Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Кримська влада продовжує лінію більшовиків по виживанню татар

Гетьман | 15.11.2007 18:27

14
Рейтинг
14


Голосів "за"
17

Голосів "проти"
3

Початкові дні листопада, примарний спокій в Україні порушили новини з Криму. Продовжуючи ширити анархію в країні, на українському півострові порядок в татарському питанні взялась наводити русифікована кримська влада. Розібрались "по-модному", бульдозерами зрівнявши будинки татар: і ті, що суд призначив, і ще й пару для "профілактики" розвалили.

Кримські татари вже тривалий час намагаються налагодити своє життя. Як і українці, що в свій час постраждали від московсько-більшовицької окупації. Але такі їх намагання йдуть в розріз з політикою захопленої московитським бандитизмом кримської влади. Ситуація погіршується ще й тим, що земля, яка для татар є основним зі способів нормалізувати своє життя, для кримських чинуш є засобом для збагачення на корупційних оборудках з нею. Зрозуміло, що при такому зіткненні інтересів, чекати обережного підходу до знесення небажаних будівель, де власниками є татари, не приходиться.

Порушити такий стан речей не в змозі і самоорганізація татар. Хоча їх Меджліс таки робить добру справу, будучи представником татар, показуючи де порушується Закон і ущемляються права громадян татарської національності. Але ніякого довготривалого ефекту покращення життя татар, для яких пріоритетними є нормальні його умови, не буде, якщо це не йтиме в рамках загальнодержавного розвитку. Свідченням цьому є неможливість зупинити чи покарати винних центральною владою за свавільні дії кримської влади. Безвідповідальність тих, хто зараз в Києві намагається перебратись з одного теплого місця на інше, не дозволила навіть зреагувати на загрозу провокації міжнаціональної ворожнечі в Криму і дестабілізацію ситуації. Були зруйновані будинки, які відновлювати, в разі неправильного рішення по цьому питанню, буде вкрай важко. Підозру на можливу неправильність і заказовість такого зносу, говорить відсутність такої злагодженості дій всіх причетних до цього служб, при наведенні порядку з сумнівними забудовами всюди на півострові. А в такому разі, розбиратись в тому що сталось має і центральна влада, як і кримська відповідати за свої дії перед нею. В останньої ж, був свій інтерес, що штовхав саме "таким чином" здійснювати забезпечення правопорядку.

Хто спішить-той людей смішить, а хтось-в Криму ситуацію нагнітає?

Хвилі протестів, які були оголошенні кримськотатарськими організаціями, говорять про важливість подій, що стосуються зносу будинків нежитлового призначення, які належали татарам. Останнім, щоб виживати, треба чимось займатись. Ось деякі з них і організували собі такий-сякий бізнес з кафе і іншою торговою діяльністю. Екскаватори припинили це, не залишивши шансів на ремонт чи швидке відновлення. Татари від відчаю імітували кидання балонів у вогонь, лягали під гусениці, пробували завадити добре озброєній міліції, ...,не допомогло.

Зайве казати, що з нашими судами спішити з руйнуванням будь-чого, що не можливо чи тяжко відновити не варто. Крім того, не зрозуміло, чи повідомили про прихід судових виконавців завчасно власників тих будинків, які підлягали знесенню за рішенням суду... В такій ситуації, настрої татар, які на правах ображених ганьблять все підряд, з антидержавним змістом їх протестної частини тільки на руку корупційним і москвофільським кримським чинушам.

Тисяча міліціонерів мала показати не тільки силу, а й рішучість кримської влади очистити Крим від незаконних будов. Але все зупинилось на одній діляночці. До решти ж діла нема, бо там і не татари власники, і фірми по-серйозніше. А на цій, дріб'язковій в масштабах Криму акції, кримська влада заробила політичні дивіденди і практичну користь у вигляді хабара за забудову даної території. Що найімовірніше, через деякий час, буде зайнята вже серйозною фірмою, яка спокусилась на це прикормлене місце. В татар, як і будь-кого, хто став би на дорозі в сукупності таких інтересів і умов, шансів протидіяти майже не було.

Чи порушували татари Закон?

В умовах, коли кругом його ніхто не дотримується, швидше всього не дотримувались його й татари. Податки з тих підприємницьких точок, що були розвалені, вони не платили, інакше це означало б узаконений бізнес. "Податкові канікули" закінчились трагічно і прогнозовано не у суворій відповідності до Закону. Мовляв нащо по Закону ставитись до його порушників. Але в такій ситуації моральними чи логічно виправданими дії кримської влади теж не назвеш, бо б'ють бідніших, а багатих по сусідству не чіпають. Тому вимогою двох сторін мало бути провадження українського Закону, а не "місцевого кримського". І тоді порядок можна було б наводити з усіма, маючи чіткі правила як це робити, а не вибірковими нальотами з вибірковими звинуваченнями. Кримським міліціонерам ж варто розуміти, що при таких проведеннях операцій, вони ризикують виступати провокаторами до безпорядків на півострові.

Висновки:

З татарами обійшлись, м'яко кажучи, не гарно, і право на протест у них є не тільки моральне, а й законне. Зайві знесенні будинки, з не підтвердженням таких дій рішенням суду, свідчать про не зовсім чисті наміри судових виконавців. Кримська влада, сперши все на недосконалість законодавства, про що не згадувалось до його застосування з певним трактуванням, виходить ніби й ні при чому. А за нову ділянку під будівництво то, хтось отримає гроші, і "русским" радість-татар побили...

Не можна допускати подібних сумнівних з законної точки зору зносів і дій міліції, бо це сприяє нагнітанню ситуації в Криму. Апетити кримської влади треба якнайшвидше відбити, бо сьогодні свавільничають на татарах, завтра взагалі ніякий Закон їм не указ буде. Питання з кримськими татарами потребує громадського і законного вирішення. Залишати його так як є-це сильно ризикувати отримати ще більшу потребу в силах і ресурсах для його розв'язання.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua