Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/47c3d6a79763a/

Кіровоград – за декомунізацію краю!

Дмитро Сінченко | 26.02.2008 11:06

В Кіровограді за ініціативою Молодого Народного Руху почалось створення "Комітету відновлення історичної справедливості" – громадського органу, метою діяльності якого стане створення справді Українського обличча краю та популяризація його історії і етно-культурних особливостей.

Кіровоград – за декомунізацію краю!
Вже більше ніж 18 років питання демонтажу символів тоталітарного минулого періодично піднімають в Кіровограді та області на різних рівнях. Однак, або через брак наполегливості, або через несистемність та неузгодженість дій, ця тема не доведена до свого логічного завершення.

17 лютого у кафе "Стрілецький" відбулось засідання небайдужих до цієї проблеми людей, зініційоване Молодим Народним Рухом та Українською Народною Партією. Поважні та авторитетні люди – науковці, історики, краєзнавці, громадські діячі, депутати, лідери осередків політичних партій та представники органів влади, обговоривши та проаналізувавши стан згаданої проблеми в області, ухвалили утворити ініціативну групу зі створення обласного Комітету відновлення історичної справедливості – громадський орган, метою діяльності якого має стати лобіювання в органах влади та популяризація серед широкого кола громадськості демонтажу символів, топонімів та памяток тоталітарних окупаційних режимів, повернення історичних українських назв у топоніміці краю, вшанування памяті видатних особистостей як загальнодержавного, так і обласного значення, створення цілісної історії краю та популяризація української автентичної культури серед громади. Методи та механізми роботи – засідання, виступи у ЗМІ, проведення громадських слухань, круглих столів та конференцій.

Заплановано провести обласну конференцію Комітету у квітні 2008 року, до участі в якій будуть запрошені керівництво ОДА, РДА, депутати місцевих рад, керівники політичних партій національно-демократичного спрямування, авторитетні науковці міста та області та небайдужі до цієї справи. Головою ініціативної групи було обрано Ігоря Козуба (голову міської організації УНП), секретарем – Михайла Мицюка (заступника голови КОО Молодого Народного Руху)

Свій коментар дав Голова КОО "Молодого Народного Руху" Дмитро Сінченко: "Приємно, що ми, нарешті, зрушили цю тему з мертвої точки, зібравши авторитетних науковців, представників влади та небайдужу молодь для реалізації спільної мети – відновлення історичної справедливості, створення дійсно українського простору, як на рівні нашого міста (на жаль, поки що – Кіровограда), так і на рівні всієї області. Я вірю, що останній елемент, доданий нами – небайдужа патріотична молодь – буде запорукою успішної діяльності комітету!"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua