примусового відселення. З 18 лютого в будинку вже була відключена електроенергія. Вбачається, що їх хочуть позбавити конституційного права на місце проживання, реєстрації, а значить – і роботи, і соціального захисту. Декого з працівників заводу, що проживають у гуртожитку, вже було звільнено з роботи, решті – погрожують звільненням, небагатозначно даючи зрозуміти, що вони програють будь який суд...

Однак мешканці не збираються здаватись, і кожен з них до кінця відстоюватиме своє право на місце проживання!

Ситуацію прокоментував голова КОО Молодого Народного Руху Дмитро Сінченко: "Житлові конфлікти в Україні спалахують всюди і постійно. Практика свідчить, що єдиним шансом мешканців залишитись з житлом – надати цій справі широкого розголосу та резонансу, що ми і допомагаємо зробити людям. Хотілось би, щоб і керівництво завду пішло на переговори з мешканцями і дійшли хоча б до якогось спільного компромісу".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua