Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/473aae30618a5/

Дивовижно насичений інформаційний ранок

Самійло Дзвін | 14.11.2007 10:13

Очевидно, стомившись один від одного, і від створених ними ж реалій, Гарант і Лідер роз'їхалися в різних напрямках розбиратися з реаліями, створеними не ними. Один – в Ізраїль, а інший десь в район Керченської протоки

Так рідко буває, щоб тільки прокинувся, випив кави, зазирнув в Інтернет і відразу здивувався. При чому двічі! При чому відразу з приводу Президента і Прем'єр-міністра!

Разом вони дивувати можуть – то одне несусвітнє невідомокомуінавіщопотрібне підпишуть, то інше. Але отак щоб одночасно, але з різних приводів – не пригадую.

Хоча різними ці приводи назвати можна лише умовно. Очевидно, стомившись один від одного, і від створених ними ж реалій, Гарант і Лідер роз'їхалися в різних напрямках розбиратися з реаліями, створеними не ними. Один – в Ізраїль, а інший десь в район Керченської протоки (з огляду на інтенсивний вертолітний рух, точне місцезнаходження Прем'єра може визначити лише доблесна українська протиповітряна оборона та й то, якщо випадково проводитимуть навчання).

Традиційно, між державної ваги справами Гарант і Лідер не забували спілкуватися з пресою (за що ім. величезне спасибі, бо ранок був би нецікавим). І чи то преса у нас така шаблонна, чи то наші Герої такі подібні, але наговорили вони цікавих і по суті дуже схожих речей.

Ось Президент, виявляється, літав в Ізраїль популяризувати ОУН-УПА і Голодомор. Теми, для Ізраїлю, безумовно актуальні і цікаві! А у викладі Гаранта, очевидно, стануть передовицями в усіх ізраїльських ЗМІ.

Щоб чогось не прибрехати – цитата: "Антисемитизм и ксенофобия не является сегодня характерным для украинской жизни", подчеркнул Ющенко.

Президент объяснил еврейской общине отношение Украины к ОУН-УПА, которое вызывало большой резонанс в Израиле. Ющенко подчеркнул, что ОУН-УПА в Украине отождествляется с понятием освободительного движения.

Президент Украины заявил, что ОУН-УПА никоим образом не была причастна к антисемитским действиям, и уставные документы этой организации не несут никаких антисемитских положений. Напротив, по мнению Ющенко, в рядах ОУН-УПА было много евреев." http://www.korrespondent.net/main/216365

Ось коли в Україну приїжджають лідери Ізраїлю чи єврейських організацій і порушують питання становища їх етнічної меншини – я не дивуюсь. Але коли Президент України іде в Ізраїль розповідати про те, що в Україні немає чогось, що є у всьому світі – я дивуюсь. А будь я читачем сьогоднішніх ізраїльських газет – ще й не повірив би. Ну хоча б тому, що якщо щось не характерне (читай – малозначиме), то чого ж так далеко їхати, щоб про це розповідати? А з іншого – євреї люди розумні і патріотичні і, очевидно, запитають себе, а чому лідер України так переймається питаннями антисемітизму, а не українофобії? Я хоч і не єврей, але теж задаю собі це питання.

Очевидно, виходячи з власного розуміння патріотичності і українськості Президент навіть в Ізраїлі говорив і про ОУН-УПА, і про Голодомор. Більш вдалого контексту для популяризації знань про визвольні змагання в Україні, ніж зроблена в Ізраїлі заява, що в практиці і в статутних документах ОУН-УПА немає антисемітських положень, вигадати важко! Тепер, слід очікувати, в Україні з визнанням ветеранів ОУН-УПА все буде добре.

І про Голодомор Президент говорив багато і правильно. Переконував Кнесет, що треба визнавати геноцидом. Дивно лише, чому з цієї ж причини Президент не злітав в Аргентину, Перу і Еквадор, чиї парламенти, здається, на минулому тижні прийняли відповідні заяви. Невже в плані міжнародного визнання Голодомору одні держави вагоміші за інші? Якщо так, то після "голодоморної" заяви Конгресу США вже можна було б і не рипатись. Ось і дивуюсь...

Прем"єр наш, в силу ментально-біографічних причин людина менш багатослівна (такі вони – міцні господарники). Та й привід поговорити з пресою у нього був менш урочистий – ліквідація наслідків екологічного лиха в Керченській протоці. Але на те він і талант, щоб говорити мало, а сказати багато!

Знову ж таки цитата: "Янукович пропонує, аби Україна і Росія разом розробили правила використання Керченської протоки і, як приклад, навів Босфор, де неможливий рух танкерів без подвійного корпусу". http://www2.pravda.com.ua/news/2007/11/14/66799.htm

Ну, про Босфор – це окрема тема. Там кілька століть вся Європа воювала, щоб встановити той режим судноплавства, який існує сьогодні. Але розробити спільні з Росією правила використання українського водного простору (читай території) – це сила! Звісно, можна говорити, що кордон там ще не визначений і т.д. Але говорити так можна Росії (та й то з оглядкою на реакцію українського МЗС і "Студентського братства")! Але Прем"єру України?! Не інакше, як поспішаючи в Ізраїль Президент не встиг підписати вказівки на переговори Прем"єра з росіянами. От Лідер і поніс від душі. Забагато у нас спільного – Керченська протока, Тузла. А гуманітарний заступник Прем"єра – то й давно носиться з ідеєю, що історикам України і Росії треба спільно створити курс історії. Ще буває спільний економічний простір. Ну, на хрю нам, скажіть, Кабінет міністрів. Можна ж спільно використовувати російський. А потім спільно використовувати дружин – теж ідея новаторська! І за шельф біля Зміїного острова навіщо з Румунією судитися? Можна ж спільно. Спільний Кабмін з Румунією навіть крутіше – вони ж уже в ЄС!

Ось і дивуюсь цілий ранок. Як з такими лідерами Україна досі залишається незалежною.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua