Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Великі та маленькі, хто головніше?

Олександр Ч | 18.11.2007 00:37

12
Рейтинг
12


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
2

Спостереження пересічного мешканця

Перемикаючи п'ятничного вечора канали телевізора наткнувся на передачу "Видатні Українці", на яку, на чолі з Савіком Шустером, та його весело всміхненою колегою, зібралися яскраві представники нашого політичного та культурного бомонду.

Вся ця серйозна та авторитетна публіка, включно з відомим українофілом Дімоном Табачником, хитрим щуром Леонідом Кравчуком, послідовником вождя всіх пролетарів, Симоненком, не відомо в якості кого – (напевно – молодьож) Зєлєнскім, та ще деякими не менш безцінними кадрами, зібралися визначати тих щасливчиків, яким призначено стати обличчям України на світовій арені, та зразком наслідування для майбутніх українців.

На превеликий жаль, мені не довелося побачити початок цього видатного дійства. В момент мого астрального приєднання до мільйонів інших споживачів вітчизняного поп-медіа, своїм баченням проблеми видатного українства ділився пан Зєлєнскій.

За спиною виступаючого плавно змінювалися суворі обличчя мертвих кандидатів на видатність, серед яких чітко можна було ідентифікувати графа Дракулу.

А тим часом, видатний танцюрист, доніс до присутніх думку, що ні стрибун Бубка, ні футболіст Шевченко, ні боксери Клички, ні гімнастка Підкопаєва, ні інші великі українські спортсмени, не користувалися під час своїх видатних звершень, українською мовою.

Воно то, звичайно, зрозуміло – мовознавство, на вміння надавати по пиці або вище буцнути м'яча, ніяк не впливає (навіть навпаки), і тому, з виступом Зєлєнского сперечатися ніхто не став.

Натомість, Савік Шустер запропонував присутнім проголосувати питання "чи може стати видатним українцем той, хто ніколи не говорив і не говорить українською?"

Зазначу, що єдиним, хто правильно прореагував на це питання, виявися пан Луценко. Попри його дуркуватий випад проти Гоголя, формальний лідер НУНС, зміг донести до присутніх неправильність постановки питання.

В даному випадку виникає аналогія з достатньою та необхідною умовою доведення певної закономірності, які використовуються, наприклад, в математиці. До нас доносять лише факт невикористання певним суб'єктом, мови його країни, не пояснюючи причини цього явища.

Чи ця людина є справжнім патріотом, що в силу деяких істотних причин, просто не може використовувати українську, або видатним діячем, проживаючим на території України, але в цей же час, навмисно пропагуючим перевагу вєлікого і могучого?

Зрозуміло, що останній не може стати видатним українцем, але Савік Шустер, не став заглиблюватись в таке питання, вирішивши гребти всіх під одну гребінку.

Тож, голосування розпочалося – гості студії десять хвилин намагаються натиснути правильну клавішу на сенсорному дисплеї, під завивання, яке, напевне, має означати мудрість народного вибору.

І ось – у нас є результат. Хто б сумнівався який?

Все йде по сценарію, і Савік задає наступне питання.

Це питання крові. Шустер одразу ж акцентує нашу увагу на тому, що воно є дуже ГОСТРИМ.

Саме в цей момент, попри наявність євреїв у власній родині, в мою голову почали закрадатися неполіткоректні думки про семітський план захоплення Землі.

Отже, якщо на території України, є актуальним питання крові, то, напевне його роздувають "чистокровні" українці? Не можуть же це робити приїжджі росіяни? Саме такою є ваша думка, пане Шустере? Українці, виявляється, намагаються довести комусь свою перевагу над іншими національностями?

Це банальне перебріхування істини. Нам намагаються, нав'язуючи тему крові, створити видимість причини, дійсно існуючого між сходом, та заходом, конфлікту, яка полягає у нібито "расовій неповноцінності" жителів сходу, що викликає обурення на заході.

Ця програма "видатні українці" є або небаченою провокацією, або найнезграбнішою спробою примирення всіх часів та народів.

Адже всім відомо, що причиною конфлікту є махрове українофобство переважної частини жителів сходу, і поширене воно, до того ж, серед тих, хто ПО КРОВІ Є УКРАЇНЦЕМ. Але це питання знову ж, ніхто не обговорює, обмежившись вирішенням фіктивної та неактуальної проблеми крові.

Знову розпочинається голосування з попередньо відомим результатом.

Шоу триває далі, і Шустер пропонує присутнім, обрати критерії визначення видатних постатей.

І що ви думаєте? До вже відібраних англійцями критеріїв, пропонується додати ще й свої локальні. Серед них такі яскраві достоїнства, як хитрість і щедрість.

Ну чого це ви, шановні автори проекту, так соромитеся? Всім відомо, що справжній видатний українець, окрім хитрості має володіти ще й жадібністю? Нащо так неоковирно намагатися замаскувати такий прозорий натяк???

Але тут, ситуацію рятує пан Кравчук – він пропонує замінити хитрість – моральністю.

Здається, я вже знаю того, хто підпадає під всі місцеві показники непересічності.

Далі, розпочинається довгоочікуване висунення кандидатів.

Вєлікій пан Табачнєг, такий вєлікій, що, з його ж слів, він не стане марать білі рученьки об ректора Києво-Могилянської академії, пропонує Ярослава Мудрого.

Це й понятно – кого ж ще? Видатна постать, рівно як українська, так і російська. Цілком в традиціях побудови імперії.

Да-а-а, матьорий чєловєчіще наш Табачник. Філантроп і Гуманіст. Йому не шкода навіть кроманьйонську людину висунути, якщо того вимагатимуть обставини (планетарне домінування, наприклад).

Мені стало цікаво, чи не запропонує, хто-небудь, номінувати на видатного українця когось більш актуального до проблем сьогодення, скажімо Георгія Гонгадзе, який втратив своє життя, борючись з системою, яку так успішно перейняв на озброєння шановний Віктор Андрійович і з чиїм офіційним регентом скоро буде створено широку коаліцію, але тут, втретє за останній тиждень, через аварійність комунальної системи, в моїй оселі згасло світло.

Ну що ж, залишається лише погодитися з Петром Миколайовичом: Леонід Ілліч дійсно був найвидатнішим українцем – якби не він, хто б нас електрифікував?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua