Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Марш на честь Героїв Крут

ЮркоЛьвівський | 31.01.2008 12:54

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
17

Голосів "проти"
7

У Львові пройшов марш на честь Героїв Крут, організований молодими націоналістами.

Марш на честь Героїв Крут
Вшановуючи 90-у річницю бою під Крутами, 29 січня 2008 року молодіжна громадська організація "Сокіл" провела першу широкомасштабну масову акцію, покликану привернути увагу громадськості до історичної дати та показати події минулого у світлі сучасності. Першим етапом акції стало ранкове покладання символічного вінка скорботи до пам'ятника Михайлу Грушевському як одному з політичних лідерів, відповідальних за загибель українських студентів під Крутами та поразку України у Визвольних змаганнях 1917-1921 років. Вбачаючи чіткі паралелі між політикою діячів Центральної Ради, спрямованою на знищення регулярної української армії та сучасним невмотивованим скороченням збройних сил, права націоналістична молодь висловила протест проти антинаціональної політики влади. Ліквідація ракетно-ядерного арсеналу, стратегічної авіації, знищення системи військово-патріотичного виховання молоді, зниження престижу української армії-ось неповний перелік загроз, які постають перед Україною внаслідок відсутності справжньої української влади. Культ постаті Михайла Грушевського, нав'язаний українцям, покликаний зняти персональну відповідальність за поразку Української Народної Республіки з демоліберальних політиків і цілком перекласти її на зовнішнього ворога. Тільки повернувшись до історичної правди, Україна зможе усвідомити загрозу своїй незалежності, яка постає нині у повний зріст.

Увечері членство МГО "Сокіл" спільно з Львівською міською організацією ВО "Свобода", побратимами з Тернополя і Рівного та симпатиками правого руху долучилися до смолоскипного походу, що розпочався о 18.00 від площі перед Оперним театром. Сформувавши окрему колону та запаливши більше сотні смолоскипів, права націоналістична молодь вирушила проспектом Свободи під барабанний бій, скандуючи гасла "Слава нації-Смерть Ворогам!!!", "Україна над усе!!!", "Слава Героям Крут!!!". Під схвальні вигуки перехожих, що зустрічали колону із щирою симпатією, молоді націоналісти промарширували вулицями Львова до площі Митної, звідки повернули в бік Високого Замку. На цей час у шеренгах крокувало вже більше 300 молодих людей, які активно скандували патріотичні гасла. Біля підніжжя Високого Замку було сформовано живий ланцюг зі смолоскипами, що оперезав гору кілька разів до вершини, створивши ефектне видовище "вогнів над містом", які було видно з центральної частини Львова. Піднявшись на вершину, учасники акції провели короткий енергійний мітинг, який завершився дружним виконанням Державного Гімну України. Після завершення смолоскипного походу націоналістична молодь поспілкувалася із побратимами з інших міст та симпатиками руху у теплій дружній атмосфері.

В майбутньому подібні акції мають стати регулярними та залучати ще більшу кількість молоді з різних регіонів, започаткувавши традицію співпраці між активістами Західної України, що буде згодом поширена на всю територію держави. Ідеологічною базою "Сокола" є сучасний соціально інтегрований націоналізм, який повинен бути адекватною відповіддю на всі виклики майбутнього. Відтак організація заперечує життєздатність націонал-демократії, ретронаціоналізму та ліберально-демократичних химер, які більш чи менш успішно рекламують себе в якості "правих" сил. Така позиція викликає позитивну реакцію серед молоді, яка втомилася від непослідовної та антинаціональної політики демоліберальних мегаблоків і бажає реальних змін в Україні.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua